SISEKUJUNDUS

vana kapp valgeks?

Katikene 20.03.2014 19:24

Kas sellist kappi on mõttekas valgeks värvida? Mulle meeldib nii väga valge mööbel, selline skandinaavialik aga mees väidab, et seda kappi pole mõtet värvida. Pruunina ma teda meie koju ei taha ja jääbki 2varianti, kas valgeks ( kui passib nii) voi uus omanik. Ma ei oska arvata millisesse aastakäiku see kapp jääb?

Tsiteeri

Pilery Kangur 29.04.2014 15:48

Tere!


Tegemist on väga toreda vana kapiga,millel tekitatud ühel uksel kaunis karjala kasest(?) imeilus muster.
Ilmselt tegu 30ndate aastate kapiga. Soovitaks küll ainult puhastada ja õlivahatada näiteks - ise kuidagi ei raatsiks üle värvida.
Samas on üle värvimine täiesti võimalik ja mõeldav,kui pruunina tõesti ei meeldi. Tulemus jääks kindlasti ilus ja oleks teie puhul ilmselt ainuke variant,et kappi taaskasutada. Soovitan valge värv toonida - näiteks Tikkurila Off white värvikaartide seast õige toon valida - mitte osta lihtsalt valget mööblivärvi. Valgel on erinevaid varjundeid ja lõpptulemusel jääb nii ilusam.
Kindlasti teha korralik eeltöö: vajadusel karestada kergelt pinnad,kindlasti kruntvärvida,kaitsta luku,hinged jms. teibiga, klaasid eemaldada värvimise ajaks.


Edu soovides,
Pilery

Tsiteeri

Katikene 13.08.2014 17:01

aitäh Pilery, ma mõtlesin, et proovin valgeks värvida nö lamedad kohad, karjala kasest ukese ja kumerad spoonitud ääred jätaksin värvimata, ehk siis seinad ja kaks väikest ust ja suur uks valgeks. Pole 3d programmi ka et enne prooviks kuidas pildil jääb.

Tsiteeri

Katikene 14.08.2014 14:34

aitäh Pilery, ma mõtlesin, et proovin valgeks värvida nö lamedad kohad, karjala kasest ukese ja kumerad spoonitud ääred jätaksin värvimata, ehk siis seinad ja kaks väikest ust ja suur uks valgeks. Pole 3d programmi ka et enne prooviks kuidas pildil jääb.

Tsiteeri

Pilery Kangur 19.08.2014 11:53

Tere!

Soovitan kapp (nt.eestvaates) lahti joonistada kasvõi värvipliiatsitega kontrastid paika panna või kleepida värvitavad pinnad valge paberiga ajutiselt,et ülevaadet saada. Väga täpselt peab osalise värvimise korral läbi mõtlema värvitavate ja mittevärvitavate pindade suhe,et tulemus jääks loomulik ja visuaalselt nauditav.



Edu soovides,
Pilery Kangur

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.