Articles and news

Montessori mänguasjad ja mööbel Rume.ee e-poes – parim valik igas vanuses lastele


Rume.ee e-poes on müügil Montessori mänguasjad ja Montessori mööbel, mida igast kauplusest või e-poest ei leia, kuid mille järele on Eestis viimasel ajal nõudlus suurenenud, kuna Montessori pedagoogika on üha enam populaarsust kogumas kogu maailmas ja sealhulgas ka Eestis.
Maria Montessori oli Itaalia arst ja pedagoog, kes töötas välja kasvatusmeetodi, mida kutsutakse Montessori meetodiks. Montessori pedagoogika põhineb lapse enda loomulikul arengul ja teadmisjanul ning uudishimul ehk Maria Montessori oli seisukohal, et lapsed õpivad loomulikul viisil. Selleks on vaja aidata lapsel kõike teha võimalikult iseseisvalt.

Selleks, et laps saaks kõike võimalikult iseseisvalt teha, on vaja luua läbimõeldud ja turvaline keskkond lapse jaoks. Montessori meetodi puhul on oluliseks eesmärgiks ettevalmistatud turvaline keskkond, mis vastab lapse vajadustele, mistõttu Montessori vahendid võiks valida lähtudes lapse vajadustest. Nii et olulised on juba nii beebi esimesed mänguasjad kui ka Montessori sisustus lastetuppa.
Rume e-poes on eraldi välja toodud eraldi kategooriad – Montessori mänguasjad ja Montessori mööbel, et hõlbustada lapsevanemal leida just oma lapsele sobivad montessori mängud ja väikelapse tuppa sobiv Montessori tool või Montessori raamaturiiul või laud.

Montessori mööbel
Üheks eesmärgiks Montessori meetodi puhul on anda lastele võimalus lastetoas tegutseda iseseisvalt ja turvaliselt, mistõttu peab selleks ka mööbel ja töövahendid olema sellises suuruses, milles lapsel on mugav ja lihtne neid kasutada. Paljud Montessori mööbliesemed on reguleeritavad, mistõttu saab neid kasutada kauem ja erinevatel viisidel. Näiteks saab Montessori puidust torntooli kasutada emme-issi abistamisel köögis. Laste kuubiktool sobib kasutamiseks juba kuue kuuse lapse puhul, sest tool toetab last nii istudes kui ka seistes. Hiljem saab kuubiktooli kasutada ka laua või öökapina. Laste garderoob on valmistatud kvaliteetsest puidust ja on lapsesõbralik. Laps saab ise valida riideid ja ulatab neid ka ümber sättima. Rume veebilehel on suures valikus Montessori mööbliesemeid, millele on juurde lisatud ka soovitused, mistõttu on mugav ja lihtne leida just see õige mööbel oma väikelapsele. Rume.ee veebipoes on montessori mööbel alates lapse garderoobist laste vooditeni välja.

Montessori vahendid
Montessori meetodi puhul on oluline arendada lapse loomingulisust ja iseseisvust, kuid silmas tuleks pidada, et Montessorist inspireeritud beebi mänguasjad ja ka väikelaste mänguasjad võiksid olla lapse jaoks lihtsad ja kindlasti turvalised.
Montessori mänguasjad on sellised, millega laps saab arendada igapäevaelu ja motoorikaharjutusi. Väga heaks valikuks ja ka klassikalised arendavad mänguasjad – mitmesugused pusled, mis arendavad lapse motoorikat ja meeli; samuti puidust mängutornid, millega on lõbus mängida ja mis on ka lapse tuppa hiljem sobilikud sisekujunduselemendina. Põnevust pakub ka motoorikakeskus, mille abil on tore õppida numbreid ja koguseid.

Rume.ee veebipoes on kõik eelpool nimetatud Montessori vahendid ja Montessori mööbel. Rume on koondanud oma e-poodi veel erinevaid Montessori meetodit järgivaid tooteid, mistõttu igaüks leiab sealt enda lapsele (või miks mitte ka kingituseks) sobivad Montessori vahendid või äkki jääb hoopis silma montessori mööbel, mis võiks lastetuppa sobida.

Submitted: 14.07.2022

You may also be interested in the following articles