SISEKUJUNDUS

seinakate pliidi taha

jane 17.12.2006 02:22

milliseid seinakatte materjale soovitate paigaldada köögimööbli tahaseina? sooviks efektset lahendust ja plaatimise mõtyte olen välja praakinud. Kas näiteks vinüültapeet sobib? või on see siiski riskantne arvestades vett ja rasvapritsmeid ja muud?

Tsiteeri

väga peen 17.12.2006 13:37

pane karastatud klaas

Tsiteeri

noh 04.01.2007 00:50

proov plastikut ( mõni tootja teeb sellest uksi ja töötasapinda)

Tsiteeri

mai 23.01.2007 11:13

mul jutus karastatud (ruudud sees) klaasiga niisugune lugu: uusaasta ööl sai tina sulay´tataud ja see pritsis seinale ja kohe oli mõra ka sees. Selle katsin ühe originaalse kleepsuga. Muidu on väga ilus ja praktiline see klaasi mõte. Ainult, ärge tina sulatage!

Tsiteeri

kadi 25.01.2007 17:00

Omast kogemusest võin öelda, et mul läks elutoas küünlarasva vinüültapeedile, nüüd seal ikka veel plekk ja suurest nühkimisest tapeet kergelt karvane - nii et pliidi tagaseinaks see küll ei sobi.
Ikka kas klaas, plastik, alumiiniumplastik.
Samuti ei soovita PVC-katet ega värvitud seina - pikemas perspektiivis ei pea ka need vastu

Tsiteeri

Kräsu 25.01.2007 20:12

Kui tahad omanäolist seinakatet, siis võiks proovida ka omatehtud mosaiiki väikestest klaasmosaiigi tükkidest või siis purustatud kahhelkivi tükkidest. Tulemus jääb kindlasti väga omanäoline. Ja käsitöö on alati IN. Lisaks ka lihtne puhastada seda pinda. Lihtsalt pealehakkamist vajab see töö.

Tsiteeri

krissu 27.01.2007 07:29

Kräsu- ehk sa natukene jagaks näpunäiteid, kuidas seda mosaiiki teha.

Tsiteeri

Kräsu 15.02.2007 13:57

Mosaiigi koha pealt olen ise ka alles teoreetik, st. olen selle teema kohta vaid uurinud ja ka osa töövahendeid juba muretsenud, praktikas mosaiiki tegema veel hakanud ei ole, kuid võtan selle kindlasti ette.

Mina leidsin mosaiigitegemise õpetuse ühest eelmise suve Kodu ja Aed numbrist (kahjuks nr ei tea, sest tuttav rebis oma ajakirjast mulle vajalikud lehed välja:), kus Anni Arro õpetas seda tegema. Tal endal on ka köögileinas omatehtud mosaiik. Ja mis seal salata, ma armusin sellesse esimesest pilgust. Aga õpetus ise siis selline:

Vaja on:
1) klaasmosaiigi tükke (neid saab ehitusmaterjalide kauplusest või spets. plaadipoodidest, tavaliselt on need kas võrgu peale kinnitatud või siis paberile liimitud)
2) mosaiigipurustamise tangid või kahhelkivi lõikamise tangid (mina ostsin Järve selveri juures olevast Key ehituskaupadest)
3) kardinatülli või võrku (NB! ei tohi olla veniv. Mina leidsin just parajat võrku Key ehituskaupadest. Minu meelest kasutatakse seda materjali muidu krohvitavate pindade katmiseks enne krohvimist)
4) silikooni mosaiigitükikeste kinnitamiseks võrgule
5) plaatimissegu
6) vuugitäidet
7) paksemat kilet, mille peal pilt põrandal valmis teha

Tee nii:
1) joonista muster tüllile või võrgule. Alusta kildude ladumist vastavalt mustrile, purustades neid tangidega parajasse suurusesse
2) kinnita mosaiigikillud silikooniga võrgule
3) kui pilt on valmis, lõika võrk väiksemateks tükkideks, et seda oleks lihtsam seinale kinnitada (mosaiik on raske ja tülli kasutamisel võib see venida)
4) kanna plaatimissegu seinale ja suru mosaiigikildudega võrk seinale. Lase seinal kuivada vastavalt segupakil antud juhendile
5) täida vuugivahed vuugiseguga, lase kuivada vastavalt pakil olevale juhendile ja pese mosaiik pehme käsnaga üleliigsest vuugisegust puhtaks
6) mosaiigi servad võib lõpetada nt puitliistuga vm, mis sobib köökimööbli kujundusega
7) valmis mosaiigi võib katta veel spetsiaalse vuugikaitsevahendiga, et seina oleks hiljem lihtsam puhastada (seda saab ka ehitusmaterjalide poest)

Poes on müügil ka raamat "Mosaiigikunstniku piibel" (Teresa Mills), seal on ka õpetus olemas ja väga palju erinevaid mustreid.

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.