Articles and news

Floorin tutvustab: 100 aastat läbi dekoratiivvärvide

Tänavu, juubeliaastate tähistamise vaimus, pani Floorin pead kokku Itaalia dekoratiivvärvide tootjaga Oikos ja nii valmiski kollektsioon 100 aastat läbi dekoratiivvärvide.

See on värvikollektsioon, mis iseloomustab erinevate ajastute populaarseid seinaviimistluslahendusi. Iga perioodi kohta on välja valitud kaks erinevat efekti, mis esitlevad vastava ajastu sisekujundustrende. Kollektsioonis said esindatud nii krohvid kui värvid.

Ottocento Verticale AN750 ja Rame Ossidato Source: floorin.ee

Ottocento Verticale AN750 ja Rame Ossidato Source: floorin.ee
Art Nouveau (20. saj algus)

Stiil kerkis esile Londonis ja Pariisis. Selle siht oli kaasata kunst ja disain igapäevaellu, kasutades kunstiteosteks muudetud funktsionaalseid objekte. Viimistluses võis kohata palju liikuvust ja vertikaalseid jooni.

Oikose Ottocento Verticale annab just sellise võimaluse ja tekitab seinale vertikaalset mänglevust. Sobivaks tooniks on valitud värvikaardi kõige tumedam AN750. Et efekti valguse käes paremini esile tuua, on sellele peale kantud läiget lisav kaitsevahend Igrolux Lucido, mis ühtlasi muudab seina paremini pestavaks.

Juugendist inspireeritult saab kasutada ka naturaalsema välimusega lahendust - Rame Ossidatot. Sarnaselt eelnevaga on efekt pinnale kantud vertikaalselt. Kahe dekoratiivvärvi - Imperium ja Novalis - koosmõjul tekib efekt, mis imiteerib vase oksüdeerumist. Tegemist on väga silmapaistva ja särava lahendusega.

Oikos Imperium Tappezerie IMP51 Source: floorin.ee

Oikos Imperium Tappezerie IMP51 Source: floorin.ee
Art Deco (1920- ja 1930ndad)

Art Deco domineeris 20. sajandi esimese kolmandiku lõpul nii Ameerikas kui Euroopas. Stiili iseloomustasid glamuursed, elegantsed, funktsionaalsed ja uudsed lahendused. Väga kiiresti muutus Art Deco populaarseks sisearhitektuuris ning selle mõju ulatus isegi autotööstusesse. Eesmärk oli näidata julgeid lahendusi ning selleks kasutati palju geomeetrilisi kujundeid, millele lisati kuldseid- ja metallitoone.

Oikose Ottocento Tappezzerie on efekt, mille puhul glamuursed mustrid luuakse templirulli abil. Efekti esile tõstmiseks on kollektsioonis kasutatud kuldset metallikvärvi Imperium (toon IMP51), alusvärvina täismattvärvi Supercolor Opaco (toon B715).

Teise Art Deco lahenduse - Bronzo Fuso - loovad koos metallikvärv Imperium ja peeneteraline Marmorino Naturale fine dekoratiivkrohv. Efekt, mis selle tulemusena saavutatakse, imiteerib pronksisulamit. Bronzo Fuso värvilahendus on võitnud 2016. aastal SBID Rahvusvahelistel Disainiauhindadel auhinna parima innovaatilise toote kategoorias.

Oikos Bronzo Fuso Milanos Hilton hotelli fuajees Source: floorin.ee

Oikos Bronzo Fuso Milanos Hilton hotelli fuajees Source: floorin.ee

Bauhaus (1930ndad)

Oikos Kreos FilPose ST1132 Source: floorin.ee

Oikos Kreos FilPose ST1132 Source: floorin.ee
Bauhausi stiil kujunes välja Bauhaus disainikoolist, mis asutati enne II maailmasõda Saksamaal. Rõhk oli eelkõige praktilisel ja funktsionaalsel. Peamisteks kontrasti andvateks toonideks olid põhivärvid sinine, kollane ja punane, mida seoti väga lihtsate geomeetriliste kujunditega.

Bauhausi ajastut iseloomustab hästi Oikos Kreos Fil Pose struktuur, millele on peale kantud pärlmuttervärv Pallas.

Oikos Biamax Intonacato B695 Source: floorin.ee

Oikos Biamax Intonacato B695 Source: floorin.ee
Efekt ise on kerge struktuuriga, kuid selle visuaali muudab palju silmapaistvamaks dekoratiivvärv. Kasutatud toon: Pallas ST1132.

Teine Bauhausi perioodi visualiseeriv lahendus on Oikos Biamax kataloogiIntonacato toon B695.
Matt punane toon, millel on väga minimalistlik struktuur, sobib ideaalselt koju aktsentseinaks.

Psühhedeelne periood (1960- ja 1970ndad)

Psühhedeelset perioodi tuntakse kui hipiliikumise aega. Sisekujunduses domineerisid erksad värvid, lilled ja erinevad boheemlikud kujundid. Sel ajal loodi seintele ise kaunistusi ning seinamaalinguid.

