Articles and news

5 põhjust, miks eelistada puidust põrandat

Kui remonti tehes on jõudnud järg põranda juurde ja valikus on mitu erinevat põrandamaterjali, aga nende vahel valimine on keeruline, siis FineFloors toob välja mõned punktid, miks eelistada puitpõrandat.

Tänapäeval on palju erinevaid puidust põrandamaterjale, võimalikke mustreid ja otstarbeid, kuid puidu eelised on ühesugused. Seega on puitpõrand tark valik inimesele, kes soovib oma koju luua maalähedast õhkkonda ilma tüütu kohustuseta seda pidevalt hooldada.

 Source: www.finefloors.ee

Source: www.finefloors.ee

1. Puit on naturaalne ja soe

Puit on naturaalne ja jala all astudes soe. Naturaalse materjalina tekitab puitpõrand kodus looduslähedase interjööri, tänu millele on eluruumid hubasemad. Eestlane on alati eelistanud puitpõrandaid.

2. Puit on esteetiline

Puitpõrandad on tänu oma esteetilisele välimusele laialdaselt kasutuses mõisates ja villades, kus luksuslikku mustrisse paigaldatuna mõjuvad väga esinduslikult. Õigesti paigaldatud ja viimistletud puitpõrandat on lihtne puhastada ning ta näeb kaua kaunis välja.

3. Valikuvõimalus on suur

Suures plaanis jagunevad puitpõrandad materjali järgi kaheks – laudpõrandad ja liistparkettpõrandad. Põrandalaud jaguneb massiivseks ja mitmekihiliseks. Liistparketti erineb põrandalauast väiksemate mõõtmete poolest ja seda paigaldatakse erinevatesse mustritesse. Kõige levinum on “kalasaba” parkett. Erinevatest puitpõrandamaterjalidest saab lugeda siit.

 Source: www.finefloors.ee

Source: www.finefloors.ee

4. Puit on vastupidav

Puit on väga vastupidav põrandamaterjal - korralikult paigaldatud ja viimistletud põrand kestab aastakümneid. Näiteks massiiv-põrandalaual on praktiliselt eluaegne garantii. Korraliku lihvimisvaruga täispuitpõrandat saab mitu korda isikupärastada, kui vana õli maha lihvida ja põrand uuesti meelepärase tooniga üle õlitada.

5. Puitpõrandat on lihtne hooldada

Vastupidiselt enamlevinud arvamusele, on puitpõrandat lihtne hooldada. Sõltuvalt puitpõranda lõppviimistlusest on saadaval palju erinevaid hooldusvahendeid. Õlitatud põrandate hoolduseks on saadaval Rubio Monocoat Soap, mis on konsentraat, seda saab kasutada nii regulaarseks põrandapesuks kui ka põhjalikuks hoolduspesuks.

 Source: www.finefloors.ee

Source: www.finefloors.ee

Kui otsustamine ikka keeruline tundub, tule tasuta konsultatsioonile FineFloors Põrandasalongi!

FineFloors Põrandasalong
www.finefloors.ee
Facebook

Submitted: 03.02.2016

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all