Articles and news

Valmistume kooliks - kuidas sisustada lastetuba?

Iga kooliaasta toob endaga kaasa suuri väljaminekuid. Eriti juhul, kui laps läheb esimesse klassi. Tundub, et vaja läheb kõike – pliiatsitest kuni mööblini välja. Selleks, et võimalikult hästi raha planerida, oleks mõistlik koostada eelarve ning nimekiri vajaminevatest esemetest. Kuigi vihikud, pliiatsid ja koolikott nii kulukad ei ole, siis võib koduse õppekoha loomine rohkem finantsi vajada. Lapsele on vaja korraliku lauda ja töötooli ning valgustit, et kodus mugavalt õppida saaks.

Väljaminekute kuhjumist aitab vältida nende hajutamine, jaotades suuremad ostud pikema perioodi peale. Selleks pakub Common Mööbliäri võimalust osta mööbel järelmaksuga ning maksma hakkad alles kolme kuu pärast. Tutvu tingimustega siin.

Mida tuleks silmas pidada hea õppimiskekskkonna loomisel?

Paremaks keskendumiseks võiks koolilaps õppida oma toas. Seetõttu peaks seal olema korralik kirjutuslaud, mis mahutab vähemalt ära lahtise õpiku ja vihiku. Kirjutuslauda valides tuleks kõige enam tähelepanu pöörata ergonoomilisusele. Õige rühi hoidmine on nooruki kasvavale organismile väga oluline ning sellele tähelepanu mitte pööramine võib kaasa tuua negatiivseid tagajärgi, millega tuleb hiljem tegeleda aastaid või koguni terve elu.

 Source: blog.common.ee

Source: blog.common.ee

Reguleeritavad Kettler kirjutuslauad õpetavad juba varasest east alates sirgelt istuma ja kasvavad koos lapsega. Tegemist on universaalse süsteemiga, millest on võimalik koostada lapsele sobiv töökoht eelkoolieast kuni lõpuklassini välja. Kallutatav lauaplaat võimaldab valida maksimaalselt mugava kaldenurga kirjutamiseks, lugemiseks ja joonistamiseks.

Laua lähedal võiks olla sahtliboks või kapp, kust igapäevaselt vajaminevad pliiatsid ja vihikuid kergesti kättesaadavad on. Sellekski on Kettler tootesarjas saadaval mahukad ratastel sahtliboksid, mida saab vajadusel ka täiendava istumiskohana kasutada.

 Source: blog.common.ee

Source: blog.common.ee
Õppekoht võiks asetseda akna all või võimalikult valges nurgas, et loomulik valgus sinna paistaks. Pimedaid sügis- ja talveõhtuid silmas pidades, tuleks lauale paigutada ka valgusti. Tiross 1807 puutetundlik laualamp on energiasäästlik ning selle valgus on suunatav. Kuplit katab hajuti, mis kaitseb silmi ereduse eest.


Kõige olulisemaks elemendiks õppekeskkonna juures on mugav toetav töötool. Lapse tervist ja rühti silmas pidades võiks talle muretseda korraliku tooli. Kirjutslaua juures söögtooli kaustamine ei ole hea valik, sest see ei toeta rühti ning pikemalt istumine tekitab ebamugavust, mis ajab lapsed nihelema.

Töötool võiks olla ratastel ning reguleeritav. Tooli valikul on oluline jälgida, kas lapsel ulatuvad jalad põrandale, et tagada korralik istumisasend. Kui jalad maha ei ulatu, tasub juurde soetada jalatugi. KOOLIERI 2018 pakkumisest leiad hea valiku reguleeritava kõrgusega kontoritoole, mis on uue õppeaasta alguse puhul eriti soodsate hindadega.

 Source: blog.common.ee

Source: blog.common.ee

Lastetoas peaks olema korralik ja lapsele mugav voodi, kus tal on hea end välja puhata. Kui tuba on mitme lapse peale ühine, on ruumi kokkuhoiu mõttes heaks lahenduseks nari. Selleks on Common Mööbliäri oma tootevalikusse toonud kvaliteetse männipuidust narivoodikomplekti Tami, millel on mahukas voodisahtel asjade hoiustamiseks. Komplekti kuulub kaks poroloonmadratsit, mille katted on eemaldatavad. Voodikomplekti saab hiljem kasutada ka eraldi vooditena. Tami voodite värvivalik pakub erinevaid võimalusi põhitooni ja lisaviimistluse valimisel. Saadaval on neli põhitooni: valge, tamm, mänd ja grafiithall ning kuus lisaviimistlust: roosa, roheline, sinine, lilla, grafiit ja valge. Nii leiad kerge vaevaga sobiva voodi, mis terve toa sisustusega hästi kokku sobib.

 Source: blog.common.ee

Source: blog.common.ee

Lastetuba sisustades on kõige tähtsam on lähtuda lapse east ja vajadustest. Nooremas koolieas lapse puhul tuleb kindlasti lähtuda lapse pikkusest – tasub vältida kõrgeid kappe ja riiuleid või paigutada igapäevaselt vajaminevad esemed kõrgusele, kust laps need ise kergesti kätte saab.

Selleks, et mööbli valimine lihtsam oleks, on Common Mööbliäri koostanud veebikataloogi, millest leiad kõige paremad kooliks valmistumise pakkumised. Lehitse kataloogi siin.

Uuri lähemalt kodulehelt www.common.ee.

Submitted: 13.08.2018

Common Kontor ja Keskladu

Phone:
+372 731 1111, +372 511 1060
Address:
Tööstuse tee 8, Tõrvandi alevik, Ülenurme vald, Tartu, Tartumaa
E-mail:
Message not sent. Fill in all fields.

You may also be interested in the following articles

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

This New Advertising Agency Office Design in New York Puts Work Before Play

The new advertising agency office design for Wieden+Kennedy New York takes the “playground” tone down a notch only to focus on work-related necessities without forgetting aesthetics. Well known for their work with Nike, Wieden+Kennedy New York’s offices were recently updated to suit their employees’ and company’s needs. The agency’s new 50,000 square feet New York offices flaunt a rounded walnut-clad staircase connecting two of the three floors.

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

How to distinguish different stretch ceiling manufacturers and installers

Lately in Europe there has been a large growth of different stretch ceilings manufacturers and installers, so we decided to analyse how to distinguish them from each other. Researching the web, all manufacturers and installers seem to have similar prices and quality, so it may be difficult to tell the difference between them. There are a lot of stretch ceiling providers, but the product itself is quite new for many countries and there isn´t a lot of information available.

click to see all