Artikkelit ja uutiset
Tulipunktis tootekunst
Tänavune disaini(m)elu tipneb sügisel: septembri keskel, Londoni disaininädala ajal peeti ka Suurbritannia mõjukaimat messi 100% Design London, kuu viimastel päevadel aga Tallinnas Disainiöö festivali.
«100% Design London oli väga armsalt kujundatud – loovjuhiks tuntud briti disainer Tom Dixon – loominguline mess, kus ehk vau!-efektiga uudistoodangut polnudki, samas näiteks tutvustasid vabakutselised disainerid oma väikeseeriaid – tekstiile, käsitsivalmistatud tapeete, mööblit jne,» kõneleb büroo Artaku sisearhitekt Kaire Kemp-Tišler.
Nagu igal alal, nii on ka disainis tulipunktis loodushoid, naturaalsed materjalid ja taaskasutus. Seda suundumust kinnitavad kõnekalt nii messi 100% Design London auhindu kui ka Eesti disainiauhinna Bruno pälvinud disainerite looming.
Parima toote-Bruno pälvis tekstiilidisainer Mare Kelpman kollektsiooniga «Light&Stripes», parima disainiprojekti auhinna Tarmo Luisk valgusallikaga «Led Stick».
Rahvusvahelise žürii otsust kommenteerides sõnab Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini osakonna dotsent Heikki Zoova: «Teised hindajad tulid keskkonnast, kus on harjutud hea ja hästi toimiva – tehnoloogilise, tugeva konstruktsiooni, kergesti hooldatava jms – disainiga. Nüüd otsiti konkursile esitatud tooteis jutustust ja sõnumit, mis paneb oma erisusega kasutajal silma särama ja virgutab tegutsema.»
Just säärane disain ilmestas nii Londoni disaininädalat kui ka meie Disainiöö näitusi.
Postimees.ee
Autor: Tiina Kolk
Foto: Ilona Gurjanova
www.postimees.ee/?id=39747
Lisätty: 15.10.2008