KÜSI NÕU VALGUSTUSE SPETSIALISTILT

Loomuliku valguseta kontoriruumid

Pille 22.08.2023 10:31

Tere!

Palun soovitage, milliseid (lae)lampe tasuks paigutada kontoriruumidesse, kuhu ei tule loomulikku valgust (pole aknaid), aga inimesed teevad seal terve tööpäeva kuvaritööd. Praegu kasutusel olevad lambid on liiga eredad ja tekitavad inimestel silmavaevusi. Ruume on 2 ja mõlemas on 3 arvutitöökohta. Ümberehitused (seinte lammutamine vms) ei ole võimalikud.

Tänud!

Tsiteeri

Marten Kütt 07.09.2023 15:20

Tere

Loodetavasti olete oma murele juba lahenduse leidnud, aga kui ei ole, siis paar soovitust.
1. Kasutada kindlasti flicker-free trahvodega valgusteid - testida saate kui suunate telefoni kaamera valgustile ning kui telefoni ekraanil näete et pilt väreleb on tegu madalama kvaliteediga tootega mis võib tundlikumal inimesel tekitada peavalu ja silmade kiiremat väsimist. Sellisel juhul soovitame valgusti flicker-free toote vastu välja vahetada
2. Kasutada valgusteid mille UGR tegur on 19 või madalam. UGR on lühend väljendile Unified Glare Rating. See on psühholoogiline parameeter, mis mõõdab subjektiivset reaktsiooni inimsilma ebamugavustundele mis on põhjustatud valgustusseadmest kiirgavast valgusest, eesti keeles ka räigusnäitaja. Üldjuhul on UGR < 19 päris hea näitaja ega tohiks tekitada valuaistingut ka siis, kui selle vahetus läheduses olla.
3. Valida väiksema võimsusega ja/või dimmerdavad valgustid

Tsiteeri

Notify me by e-mail if new posts are added to this thread.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.