Artikkelit ja uutiset

Sisekujundajad näitavad kõrget taset

Üleeelmise aasta parimateks sisekujundusobjektideks valiti merevaatega eramu, spaa-hotell, mänguasjamuuseum ja etnolik tool.

Sisekujundus paelub paljusid, selle trendidega arvestamine on saamas üldiseks normiks. Mis väärib ruumis ja vormis esiletõstmist eelmisel aastal valminud objektides, otsustas 2004. aasta Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemiate konkurss. “Konkursi üldmulje on väga hea,” nendib Eesti Sisearhitektide Liidu esimees Priit Põldme. “Rõõmustasid arvukad kõrgetasemelised tööd,” ütleb ka þürii liige, Eesti Arhitektide Liidu esimees Margit Mutso.

Kodu kategoorias sai preemia eelmisel aastal parimaks betoonehitiseks tunnistatud mere poole avanev villa Miidurannas, mille sisearhitektid olid Argo ja Katrin Vaikla ning Tiina Teng. “Siin toetas üks teist, ehk välisarhitektuur maja siselahendusi ja vastupidi. Sellel objektil on kõik paigas – väga terviklikult ja professionaalselt tehtud,” hindab Mutso.

Ühiskondliku interjööri kategoorias anti preemia spaa-hotellile Georg Ots Kuressaares, mille sisekujunduse autoriteks on Liisi Murula ja Raili Paling. “Kuressaare objekt võlus þüriid oma meeleoluka hubasusega,” meenutab Priit Põldme. Margit Mutso tõstab esile kasutatud rahvariidetriibulisi tekstiile: “Tänapäeval otsivad külastajad ka hotellidest omapära ja Kuressaare Georg Otsas nad leiavad seda rõõmsas mängulises sisekujunduses.”

Ajaloolise interjööri preemia pälvisid Tartu Mänguasjamuuseumi hoone restaureerinud sisearhitektid Tea Tammelaan, Krista Lepland ja Malle Jürgenson. “See on armas objekt, þürii üks lemmikuid. Muuseumi ekspositsioon on huvitavalt koostatud, teemad kasvavad ruumist ruumi, nii et alles teisel ringil märkasin sisearhitektide suurepärast tööd,” kõneleb Mutso. “Tartu Mänguasjamuuseum muudab arusaamu muuseumi olemusest,” sõnab Põldme ja täheldab, et professionaalid tajuvad, millise mõttetöö tulemusena on nii nauditavalt ja vaheldusrikkalt muuseumi ekspositsioonivõimalusi avardatud.

Vormipreemia määrati seekord Toivo Raidmetsa toolile “John”. Tool on kõige enam ekspluateeritud mööbliese ja maailmas luuakse iga päev uusi toolimudeleid. Selles vallas on raske leida midagi üllatavat, arutleb Tiina Mang. “Aga “John” eristub teiste seast oma värskusega, oma eesti etnoga,” kiidab kogenud mööblidisainer kolleegi tööd.

Tegevuspreemiaga pärjati Maile Grünberg, kes poliitiliste tõmbetuulte kiuste on suutnud arhitektuuri- ja disainigaleriid Tallinna südames Pärnu maanteel käigus hoida. Sealsamas toimub 13. maini ka kõnealuse konkursi nominentide töid tutvustav näitus.

Lisätty: 25.04.2006