Articles and news

Avaeksperdid tutvustab: mootoriga aknakatete ajastu on käes

Nii nagu tänapäeval on televiisoril ja garaažiuksel pult või lüliti, võib sama olla ka kardinal. Kuigi aknakatetesalong Avaeksperdid ja nutilahenduste pakkuja Somfy alustasid erinevate kaugjuhitavate võimaluste tutvustamist juba aastaid tagasi, on suurem huvi tekkinud just tänavu.

 Source: avaeksperdid.ee

Source: avaeksperdid.ee

Somfy – teerajaja aastast 1960
Somfy näol on tegemist prantsuse päritolu suurfirmaga, mis pakub motoriseerimis- ja automatiseerimisvõimalusi nii kodudele kui kontoritele. Tehnikavallas on Somfy ehk Société de Mecaniqué de Faucigny nüüdseks tegutsenud juba ligi kuuskümmend aastat ning täna pakuvad nad oma lahendusi globaalselt.

Eesmärk, millele Somfy tugineb, on täiustada inimeste igapäevaelu ja -tööd. Motoriseeritud aknakatted on vaid üks näide – pultide, nuppude, isegi rakenduste ja tsentraliseeritud süsteemi alla on võimalik koondada terve majapidamine või kontori haldamine. Üha enam levinud nutikodu ja targa maja põhimõtet on võimalik rakendada just Somfy lahendustega.

Kuidas sobituvad siia kardinad?
Iseavanevad kardinad – kellele, milleks?! Tõesti võib tunduda, tegemist on edevusega. Tegelikkuses on see lihtsalt näide tänapäevasest arengust. Meie ümber on mitmeid tegevusi ja tarbeid, mis kunagi olid palju ebamugavamad ja millega tegelemisel pidi neile pöörama palju rohkem tähelepanu.

 Source: avaeksperdid.ee

Source: avaeksperdid.ee

Lampe me enam ei süüta ega lülita sisse just sageli küljesolevast nupust, vaid lülitist, mis asetseb mugavas ja vajalikus kohas. Televiisor ja garaažiuks on samuti hea näide – kunagi võis nende eemalt kontrollimine olla luksus, tänapäeval on see iseenesestmõistetav. Kardinate puhul on mitmeid faktoreid, miks panna nad mootoriga avanema.

1. Mugavus – ava või sulge kardinad täpselt siis, kui vajad, täpselt sealt või sellisest asendist, kuidas sobib;
2. Kättesaadavus – aknad võivad asetseda ulatusest väljas. Samas võib ka majas olla inimesi, kelle olukord ei võimalda kardinaid avada;
3. Võimalus automatiseerida – kardin võib avaneda kellaajaliselt või valguse hulga järgi, seadistada saab lemmikasendit;
4. Ideaalne suurele esindusele või kodule – nii personal kui ka kodune rahvas ohkab kergendatult, kui suurt hulka aknakatteid enam ise avama ei pea.

Seega, põhjuseid mootoriga kardinate kasutamiseks on mitmeid.

Kuidas need siis avanevad?
Avaeksperdid pakuvad koostöös Somfyga motoriseerimisvõimalust ruloodele, tekstiilkardinatele, roomakardinatele ning ribakardinatele. Välistest lahendustest on see võimalus saadaval markiisidele ja turvakardinatele.

 Source: avaeksperdid.ee

Source: avaeksperdid.ee

Tarvikud, millega neid kontrollida saab, on järgnevad:

● Lülitid – lihtne nagu lambilüliti, võimalik programmeerida lemmikasetust;
● Pult – saadaval on nii lülilitiga sarnaseid kui ka nutikamaid, millele alla saab koondada ka muid motoriseeritud esemeid;
● Rakendus – võimaldab mobiilist ja tahvelarvutist kardinate ja muude esemete avamist kontrollida;
● Tsentraliseeritud süsteem – siia alla saab koondada kütte, elektri, veesüsteemi koos motoriseeritud esemetega.

Tänavune aasta on Avaekspertidele näidanud, et huvi mootoriga kardinate vastu on tõusuteel (mida on veelgi populariseerinud targa maja kontseptsiooni võidukäik). Aknakatted on küll vaid üks detail tervikust, kuid siiski oluline.

Kui soovid elu lihtsalt mugavamaks muuta või huvitud näiteks enda kodu põhjalikust digitaliseerimisest, siis aknakatted on hea koht alustamiseks. Üha enam on näha märke, et mootoriga aknakatete ajastu on tõesti käes.

 Source: avaeksperdid.ee

Source: avaeksperdid.ee

Avaekspertide juhataja Kristjan Koplimaa kommentaar:

Kardinad võivad tunduda nagu üsna kitsas valdkond, kuid võimalusi on siin mitmeid ning ka meie eesmärgiks on igapäevaelu täiustada. Koostöö Somfyga on olnud loomulikuks arenguks meie toodetele ning paljud meie kliendid on seda võimalust kasutama hakanud. Kui algusaastail oli mootorite vastu huvi põhiliselt valdkonna entusiastidel, siis nüüdseks on neist saanud üks populaarsemaid aknakatete ja markiiside lisafunktsioone.


www.avaeksperdid.ee
Facebook

Submitted: 13.09.2017

Avaeksperdid

Phone:
+372 658 8105, +372 661 1820, +372 526 8703, +372 5663 3245
Address:
Kadaka tee 133 ja Pärnu mnt. 139a, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all