Articles and news

Infrapunasaun - lihtne paigaldada, mugav kasutada


Infrapunasauna võib paigaldada igasse hoonesse, isegi tüüpkorterisse. Ostja saab paneelide komplekti, mis ühendatakse omavahel spetsiaalsete kinnituste abil. Soovikorral võib infrapunasauna paigaldada hiljem teise kohta, näiteks korterist suvilasse, siis võetakse paneelid lihtsalt lahti, viiakse uude kohta ja pannakse uuesti kokku.
Kui ehitatakse endale tavalise elektrikerisega sauna, puututakse kokku ventilatsiooni, kanalisatsiooni ja niiskustõkke probleemiga. Infrapunasauna puhul selliseid probleeme ei teki, sest see saun ei mõjuta peaaegu üldse hoone mikrokliimat ja selle võib paigaldada kasvõi magamistuppa. Infrapunasaunas võib näiteks lugeda või kasutada elektroonikat (raadio, CD, DVD jm.), mis on tavalises niiskes ja kuumas leiliruumis võimatu.

Infrapunasaunad kosmetoloogias
Infrapunasaunu kasutatakse laialdaselt ka kosmetoloogias. Nahaveresoonkonna aktiveerimine infrapunaga aitab kaasa nahapooride avanemisele ja puhastumisele. Eemalduvad surnud rakud, nahk muutub siledaks, pinguldatuks ja elastseks. Tugeva higistamise tõttu avanevad ka need poorid, mis pole aastaid seda teinud. Toimub nahapuhastus, mida tavaliselt tehakse kosmeetiliste protseduuride abil. Kaovad paljud nahahaigused nagu akne, vistrikud, nõgeslööve, kõõm. Naha jume paraneb, kortsud silenevad ja nahk näeb noorem välja.

Peale selle:
* väheneb nahalt eralduv ebameeldiv lõhn
* paranevad ekseemid ja kontrollimata andmetel psoriaas
* sobib kasutamiseks koos tselluliidiraviga
* lihaste otsese soojenemise tõttu infrasaunas ei pea massaažil kasutama soojendavaid kreeme


Infrapunakiirgus aktiveerib naha verevarustust, mis on peamine eeldus kauni, noore ja õrna naha säilitamiseks. Tänu surnud rakkude eemaldamisele ja nahapooride puhastumisele saab nahk elujõu ja läike. Kaob naha karedus, paraneb elastsus, nahk muutub siledaks ja õrnaks. Tselluliit on želeetaoline ollus, mis koosneb veest, rasvast ja paljudest kahjulikest ainetest. Infrapunakiirgus aitab taastada naha endise seisundi ja eemaldab jääkained organismist higistamise teel.

Psühholoogiline mõju
Lisaks infrapunakiirguse teraapilisele mõjule tasub ära märkida ka selle psühholoogilist mõju.
Infrapunasaunade kirjeldamises ei pöörata tavaliselt sellele erilist tähelepanu, kuid haiguste ennetamisel on sellel oluline osa. Vene ja soome sauna külastamine on mingil määral inimese närvisüsteemile koormav. Kuumas keskkonnas ja suures niiskuses viibimine tekitab inimese organismis järsu ja tugeva närvisüsteemi erutuse. Organism on sunnitud mobiliseerima palju ressursse, et kompenseerida keskkonna mõju, mis omakorda viib vaimsete võimete langemiseni pärast traditsiooniliste saunade külastamist.
Vastupidiselt traditsioonilisele saunale on infrapunasaun õrn. Selle pehmel kliimal on positiivne psühholoogiline mõju inimesele. Infrapunasaun vähendab pinget, tekib puhanud tunne. Infrapunasauna külastamine annab meeldiva tunde, mis on samas raviva toimega.


Ravitoime
1. Infrapunakiirgus suurendab kudede elastsust. Antud tegur on oluline kõõluste ja lihaste venimisel. Lisaks on sügavsoojendust soovitav kasutada enne treeninguid ja spordiüritusi, et vähendada sporditraumade ohtu. Niisiis paraneb kudede elastsus.
2. Infrapunakiirgus parandab jäsemete liikuvust. 45°C soojenemisel suurenes sõrmede liikuvus 20% võrra. Analoogne on ka teiste probleemsete kõõluste ja kudede reaktsioon.
3. Infrapunakiirgus vähendab lihaspinget. Soojuse mõju all lihased lõdvestuvad ja pinge langeb; inimese seisund pareneb isegi siis, kui probleemi põhjus on seotud jäsemete haigestumise või neuroloogilise probleemiga.
4. Pinge langusega lihastes kahanevad ka isheemilised valud; soojus aitab võidelda circulus virtuosusega. Samas vähendab soojus valu nii närvirakkudes kui lähikudedes. Stomatoloogilistes uuringutes räägitakse sellest fenomenist kui valuvaigistist. Soojus soodustab endorfiinide tootmist.
5. Infrapunakiirgus stimuleerib vereringet. Organismi reaktsioon soojusele avaldub intensiivsemas vereringes. Keha teatud osade soojendamine mõjutab teiste kehaosade reflekse ja soodustab veresoonte laienemist.
6. Infrapunakiirgus soodustab põletikuliste protsesside paranemist. Viimasel ajal kasutatakse seda soojust raviprotsessi osana aina rohkem. Selle kasutusalad on järgmised: väiksed haavad, paranemisprotsessi stimuleerimine krooniliste haiguste korral ja teiste haiguste lai spekter (seljavalud, menstruatsioonivalud, neurootilised valud, isheemilised valud, operatsioonijärgsed põletikud, nägemishäired, kõhulahtisus, kopsupõletik, neurasteenia, puusaliigese põletik, külmetused).
7. Infrapunakiirgust on hakatud rakendama vähiravis. See uhiuus meetod on alles katsetusjärgus. Ameerika teadlased arvavad, et see meetod võib õige kasutamise korral olla vähiravis ja valude leevendamisel paljutõotav. Infrapunalainetega ravimine muutub praktikas järjest populaarsemaks. Jaapani arst Yamajaki tõstab oma raamatus “Infrarote Therapie” esile silmapaistvaid tulemusi: põletushaavade valud vähenevad, ravi kestus on lühem, õmbluste arv väheneb; kõrge vererõhk langeb ja see kõik toimub temperatuuril 40-50°C.

Lisaks on teada ka muid tulemusi, mis on saavutatud infrapunalainete kasutamisel:
-madal vererõhk: vererõhk tõuseb tänu selle regulaarsele stimuleerimisele;
-mäluhäired: kiire taastumine;
-aju verevarustuse häired: parem aju varustamine verega ja ajurakkude aktiveerimine;
-toksilised ja radioaktiivsed piirkonnad: negatiivse mõju neutraliseerimine;
-lihaskude: raviprotsessi toetamine, kiirem tervenemine;
-raskekujuline ja krooniline artriit: seisundi oluline paranemine ja valude vähenemine.

Submitted: 18.11.2020

Ir Saunad

Phone:
+372 5663 8836
Address:
Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all