Artikkelit ja uutiset

Suvine elu koondub aeda.

Kõige odavam on valge plastmööbel. Plastiku pluss on ka see, et ta kannatab igasugust ilma ja mööblit pole vaja pidevalt varju alla viia. Valge plasti miinuseks on määrdumine. Tahma ja tolmu jätkub nii maal kui ka linnas ja see määrib ka mööblit. Kergem on puhastada läikivat pinda kui tuhmi. Kui aiamööbel on mustust sisse võtnud, ei maksa seda traatnuustiku või küürimispulbriga nühkima hakata, sest nii kahjustate pinna lõplikult. Kasutage pehmet lappi ja seebivett. Värvilist plastikut on hoopis lihtsam puhtana hoida, kuid hinnalt on see veidi kallim. Valida on punase, sinise, rohelise pruuni ja kollase mööbli vahel.

Täispuidust mööbel on kahtlemata kõige soliidsem, kuid soliidne on ka selle hind. Täispuidust mööblit pole soovitav ööpäev läbi õues hoida, sest vihma ta ei kannata ja on varsti rikutud. Puitmööblist on valida täisplaadiga või lippidest tehtud laudade, pinkide ja toolide vahel. Samuti puit kombineeritult metalliga, mis on eriti tugev. On ka pikendatavaid laudu, mille äärde saab mahutada suure hulga külalisi.

Valida võib ka efektse punutud aiamööbli, mida valmistatakse plastist või bambusest. Komplektis on enamasti kahekohaline sohva, laud ja kaks tooli.

Üks tool mitmeks otstarbeks
Kõige odavamad plasttoolid on madala seljatoega ja mõeldud lihtsalt istumiseks. Neid kasutavad põhiliselt kõik välikohvikud. Koju oleks mõistlikum valida kõrge seljatagusega aiatool, mille asendit saab muuta. Sellisel toolil saab mõnusas lamamisasendis päikest võtta, aga ka selga toetades istuda ja lugeda või laua ääres kohvi juua.
Osa puidust lamamistoole on laia käetoega, millele mahub vabalt ka kohvitass või koogitaldrik. Väga praktilised on klapptoolid, mis hoiuruumis vähe ruumi võtavad.
Mööbliesemeid valides tuleks vaadata nende jalgu. Kui paigutate mööbli otse murule, siis tuleb arvestada sellega, et laudade-toolide jalad vajuvad raskuse all pinnasesse.
Tunduvalt vähem kahjustavad pinnast ühtsed kaarjad metalljalad, mille toetuspind on suurem.

Kui aed on väike, siis sobib sinna hästi ühtne puitmööbel, mille keskel on laud ja selle ümber kinnitatud pingid. Talveks saab need lahti monteerida ja hoiuruumi panna.
Selline mööbel eeldab aga varikatust, sest ööseks või iga vihmahoo eest seda ära panna on ebamugav. Mugavuse ja kerguse poolest on kõige praktilisemad õhukese riidest kattega klapptoolid ja välivoodid, mida kerge ka randa kaasa võtta.

Varikatused
Kes päikest võtta ei taha, kuid soovib värskes õhus lugeda või näputööd teha, see võiks endale muretseda varikatuse. Suurem varikatus kaitseb ka mööblit vihma ja kaste eest. Varikatuseid on väga erinevaid. Välikohvikutest on kindlasti silma jäänud vihmavarjutaolised kokkupandavad varikatused, mis pistetakse plastalustesse. Müügil on ka kindlamad ja raskemad kivialused, mis koos varjuga tuulehoos lendu ei lähe.
Päikesevarjude diameetrid on erinevad, samuti materjalid.
On ka päris suuri nelja jalaga varikatuseid, mille alla terve seltskond istuma mahub. Neist kõige praktilisemad on sääsevõrguga ümbritsetud. Võrk käib lukkudega kinni ja õhtul on see nagu väike läbipaistev majake, millesse ükski sääsk ega kihulane ei tungi. Päeval väljas einestades kaitseb võrk aga kärbeste eest.


Kiiged
Võrkkiike on aedades kasutatud juba mäletamata aegadest. Kõige lihtsam kiik pandi kahe puu vahele ja sellest oli lusti lastele ning mõnu täiskasvanuile.
Nüüd on võrkkiikede jaoks spetsiaalsed konstruktsioonid, mille külge need kinnitada, nii et puid pole vajagi. Võrk aga on kaetud riidega, mis on ihule tunduvalt sõbralikum.
Lisaks võrkkiigele on ka jalgadel kahe- ja kolmekohalised kiiged, millel varikatus kohe külge monteeritud või eraldi ostetav. Enamasti on need kiiged fikseeritavad selliselt, et kui tahate kohvi juua ja mitte kiikuda, siis seisab kiik korralikult paigal. Kõik kiiged on madratsite ja pehmete seljatugedega. Kiikesid on mitme hinnaga. Mõelda tasuks aga sellele, et väga odav metallkonstruktsioon on tihti ka nigelapoolne ega pea kuigi kaua vastu.

Madratseid ja patju müüakse, aga võite ka ise valmistada, igasuguse aiamööbli jaoks, mis teeb istumise-lamamise mugavaks ja annavad aiale värvirõõmu.
Rõõmsavärvilisi laigukesi saab aeda ka lastele mõeldud plastkiikede ja basseinidega, mis näevad välja tõeliselt lustlikud. Mõnigi nutikam on juba avastanud, et bassein sobib imehästi ka liivakastiks.

Lisätty: 26.04.2005

Sinua voi kiinnostaa myös seuraavat artikkelit

Turvava laadun, hienostunut muotoilu, matalan hinnan ja nopean kuljetuksen keitiöt

Turvava laadun, hienostunut muotoilu, matalan hinnan ja nopean kuljetuksen keitiöt

ACCENTA valmistaa kaikki keitiöt raaka-aineista, hanketu vanhaisista Länsi-Euroopan yrityksistä, korkein laadun takuun kanssa.
Jatkuvasti uudistaen ja täydentäen ehdotuksia, me voimme toteutua kaikkia asiakan haluja, jotka ovat sitoutunut muotoilun tyylien kanssa. Me käytämme alkuainet alkuainet puusta, lasista, akrilista ja toisesta aineista, luotaan sointuvan keitiön ilman.
Koristaen tilausta, ostaja voi valita väriä, fakturia, tarpeet ja keitiön tyylin yhdistelmää. Mutta kaikein tärkeä on se, että ostaja voi heti lisätä oman keitiön erilaista teknikaa. Ostaja ei tarvitse olla huolissaan kuljetuksesta, asetuksesta ja hinnasta.

katso lisää