Articles and news

Soodsad köögikapid on vaid esimene samm parema köögini

Köök ja vannituba on need kaks ruumi, mille uuendamisele kiputakse mõtlema hirmujudinatega. Kindlasti on see kallis, aeganõudev ja äkki oleks selle rahahunnikuga hoopis midagi paremat teha? Tegelikult saab niivõrd olulistele ruumidele anda uue näo tunduvamalt odavamalt. Vaatame seekord, kuidas seda köögis teha ja niimoodi, et rahakotti tühjaks ei tõmba.


Köögikappidest nii ja naa
Soodsad köögikapid lahendavad mitu probleemi ühe hoobiga. Esiteks saab valida praegusest erineva disaini või värvilahenduse. Kuna köögikapid võtavad tavaliselt enda alla võrdlemisi suure osa visuaalsest pinnast, on see suur muutus. Vali uued soodsad köögikapid Kaup24 e-poest ja koheselt on tagatud värskendatud ilme, isegi kui miski muu ei muutu.

Kui isegi soodsad köögikapid on liiga kallid, ei pea midagi uut ostma, vaid muutma vaid köögikappide uksi. Uus värvikiht ja uue disainiga kapinupud ning ongi värskendatud ilme! Kapiuste vahetamine on palju soodsam, kui terve mooduli asendamine. Need võib ka täiesti ära võtta, kui soovid selliselt kööki õhulisust juurde tuua. Tagaseina saab aga omakorda kaunistada uue värvikihi, meeldiva pildiga või kasvõi tapeedikilluga.

Köögile soodsalt uut välimust andes peab kahjuks ära unustama planeeringu muutmise, mis tõesti kipub olema köögiremondi üks kulukamaid aspekte, köögimasinaid muidugi kõrvale jättes. Kui on aga hädasti vaja lisatasapinda, siis võimalusel saab lisada soodsad köögikapid, mis ka asja ära ajavad. Või, miks mitte ratastel köögikapid, mida saab vastavalt soovile ühest kohast teise liigutada. Eriti tänuväärt lahendus kitsamates oludes, kui ruumivajadus on pigem ajutine.

Mida vähem, seda uhkem!
Köögikappidega saab lahendada teisigi probleeme. Muidugi on selleks panipaik. Kuhugi peavad ära mahtuma kuivained, potid-pannid, söögiriistad, võileivagrill ja teised väiksemad, ent oh kui vajalikud köögimasinad. Soodsad köögikapid ja nendesse lisatud nutikas riiulite- ja sahtlisüsteem muudab kapid avaramaks, lubades ruumi maksimaalselt ära kasutada ehk saad pilgu alt üksjagu asju ära tõsta. Mida vähem kraami on töötasapindadel, seda rahulikuma ja avarama mulje köök jätab.

Korrastamine tundub midagi tüütut, ent isegi kui ruumi ei säästa, aitab ühtlase mulje loomine vähendada visuaalset müra. Eriti tähtis ongi see siis, kui köögis on palju avariiuleid või klaasustega kappe. Kõik kuivainepakid on ju eri suuruse ning eri värvides. Säilituskarpe on müügil aga väga erinevates suurustes, disainis ja väga rahakotisõbraliku hinnaga. Lisaks sellele, et lood visuaalselt parema pildi, valides läbipaistvad säilituskarbid, on sul parem ülevaade sellest, mida peab poest juurde tooma.

Võlusõnaks on valgustus
Hea valgustus suudab teha imesid, kui jutuks on ruumile uue ilme andmine ning see ei ole sugugi kallis. Laelambikupli vahetus on lihtne ja kerge muudatus. Sama kerge on ka LED ribavalgustite lisamine seinakappide alla ning riiulitele. Lisaks kaunile tulemusele lihtsustab see ka köögis toimetamist, sest järsku on kõik palju paremini nähtav.

Köök on ju koht, kus me alustame päeva. Tihtipeale on see ka ruumiks, kus võõrustame ning väiksemates kodudes kohaks, kus õppida või teha tööd. Seetõttu on tähtis, et kööki sisenemise annaks meile positiivse laengu ning kiire uuenduskuur on täpselt see, mida vaja.

Submitted: 05.10.2022

You may also be interested in the following articles