Articles and news

Kuidas valida segistit?

Enamasti tabab meid segisti rikkiminek ootamatult. Samas vajab probleem kiiret tegutsemist, sest ilma harjumuspärase veekraanita on väga raske hakkama saada. Kas uue segisti leidmiseks piisab lihtsalt poodi minemisest ja kõige nägusama variandi valimisest? Paraku nõuab isegi sellise pealtnäha väikse asja nagu segisti ostmine eeltööd ja põhjalikke mõõtmisi-kaalumisi.


Tee vahet köögi-, valamu-, vanni- ja dušisegistil
Segistid jagatakse nende kasutuskoha alusel köögi-, valamu-, vanni- ja/ või dušisegistiteks. Mis sobib kööki, ei sobi vannituppa ja vastupidi. Seega on kõige aluseks teadmine, kuhu vajaminev segisti paigaldub. Kui lähed vannitoa kraanikausi jaoks uut kraani ostma, suundu otsejoones valamusegistite juurde. Sealt edasi on valik juba kitsam.


Vii läbi vajalikud mõõtmised
Kui otsid köögi- või valamusegistit, pead teadma valamu mõõtmeid ja ka sügavust. Segisti disain ja suurus peavad sellega klappima, vastasel juhul võib tekkida probleem pidevate veepritsmetega.

Vanni- ja/või dušisegisti puhul, mis paigaldatakse kas vanni äärele, seinale või põrandale, pead veenduma et segisti tööorgan ja abistavad osad mahuvad konstruktsiooni sisse ära. Vanni äärele kinnituva segisti puhul võib vanni serva laiuse ise ära mõõta, seinale või põrandale paigaldatava variandi puhul on ilmselt targem konsulteerida spetsialistidega.


Mõtle läbi kasutusmugavus
Lisaks kasutuskohale erinevad segistid üksteisest lisafunktsioonide ja –mugavuste poolest. On olemas nii ühe kui kahe käepidemega variante. Saadaval on ka ilma ühegi käepidemeta kontaktivabad segistid. Väikelastega peredes on lemmikud termostaatsegistid, mille eeliseks on alati ühe ja sama temperatuuriga veejuga.

Köögisegistite puhul tasub eraldi välja tuua väljatõmmatava käsiduši võimalus. Selle abil saab täita potte veega neid pliidilt tõstmata, pesta mugavalt juurvilju ja palju muudki. Mõnel segistil on seejuures veel ka nupust käivitamise funktsioon. Nii saab vee voolama panna kasvõi küünarnukiga, kui käed parajasti taignased. Paljude inimeste jaoks on need funktsioonid asendamatud.

Seega mõtle segistit ostma minnes läbi ka kõik omadused, mis sellel olema peaksid. Nii kindlustad, et segisti saab olema käepärane ja sinu vajadustele vastav.


Ka välimus on oluline
Välimusest ei saa segisti puhul küll esimese asjana lähtuda, kuid lõppkokkuvõttes on ka see oluline. Jälgi segisti üldist disaini ja viimistlust. Antiikse välimusega kullakarva segisti modernsesse interjööri ilmselt ei passi. Samuti ei kuulu kokku luksuslik koseefektiga segisti ja talumaja stiilis valamukapp.

Peatu korraks ka segisti viimistlusel. Kõige levinum viimistlusmaterjal on kroom selle vastupidavuse tõttu. Samas leidub ka alternatiivseid variante, näiteks harjatud roostevabast terasest, värvitud või hoopiski kullatud pind. Enne ostu uuri, kuidas valitud segistit õigesti hooldada. Puhastamise lihtsusest või, vastupidi, keerukusest oleneb samuti palju.

Submitted: 22.10.2019

Sisekujundaja Kristiina Luts

Phone:
+372 5663 6188
Address:
Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all