Artikkelit ja uutiset

Kolm ideed nutikaks kodu renoveerimiseks


Kodu renoveerimine on suur ettevõtmine, mis sisaldab nii plaani paika panemist, teostust kui ka vajalike ressursside leidmist. Oleme sinu jaoks pannud kokku kolm ideed, mis aitavad kodu renoveerida nutikalt: nii aja- kui ka raha säästlikult. Tutvu meie nõuannetega ja loo oma unistuste kodu!

Mõtle oma sammud läbi
Kodu renoveerimine vajab plaani. Ideaalne plaan sisaldab nii kõiki vajalikke töid, mida ja soovid enda kodus teostada; kui palju aega ning rahalisi vahendeid selleks vajad. Mõtle läbi, kas soovid vaid kergemat remonti, mis sisaldab seinade ülevärvimist, tapeedi vahetust ning uut mööblit või planeerid kapitaalremonti, mille raames ka vahetada ära vanad torud või elektrijuhtmed. Sellest, millised ehitustööd on plaanis, sõltub ajaline kui ka rahaline kulu.

Kui tööd on teada, on võimalik koostada esialgne eelarve. Kõikide kulude kokku löömisel selgub, kui palju vahendeid selle jaoks vajad. Nii remondilaen kui ka säästude kasutamine on ühed populaarsemad viisid, kuidas renoveerimisega kaasnevaid kulusid kaetakse. Remondilaen sisaldab aga vahendeid, mida endal ei ole ja selle võtmisel tuleb teha kindlasti kaalutletud otsus, sest nagu öeldakse, siis laenud on võõra oma.

Koos eelarve koostamisega, võiks panna paika ka ajalise raami. Kõiki töid ei ole vaja teha ühel ajal. Näiteks võid renoveerimise tööd jagada kasvõi kogu aasta peale ära. Oluline on aga teostada kõike loogilises järjekorras. Seda, kuidas täpsemalt tööde järjekord paika panna, aitab mõista mõni ehitusvaldkonna ekspert või ehita. Juhul, kui oled ehitustöödega juba tuttav, on ajalise plaani paika panemine üpriski kerge.

Löö käed külge
Kulusid aitab kokku hoida see, kui sa ise saad enda käed külge panna. Muidugi sõltub see kõik sellest, kui palju sul on selleks aega või millised on sinu oskused. Aga ka siis, kui sul puuduvad ehituslikud oskused ja varasem kogemus, saad palju ära teha. Näiteks on sul võimalik eemaldada seintelt vana tapeet või võtta enda peale väiksemate pindade värvimine.

Kui sul on varasem kogemus kodu renoveerimisel, siis arvesta kohe enda plaani sisse tööd, mida teed ise ja mille jaoks ei vaja abikäsi. Aina enam leidub ka inimesi, kes soovivad kodu renoveerimise töid õppida. Selle jaoks kasutatakse nii erinevaid videoõpetusi kui ka konsulteeritakse spetsialistidega. Leia ise need võimalused, kuidas saad remonditöödes kaasa teha!

Taaskasuta
Taaskasutamine sul on käsil ka kodusisustuse uuendamine. Oled kindlasti märganud, milline võib olla vanamööbli kui ka uuemat sorti mööbli kvaliteedi vahe. Lisaks võib tihti olla vanamööbli kasutamine uue ostmisest palju soodsam. Loo oma kodust unikaalne paik ning leia võimalusi selle sisustamiseks kasutatud mööbliga. Kõige lihtsam on seda teha, kui kasutada ära erinevaid kappe, riiuleid, toole ja laudu, mida saab kerge vaevaga üle värvida ja anda täiesti uus väljanägemine. Ka pehmemööbli taaskasutus on võimalik, aga selle korda tegemine nõuab natukene enam oskuseid.

Lisätty: 02.08.2022

Sinua voi kiinnostaa myös seuraavat artikkelit