Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kuidas mõõta oma akent erinevate katete valikul?

Kui tulete tellima rulood, kardinat või mõnda muud avakatet, siis siin väikesed soovitused parema tulemuse saamiseks. Hea oleks, kui tellima tulles oleks teil kaasas foto sellest ruumist ja kohast, kuhu soovite avakatet tellida. Võimalusel võiks olla kaasas ka tapeeditükk või värvitud seinte puhul värvikood. Mõõtke ära aken ja sein, nagu näidatud alloleval joonisel. See lihtsustab tellimist ja aitab vältida vigu.

Akna asendiplaan seinal

Akna asendiplaan seinal

KLASSIKALISE RULOO MÕÕTMISJUHEND

Paigaldus “Ava sisse”

Mõõtude võtmisel tuleks arvestada ebatasasusi aknapõskedel. Õige mõõdu saamiseks tuleb võtta mõõt kohast, kuhu on plaanis ruloo paigaldada.

Paigaldus “Ava peale”

Mõõtude võtmisel tuleb mõõta aknapõskede vaheline kaugus ehk siis siseküljed. Nüüd tuleks tulemusele juurde lisada 150 mm (75 mm koos mehhanismiga kummagile poole üle ava) ja kõrgusele lisame juurde 100 mm.

Akna ava kõrval on takistus

Kui akna põse kõrval on takistus nt. küttetorud, kapp, vahesein vms., siis tuleks arvestada ruloo vajalik laius järgmiselt. Näiteks: Ava laius on 1800 mm ning soovime rulood “ava peale” paigaldada ning ühel pool on takistus, siis tuleks mõõta “ava sisse” meetodiga ning lisada avamõõdule juurde 75 mm. Paigaldamisel jääb sellel juhul üks pool 50 mm üle kattega + mehhanism 25 mm. Valmis ruloo laiuseks saab 1875 mm.RIBAKARDINA MÕÕTMISJUHENDRibakardina akna külge paigaldamiseks tuleb ära mõõta klaasiliistude vaheline kaugus.

Tuleb jälgida, et mõõdetava ribakardina kaugus akna lingist oleks piisav. Ribakardina paksus on oluline, et akent saaks avada.
Paksused 16 mm, 25 mm, 27 mm ning 50mm.

Arvestada tuleks veel akna avamisega, et ei oleks liiga vähe ruumi akna põse ja ribakardina vahel (ei saa akent täiesti lahti teha, kuna ribakardin võib minna vastu aknapõske).Ribakardina paigaldamine akna avasse
, s.t. akna põskede vahele.

Tuleb ära mõõta ava laius ja kõrgus.

Ohud:

Akent ei saa lahti teha – liiga väike vahe akna ja kardina vahel.Ribakardina paigaldamine akna ava peale.

Akna põskede vahelisele laiusele liidetakse juurde 100 mm, s.t. ribakardina laius jääb mõlemalt poolt 50 mm üle.

Kui nii paigaldada pole võimalik, siis tuleks arvestada saada oleva laiusega ja sellest lähtuda.

Plastikakna ruloo mõõtmisjuhendi leiad siit.
OÜ Blinder on mitmekülgse kogemusega aknakatteid pakkuv paindlik väikefirma,
mille eesmärgiks on leida ka kõige nõudlikumale kliendile parim lahendus.


Blinder aknakatete salong asub Tartus Teguri Mööblikeskuses, kuid vajadusel käime ka kleintide juures üle Eesti mõõtmas ja nõu andmas. Võtke julgelt ühendust!

Sisestatud: 13.11.2013

BLINDER AKNAKATTED

Tel.:
508 6307
Aadress:
Teguri 39, Tartu, Tartumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.