Articles and news

Veluxi aknakatted pakuvad päikese eest varju

Velux pakub katuseakendele laia valikut katteid, mis kaitsevad kuumuse eest, pakuvad privaatsust, on pimendavad, loovad valgusefekte, säästavad energiat ega lase putukaid tuppa.

Suvi on imeline aastaaeg, sest lõpuks ometi on meieni jõudnud soojus ja valgus, mida oleme igatsenud kogu pika ja pimeda talve. Nüüd saame ka toas loomulikku päevavalgust nautida, kuid aeg-ajalt on päikese ja kuumuse eest siiski ka kaitset vaja. Just katuseakende puhul on aknakatted eriti olulised, sest kaldpinnas asuv aken on päikesele ja valgusele rohkem avatud.

 Source: www.velux.ee

Source: www.velux.ee
Veluxi aknakatete valikus on palju tooteid, mille hulgast sobivat valides tuleks lähtuda ruumiotstarbest.

Magamistoas on kindlasti oluline pimendus ja kuumuskaitse. Seepärast sobivad magamistuppa energiasäästlik topelt-voldikkardin, täielikult pimendav pimenduskardin või duokardin, mille alumine valge voldikkardin aitab valgust reguleerida. Mõeldud on ka lastele: Star Warsi või Disney kollektsiooni kuuluvad aknakatted muudavad iga lastetoa veelgi rõõmsamaks.

Vannitoas ja köögis sobib valgustaseme reguleerimiseks ideaalselt ribakardin, mis on mõeldud niisketesse ruumidesse. Samuti saab meeleolukaid valgusefekte luua voldikkardinaga, mis hajutab sissetulevat valgust ja mida on saadaval laias värvitooni- ja kujundusvalikus.

Elutoa katuseakende puhul pööratakse suuremat tähelepanu disainile ja seda pakub dekoratiivne roomakardin, mille kangad on vahetatavad. Lisaks sobib elutuppa ka valgust hajutava efektiga rulookardin või voldikkardin.

Tubade kuumuskaitseks saab sisemiste kardinatega kombineerida välist päikesevarju, mis vähendab kuumust kuni 73%. Kangas on läbipaistev ja väljavaade säilib. Lisaks soovitab Velux putukakaitseks aknapaledele paigaldatavat läbipaistvat putukavõrku.

Originaalaknakatete kõige suuremaks eeliseks on see, et need sobivad aknaga täpselt, neid on lihtne soetada ning ka nende hind on soodne. Kuna katuseaknad valmistatakse standardmõõtudes, siis on ka kardinad vastavates mõõtudes. Katuseaknale sobiva kardina leidmiseks tuleb täpsustada akna tüüp ja suurus, mille leiab aknaraami ülaservas asuvalt andmeplaadilt.

Lisateavet uuri veebilehelt www.velux.com

Submitted: 18.05.2016

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all