Artikkelit ja uutiset

Industriaal ennemuistsel aal -Tabasalu vaskeramu suveköök

Tabasalu vaskeramu suveköök
Arhitektid: Muru & Pere OÜ: Urmas Muru, Peeter Pere, Anna-Maria Erik
Konstruktor: Ago Kuddu
Valmis: 2009

Tabasalus asuv vaskeramu on arhitektuurihuvilisele juba mõned aastad tuntud elanik kohalikul majamaastikul. Arhitektide Urmas Muru ja Peeter Pere 2004. aastal valminud eramu paistis kohe silma tellijapoolse julguse ja arhitektide eksperimenteerimisvalmidusega – vaskplekiga kaetud maja pole Eesti eramutes kasutatava puidu ja betooni kõrval igapäevane nähtus. Tänaseks on samade arhitektide joonestuslaualt tulnud ka tigujas alumiiniumeramu Rannamõisas.

Kodu loomine on dünaamiline protsess: kui miski saab valmis, siis alati võiks midagi juurde panna, teisiti teha, üleliigset eemaldada rõhutamaks olulist. Nii ongi viimane lisandus Tabasalu vaskmajale õue peale püstitatud suveköök, samuti Muru & Pere projekti järgi. Suveköögi katuse moodustavad kaks omavahel lõikuvat ringi, mille keskele on paigutatud tööriistakuur. Elamu karmist esteetikast lähtub ka suveköök: massiivne katusekonstruktsioon on jäetud häbenemata nähtavale, kasutatud ehitusdetailid seostuvad pigem metallitsehhi kui väikekodanliku grilli-idülliga. Erinevad osad – istmetega grillileti, tööriistakuuri ja katuseääre – seovad tervikuks komposiitmaterjalist tumedat magenta-värvi triibud. Päris vasega on kokkuhoiu mõttes „triibustatud“ vaid kaks katuseposti, millest üks peidab oma jalamis kaminat. Täie hiilguse saavutab suveköök alles siis, kui ühes küljes olevad ronitaimed kasvavad taeva poole, pakkudes nii varju lõunapäikese eest kui luues ruumitunnet.


ERAMU & korter
Tekst: Mait Väljas
Fotod: Tarvo Varres, Pelle Kalmo
http://www.solness.ee/eramu/index.php?gid=4&id=1039

Lisätty: 05.08.2009

Sinua voi kiinnostaa myös seuraavat artikkelit

Turvava laadun, hienostunut muotoilu, matalan hinnan ja nopean kuljetuksen keitiöt

Turvava laadun, hienostunut muotoilu, matalan hinnan ja nopean kuljetuksen keitiöt

ACCENTA valmistaa kaikki keitiöt raaka-aineista, hanketu vanhaisista Länsi-Euroopan yrityksistä, korkein laadun takuun kanssa.
Jatkuvasti uudistaen ja täydentäen ehdotuksia, me voimme toteutua kaikkia asiakan haluja, jotka ovat sitoutunut muotoilun tyylien kanssa. Me käytämme alkuainet alkuainet puusta, lasista, akrilista ja toisesta aineista, luotaan sointuvan keitiön ilman.
Koristaen tilausta, ostaja voi valita väriä, fakturia, tarpeet ja keitiön tyylin yhdistelmää. Mutta kaikein tärkeä on se, että ostaja voi heti lisätä oman keitiön erilaista teknikaa. Ostaja ei tarvitse olla huolissaan kuljetuksesta, asetuksesta ja hinnasta.

katso lisää