KÜSI NÕU PÕRANDASPETSIALISTILT

Kuivbetooni koguse arvutamine

Jenny 14.10.2010 17:33

Plaanis on ehitajal lasta valada uus porand vana betoonporanda peale. Selle alla tuleb peno 50mm. Kokku on 25m2 millest 9m2 jaab vannitoa alla ja sinna tuleb ka porandakute. Kokku peaks porand kerkima nii 100mm koos betooni ja penoga. Kasutusele voetakse 5mm armatuur.

Esimeseks kusimuseks oleks minu poolt et kui paks peaks betoonikiht olema?

Teiseks soovin teada kuidas arvestada kuivbetooni kogust kui pakil on naiteks kirjas "ca 8 kg/м2 kuiva segu kihi paksusel 40 мм".

Utleme et minu betooni kihi paksus keskmiselt ongi 40mm. Kas ma pean siis korrutama selle ruutmeetritega. Ehk siis siin tuleks kuivbetooni koguseks 8x25=200kg

Mulle tundub see kogus kole vaiksena arvestades hinnapakumist ehitajalt kus tema kogused on kordi suuremad.

Ette tanades,

Jenny

Tsiteeri

Tarmo Titov 19.10.2010 10:32

Tere,

Kerge koormusega pindade puhul on minimaalne armeeritud betoonikihi paksus ca 4-5 cm. See on ka minimaalne paksus, mida on vaja põrandaküttele, et töötada otstarbekalt. Seega kui on vaja aluspõrandat tõsta 10 cm ning kasutatakse 5cm paksust isolatsioonikihti, jääbki betooni kihiks vajalik 5 cm.

Kui antud kulunorm on õige, siis kuivbetooni koguse arvutus on iseenesest korrektne.

Floorin põrandad
Tarmo Titov

Tsiteeri

Jenny 19.10.2010 11:37

Suured tanud vastuse eest. Sellest on vaga palju abi.

Tsiteeri

Janar 07.04.2011 14:58

Lihtsam ja kergem variant oleks teha kergbetoon (fibo kergkruus+tsement). On soojem ja massilt kergem ka. Tugevuse poole pealt täiesti normaalne.

Tsiteeri

Tarmo Titov 11.04.2011 09:56

Tere,

Kergkruusaga on mõistlik teha aluspõrand, mille puhul ei kasutata põrandakütet. Õhuline struktuur neelab liiga palju soojust ja see pole kütmise seisukohalt effektiivne.

Floorin põrandad
Tarmo Titov

Tsiteeri

madek 04.07.2019 16:38

Tere
kui hetkel on põrand ülesse võetud ja pinnaks on liiv, siis kui paks peab olema betoonikiht põrandaks kui tuleb sinna vannituba, ruutmeetreid on 4

Tsiteeri

Tarmo Titov 12.07.2019 18:12

Tere

Tavatingimustes võiks piisata u 5cm armeeritud betoonikihist. Kui on plaanis paigaldada vann või pesumasin samasse ruumi, võiks betoonikihi paksus olla 7-10cm.

Tarmo Titov
Floorin interjöör

Tsiteeri

Reino Aaren 09.06.2020 12:15

tere! Küsin üle kuna ... 25m2 x 0.04m(4cm)=1m3 kas tõesti saab 200kg kuivsegust 1m3 betooni :/

Tsiteeri

August 27.10.2021 10:15

Siin on algandmetes ikka "väike" viga. Sakreti kodulehel on kirjas: soovituslik vähim kihipaksus põrandavalu korral 40 mm. Tera suurus kuni 8 mm. 2000 kg kuivbetooni = 1m³ mis on juba palju loogilisem :)

Tsiteeri

Notify me by e-mail if new posts are added to this thread.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.