Articles and news

Bambuspõrand on pilkupüüdev, vastupidav ja keskkonnasõbralik

Bambusparkett kui uue ajastu põrandakattematerjal muutub järjest populaarsemaks nii uue kodu sisustajate, arhitektide kui ka teeninduspindade arendajate seas. Võib julgelt väita, et bambus on tõeline tuleviku materjal. Esiteks seetõttu, et bambus on loodust säästev ja jätkusuutlik taim, mis erinevalt teistest troopilistest puiduliikidest (sh tiik, tamm) saab lõikuseks valmis juba viie aastaga. Kui bambustaim on juurdunud, ei vaja see taasistutamist, sest uus võrse areneb risoomist. Bambuse kasvatamisel ei ole tarvis kasutada pestitsiite, väetiseid ega muid mürgiseid kemikaale.

Bambusmets Source: www.bambuskeskus.ee

Bambusmets Source: www.bambuskeskus.ee

Tähelepanuväärne on ka see, et bambusmets seob atmosfääris süsinikdioksiidi oluliselt rohkem kui tavamets. Bambuskeskuses pakutavad kvaliteetsed MOSO bambusparketid on CO2 neutraalsed (ISO 14040/44). See tähendab, et kogu bambusparketi elutsükli poolt jäetud ökoloogiline jalajälg on neutraalne või isegi negatiivne.

Moso bambusparkett: Bamboo Solida HD Caramel            Source: www.bambuskeskus.ee

Moso bambusparkett: Bamboo Solida HD Caramel Source: www.bambuskeskus.ee

Bambuse eriline ehitus ja kiud teevad bambuse väga vastupidavaks. Ainuüksi looduslik bambus ületab tamme tugevuse. Kui veel kasutada termotöötlust ja spetsiaalset pressmeetodit, saavutab bambus tugevuse, mis ületab tamme tugevust kolmekordselt (High Density bamboo).

Peamised eelised, miks valida bambusest põrand koju, kontorisse või üldkasutatavatesse ruumidesse:

● keskkonnasõbralik;
● tugev ja vastupidav (sobib oma tugevuse tõttu ka loomasõpradele);
● stabiilne (pressitud mitmest bambuskihist);
● lai valik ning pilkupüüdev välimus;
● hinnalt taskukohasem kui teised troopilised puiduliigid;
● emissioon sisetingimustes klass E1;
● antistaatiline ja antiallergiline;
● võimalik lakkida, õlitada või vahatada nagu teisi täispuidust parkette;
● garantii kuni 30 aastat.

Siinkohal tekib küsimus, kas bambusparketil esineb ka miinuseid. Oluline on arvestada, et bambus nagu iga teinegi puiduliik, reageerib niiskuse ja temperatuuri muudatustele ümbritsevas keskkonnas. Bambuskeskuse projektijuhi Mati Koppeli sõnul tuleb bambusparketi paigaldamisel kindlasti jälgida, et ruumi sisetemperatuur, kuhu bambusparkett paigaldatakse, jääks vahemikku 18-21C ning õhuniiskus ruumis oleks vahemikus 40-65%. Enne bambusparketi paigaldamist tuleb avatud bambuslaudise pakid jätta vähemalt 48 tunniks aklimatiseeruma ruumi kuhu põrand paigaldatakse.

Aluspind peab olema sile, puhas ja stabiilne. Juhul kui põrand paigaldatakse betoonist aluspinnale, ei tohiks betooni niiskusesisaldus ületada 1.8%. Ujuvalt paigaldatud põranda maksimaalne laius peaks jääma 8 m ja pikkus 12 m piiridesse. Kui tegemist on vesipõrandaküttega/jahutusega, tuleb bambusparkett kindlasti aluspinnale liimida kasutades selleks spetsiaalset liimi (Bona R770, Wakol PU210). Et vältida ebameeldivaid üllatusi, tuleks parketi paigaldus tellida kogenud parketi paigaldajalt.

Moso Bambusparkett: Bamboo Ultra Density                   Source: www.bambuskeskus.ee

Moso Bambusparkett: Bamboo Ultra Density Source: www.bambuskeskus.ee

Bambuskeskuse tootevalikus on ligikaudu 100 erinevat bambusparketti, mis on jagatud kollektsioonidesse. Enne lõppvaliku tegemist on soovitav küsida nõu, milline kollektsioon on kõige sobilikum kliendi poolt valitud keskkonda. Näiteks on valikus põrandad paksusega 10 mm, mis sobivad vana aluspõranda katmiseks (MOSO Bamboo Supreme). Samas on saadaval ülitugev bambusparkett, mis põhimõtteliselt asendab kiviplaati ning sobib ka raudteejaamadesse ja lennujaamadesse (MOSO Bamboo Ultra Density).

Moso Bambusparkett: Bamboo Ultra Density Source: www.bambuskeskus.ee

Moso Bambusparkett: Bamboo Ultra Density Source: www.bambuskeskus.ee

Bambusparkett MOSO Bamboo Forest on valmistatud erilisel pressmeetodil, mille korral bambustüvi pressitakse lapikuks ning tulemuseks saadakse autentne ja tugev bambuspõrand, mis ei vaja lisatöötlemist (lakkimist, õlitamist).

Moso bambusparkett: Bamboo Forest                        Source: www.bambuskeskus.ee

Moso bambusparkett: Bamboo Forest Source: www.bambuskeskus.ee

MOSO Bamboo Elite on suurepärane valik neile, kes soovivad elegantset ja pisut laiema laudisega põrandat keskmisest suuremasse eluruumi.

Moso Bambusparkett: Bamboo Elite                        Source: www.bambuskeskus.ee

Moso Bambusparkett: Bamboo Elite Source: www.bambuskeskus.ee

Valiku Bambuskeskuse poolt pakutavatest bambusparkettidest leiate kodulehelt ning ammuta infot ja inspiratsiooni ka Facebookist.

Submitted: 19.11.2018

Bambuskeskus - eksootiline sisustus

Phone:
+372 5895 0720
Address:
Tervise 30 , Keila, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all