Artikkelit ja uutiset

Prantsuse koduinterjöör on võluvalt muretu

Prantslased on inimestena ja natuurina sageli jutuaineks ja neid tuuakse oma võluva, kuid pingutamata seksapiilsuse ja muretuse tõttu tihti eeskujuks. Olla prantslaslikult šikk ja stiilne ei ole mõnele teisele rahvusele loomulikult lihtne, kuid on siiski imetlusväärne.

Samasugust mõnusat boheemlaslikku, kuid samas väga läbimõeldud joont järgivad prantslased ka oma sisekujunduses. Prantsuse Riviera maanteereis ja maalilised vaated võivad tekitada tahtmist ka oma koju tuua lõunaeuroopalikku hõngu ja helget meelelolu. Milliste võtetega seda saavutada?


Väike sissevaade ajalukku
Interjööris eristuv klassikaline prantsuse stiil sai alguse 18. sajandil ja on loomulikult mõjutatud kuningapaleedest, barokist ja rokokoost. Kõik on veidi üllatest ideest kantud, imperialistliku hõnguga ja luksuslik, kuid samas mitte tingimata pompöösselt ülevoolav. Pigem eelistatakse tänaseks praktilisi, kuid ajalugu hindavaid sisekujunduslahendusi väikese prantslasliku lisandiga.

Mitmed Prantsuse vanalinnade hooned on sajandeid vanad ja nende väärtust osatakse hinnata. Paljudes hoonetes on endiselt säilinud algsed keerukad laekarniisid, puitpõrandad ja siseuksed. Prantslastele meeldib kõike mitte täiuslikkuseni perfektseks lihvida, vaid säilitada veidi räsitud välimus, mis annab kodusema meeleolu.

Kuningatest inspireeritud ideed
Rokokoo ajastust inspireerituna on sisekujunduses väga levinud valdavalt õrnade, pastelsete toonide kasutamine - helelillad ja roosad kombineerituna näiteks rohelise ja hõbedaga. Barokkajastu on endast maha jätnud kuninglikult suurejoonelised baldahhiinvoodid ja ekstravagantsed lühtrid, kuldsete nikerdustega peegli - ja pildiraamid ning rikkalikes, sügavates toonides sameti.

Vaatamata suurejoonelisele ajaloole eelistavad prantslased sisekujunduses lihtsust ja pingutusevaba muljet. Taaskasutus on äärmiselt moes, uusi esemeid pannakse kokku vintage mööbli ja elementidega. Kasutatakse erinevatest perioodidest pärit esemeid, mitmetele asjadele antakse uus elu ja eesmärk, kuid vaatamata sellele ei mõju interjöör mitte eklektiliselt, vaid pigem koduselt ja hubaselt.

Värvid on naturaalsed ja tagasihoidlikud
Sisekujunduses kasutatavaks lemmikvärviks võib pidada valget oma sadades erinevates varjundites. Varjundite ja dünaamika loomiseks kasutatakse harva puhtaid ja kirkaid toone, pigem domineerivad pastelsed, rahulikud, looduslikud värvid: pruunid, hallid, pronksjad toonid. Maapiirkondades armastatakse põldudelt tuppa tuua tooni andvat lavendlilillat ja lõhnavate rooside õrna roosat. Lõuna-Prantsusmaal on tunda teiste Vahemereriikide mõjutusi ning sekka leiab valge kõrval türkiissinist ja meresinist.

Põrandatel eelistatakse naturaalset puitparketti või naturaalset kivi. Sageli on nii korterites kui majades peamiseks sisustuselemendiks suurejooneline kamin. Kuna vanade korterite laed on sageli kõrged, siis seintelt võib sageli leida karniise, iluliiste, nikerdusi ja kaunistusi. Tapeeti kasutatakse pigem harva ning sellisel juhul on see taaskord pigem tagasihoidlikuma värvigammaga.

Boheemlaslik segadus luksuslike lisanditega
Prantslaslikku sisekujundust võib kokku võtta sõnadega boheemlaslikult elegantne luksus, mis annab võimaluse sisustuses kasutada väga erinevaid stiile ja elemente. Oluline on jääda väljapeetuks, kuid samas mitte kliiniliselt tagasihoidlikuks. Kõigest õhkub siiski kuninglikkust, ajalugu, elegantsi ja väärikust, kuid see pole ülekullatud, sametine ja rõhuvalt raske.

Prantsaslik kodu on mugav, kutsuv, hubane, kuid samas stiilne ja väljapeetud. Sisekujunduses on suur rõhk nii naturaalsel kui kunstvalgusel - aknaid raamistavad kaunid kardinad, lagesid rippvalgustid. Palju kasutatakse kohtvalgusteid ja põrandalampe rahuliku ja romantilise meeleolu tekitamiseks. Mööbel on pigem nikerdustega, kuid mööblikangad tagasihoidliku mustriga ja naturaalsed.

Prantsuse stiil on aegumatu
Prantsuse sisekujundusstiili armastatakse üle maailma, sest see on endiselt aegumatu ja klassikaline. Kui soovid luua endale hubast, stiilset ja mõnusat kodu, siis prantslaste šikkidest disainivõtetest leiad kindlasti palju inspiratsiooni ja ideid. Naturaalsete materjalidega, kuid barokkstiilis disainielementidega rikastatud kodu mõjub läbimõeldult ja stiilselt.

Lisätty: 15.12.2022

Sinua voi kiinnostaa myös seuraavat artikkelit