Oikos Pallas Marezzato ST1122 ja Imperium Dorature IMP186 Source: floorin.ee

Oikos Pallas Marezzato ST1122 ja Imperium Dorature IMP186 Source: floorin.ee

Oikos iseloomustab psühheldeelset ajastut erkrohelise tooniga ST1122. Hispaania pintsli kasutamine annab ebaühtlase pinna, kus korduvaid mustreid ei esine. See on tore lahendus seinte elluäratamiseks.

Oikos Imperium Dorature toon IMP186 loob seinal valguse käes kujundeid. Erinevate nurkade alt vaadates värv muutub. Ajastule kohaselt on toon väga ergas ning metalse läikega.

Ottocento Turandot AN911 ja Tosca AN832 Source: floorin.ee

Ottocento Turandot AN911 ja Tosca AN832 Source: floorin.ee
Videomängude periood (1980ndad)

1980ndatel kasutati sisekujunduses väga palju tekstiili ja triibulisi lahendusi. Värvidest olid kasutusel ühelt poolt rahulikud pastelsed ja teisalt neoontoonid. Ajastut iseloomustavad kõige paremini eristuvad värvikombinatsioonid ja hullumeelselt ülemäärane kujundus.

Ottocento kataloogist leiame videomängude ajastule kaks ideaalselt sobivat lahendust ja värvi: Ottocento Turandot toon AN911 jätab seinale kangamustri, mis katsudes meenutab samuti kangast. Valitud kollane värv toob mustri seinal esile.

Ottocento Tosca (toon AN832) meenutab samuti kangast, kuid on eelmisega võrreldes tagasi- hoidlikum. Värv ise on pehme välimusega, kuid muudab seinapinna silmapaistvamaks.

Marmorino Naturale Fine XX0011 ja Ultrasaten Opaco Red Valentino Source: floorin.ee

Marmorino Naturale Fine XX0011 ja Ultrasaten Opaco Red Valentino Source: floorin.ee
Minimalism (1990ndad)

Võrreldes 80ndatega kasutati minimalismi perioodil oluliselt rahulikumaid sisekujunduslahendusi. Bauhausi ajastule sarnaselt kasutati palju punast, kollast ja sinist ning monokromaatilisi värvilahendusi.

Oikos Ultrasaten matt toon Red Valentino on täpselt see, mida võis kohata 1990ndate kodudes. Tegemist on nn Ferrari punasega.

Kuna punast tooni kasutati pigem ruumile värvi lisamiseks, siis teiste pindade katmiseks sobib hästi betooni imiteeriv dekoratiivkrohv Marmorino Fine. Eritoon XX0011 aitab luua autentse välimusega betoonpindu.

Industriaalajastu järgne periood (2000ndad)

2000ndatel tõusid sisekujunduses esile neutraalsed toonid, puit ja metall. Eesmärgiks oli saavutada niiöelda laohoone välimust. Sellesse kontseptsiooni sobivad ideaalselt Oikose Travertino RomanoOC0043 eritooni lahendused. Antud materjaliga on võimalik saavutada sile betooni imiteeriv pind. Lisaks on võimalus luua seinale erineva suurusega tahkusid, mis loovad betooni välimuse.

Seinal Oikos Travertino Romano OC0043 Source: floorin.ee

Seinal Oikos Travertino Romano OC0043 Source: floorin.ee

Lisainfo

Oikos on üks maailma innovaatilisemaid dekoratiivvärvide ja -krohvide tootjaid Itaaliast, kes peab oma eesmärgiks inspireerida inimesi värvide kaudu. Kõik nende lahendused on välja töötatud selleks, et luua ümbritsevale keskkonnale väärtust.

Üle 30 aasta on Oikos teinud tööd selle nimel, et luua aina keskkonnasõbralikumaid ja kvaliteetsemaid värvi- ja krohvilahendusi. Tulemusi on tunnustatud mitmete rahvusvaheliste disainiauhindadega. Erinevaid Oikose tooteid kasutades ja neid omavahel kombineerides leiab lahenduse igaühele. Ainukeseks piiriks on fantaasia ja selle teostus.

Kollektsiooni "100 aastat läbi dekoratiivvärvide" näidiseid saab näha Floorini Tallinna ja Tartu salongides.

Floorin salongid:

Tallinn
Floorin AS, Pärnu mnt 139 E/3, Tallinn 11317
Kontor: tel 655 8244,
e-mail: porandad@floorin.ee
Kauplus: tel 655 3902
Avatud: E-R 9 - 18

Tartu
Floorin AS, Ringtee 26B, Tartu 51013
Kontor ja kauplus: tel 736 2002
e-mail: tartu@floorin.ee
Avatud: E- R 8:30 - 17:30

Facebook

Submitted: 15.05.2018

Floorin AS

Phone:
+372 655 8244, +372 655 3902
Address:
Pärnu mnt 139E/3, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all