Articles and news

Stragendo tutvustab erinevaid saarepuidu liike

Eelmises artiklis selgitasime, mille poolest erinevad tamm ja saar ning tutvustasime saarepuu eeliseid. Selles artiklis tutvustame aga erinevaid saarepuidu liike, mida tehes püüame sellele mitte liiga teaduslikult läheneda. Tavalugejal pole ka dendroloogia käsiraamatutest eriti abi ning vaevalt aitab see kaasa ka interjööri loomisel.

Ukraina valgest saarest interjöör. Firma Woodwerk, Ukraina, Kiiev. Source: stragendo.ee

Ukraina valgest saarest interjöör. Firma Woodwerk, Ukraina, Kiiev. Source: stragendo.ee

Oluline on selgitada, millist saarepuitu müüakse täna Eestis. Toome välja kolm päritolu regiooni.

1. Ameerika

 Source: stragendo.ee

Source: stragendo.ee

Saar kasvab Ameerika idaosas. Puit on külluslik, värv ühtlane hele-kollane. Seda müüakse laudadeks saetuna ja paneelidena. Kuna Ameerika saart transporditakse pikkade vahemaade tagant, on see sageli alternatiividest kallim.

2. Ukraina

Ukraina saare valik on suur, sellepärast toome välja eraldi grupid.
* Harilik euroopa saar

 Source: stragendo.ee

Source: stragendo.ee

See puu kasvab Kesk - Ukrainas. Värvitekstuur on mitmekesine, kuid mitte kontrastne. Üldiselt on puit kollane üleminekuga pruunidele toonidele, samuti võib olla roosakas-hall. Saar kasvab kiiresti ning temal on vähe oksi - see võimaldab valmistada pikki toorikuid ilma loomulike defektideta.

* Musta-valgekirju saar

 Source: stragendo.ee

Source: stragendo.ee

See puu kasvab peamiselt Lääne - Ukrainas. Teda iseloomustab värvide järsk ja kontrastne üleminek - kollasest pruuniks. Selle põhjuseks on asjaolu, et puul on suur tuum, mis on pruun. Välimine osa on kollane, seepärast on ta odavam alternatiiv kontrastsele pähklipuule. Nagu tavalisest euroopa saarest, saabi ka musta-valge kirjust saarest valmistada pikki detaile.

* Valge saar (helekollane)

 Source: stragendo.ee

Source: stragendo.ee

See on hinnatuim materjal kõigist saareliikidest. Kui puiduettevõttes sorteeritakse materjal värvi järgi, saab välja valida ainult heledat materjali. Ukraina valge saar meenutab Ameerika oma, kuid erinevus seisneb toonis - Ukraina puu on heledam ja kõrgema tangentsiaalse tekstuuriga. Hinna poolest on selline puit Ameerika omast odavam, kuid kallim teistest liikidest.

3. Eesti, Soome

 Source: stragendo.ee

Source: stragendo.ee

Jah, ka Eestis leidub saart ja temast valmistatakse mööblit, kuid Eestis raiutud koguseid ei anna võrrelda teiste riikidega. Puu, mis on kasvanud ja karastunud karmis põhjamaises kliimas, on eriline - sellel on ühtlasem värv (vähem kontrastne), on hallikas ja ühtlasema tekstuuriga. Kui hindate loomulikku puitu, siis Eestis kasvanud puu aitab interjööri suurepäraselt täiustada.

Kõige tähtsam - ükskõik millise saarepuidu valite, on see kindel valik.
Laia valiku Ukraina saarepuidu materjali leiate firmast Stragendo OÜ.


Stragendo OÜ
www.stragendo.ee
Facebook

Submitted: 02.04.2018

Stragendo OÜ

Phone:
+372 5556 0034, +372 5566 6158, +372 621 0935
Address:
Suur-Sõjamäe põik 9, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all