EHITUS

Kamin ajab sisse

Mia 23.01.2007 10:16

Tere!

Mulle paigaldati kamin umbes aasta tagasi. Kirjutan aga sellel põhjusel, et ei ole saanud kaminat eriti kasutada, sest see ajab tihti sisse. Mitte alati - paar, kolm korda on olnud, kus olen saanud sinna tuld teha ja seda normaalselt nautida, mitte akent avada ja tuba külmemaks teha kui enne oli.

Meister, kes kamina tegi, väidab, et sisse tuleb, sest korsten ei tõmba hästi kuna maja asub kahe mäekünka vahel. Muidu ma võiksin nõustuda, ja ma ei väidagi, et tal ei pruugi õigus olla, aga kahtlema paneb asjaolu, et ümberringi majades ja ka meie majas muidu köetakse üsna palju puuküttega ja sellest võiks arvata, et neil ei ole probleemi. Peamine põhjus, mis kahtlema paneb, on tegelikult see, et suitsu ei tule sisse südamikku, kui sellega ongi probleemi, siis teen kaminal ukse natuke alt lahti ja siis tõmbab kohe puhtaks. Sisse tuleb aga tavaliselt vingu ja väga harva ka suitsu, kaminal oleva ava kaudu. Kui vaatate linki, siis on see see restiga ava südamiku kohal. Pildil olev kamin ei ole küll minu oma, see on lihtsalt sarnane minu kaminaga.

Kas selline probleem võib olla tingitud nigelast tööst meistri poolt või võib tegelikult kah asi olla milleski muus?

http://www.hot.ee/tartukaminameister/img/kaminad%2022.jpg

Tsiteeri

katt 24.01.2007 21:17

Äkki on viga selles, et kamina südamik ja toru, mis korstnasse läheb, on halvasti ühendatud. Kui selline asi, siis tule tegemine kaminas üsna ohtlik.

Tsiteeri

Tarvo 25.01.2007 12:29

Kui teil muidu korsten tõmmab,siis on ikka viga kaminas ja selle ehitajas.Uut muidugi pole mõtet teha,aga saab ehk panna korstnale niiöelda pikenduse juurde,mis ei pea muidugi eriti pikk olema.Aga ta peab olema koonuse kujuline,et tekitaks parema tõmbe,millele ilmselt kamminameister ei mõelnud,et kõik korstnad ja kaminad ei ole ühte moodi.

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.