Articles and news

Kodukirja ja K-Rauta mängualade konkursi võitis juugendlik mängumaja Karlovas

Kodukirja ja K-rauta suvise mängualade konkursi võitis Tartus Karlova asumi miljööväärtuslikus piirkonnas asuv juugendlik mängumaja.

 Source: digi.kodukiri.ee

Source: digi.kodukiri.ee

“Milline majake välja nägema hakkab, otsustasime hoovi peredega ühiselt,” räägib Katri Voika Tolstoi tänaval asuva majakese sünniloost. See sai kauni torni nagu üks krundi hoonetest ja sulandub nüüd hoovi õhustikuga. Majas saab nii poodi kui kohvikut pidada, liugu lasta, tahvelseinale joonistada, lugemisnurgas istuda kui põrandasse peidetud liivakastis mängida.

 Source: digi.kodukiri.ee

Source: digi.kodukiri.ee

K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja kiidab võidutöö puhul nii imelist sobituvust ajaloolise eksterjööriga kui ka mänguala funktsionaalsust. “Vahva on see, et mänguplats on mõeldud mitme pere lastele, üheskoos loodud ja hästi läbimõeldud. Lastel on Karlova tagaaia roheluses kõik võimalused mängimiseks ja ajaveetmiseks,” kiitis mänguala tervikut Hirvoja.

Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul saab konkursitööde varal öelda, et armastatud on romantilised kollased või rootsipunased majakesed, mis on põhjalikult sisustatud – lausa miniköögi ja diivaniga. “Paljud isad meisterdavad majad ise. Need on kas piraadilaevad või onnid, asuvad õunapuu või kivi otsas, alati leidlike ronimisvõimalustega,” rääkis Pajula.

 Source: digi.kodukiri.ee

Source: digi.kodukiri.ee

Žürii liikme Merike Hirvoja sõnul osales konkursil palju originaalseid ja loomingulisi mängumajasid, mis vastandusid meeldivalt masstoodangule. “Konkursil osalenud tööde puhul jäi silma, et paljud mängumajad sobituvad ümbritseva miljöö või peamajaga, sageli on ka mängumajale rajatud terrass, kus pikniku või sünnipäeva pidada. Mängumaja on iga lapse unistus, eriti kui sinna saavad sõbrad kokku tulla ja vahest öösekski jääda,” rääkis K-rauta esindaja.

 Source: digi.kodukiri.ee

Source: digi.kodukiri.ee

Konkursil osales ligi 40 maja ja mängupaika üle Eesti. Publiku lemmikuks sai netihääletusel perekond Tavase avara terrassiga mängumaja Harjumaal Rae vallas. Kodukiri ja K-rauta korraldavad mängumajade konkurssi teist korda, mullu läks võit perekond Bankieridele Meriväljal.

Submitted: 03.08.2016

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all