SISEKUJUNDUS

mida teha seinas olevasse avausse

reili 03.06.2006 11:36

Kui keegi oskab midagi soovitada siis ootan meeleldi nõuandeid-auk siis nö. elutoa seinas 1,35mX2,20m kõrgus 90cm. Ootan lahedaid ideid, kuna endal juba juhe koos. PS elektrijuhtmed on ka sinna veetud nii et võimalik ka valgustada. (akvaariumit sinna kahjuks panna pole võimalik).

Tsiteeri

isehakkaja 05.06.2006 08:55

Ei saa aru, kas 90 on sügavus? 1,35 lai ja 2,2 kõrge???
Kui nii, siis oleksin ka ise akvaariumit pakkunud. Miks ei saa? Võibolla siis lahtine akva koos nt vesikilpkonnadega? või hoopis mingid huvitavad lilled-orhideed? Või siis tagasein katta mõne huvitava loodusliku kiviga, nt nagu ungru-zeppelin- see nii ilus lihvitud ja pärast saab ka üle lakkida, jääb puhas. Saaks äkki panna niššivalgustuse ülevalt ja jääks väga huvitavalt kumama. Või ehitada riiulid sisse, ka selle tagasein võib olla kivist. Või telekas seina sisse... Kuidas üldse niuke auk tekkis?

Tsiteeri

reili 05.06.2006 15:22

Mõõdud on jah sellised nagu kirjeldasid. Kusjuures see auk asub praktiliselt lae all, kuna selle all on omakorda teine lagi mis asetseb kahe korruse vahel-nii ka see auk sinna tekkis. Meil oli valida kas panna see kinni või jätta, kuid kuna niigi ruumipuudus siis otsustasime jätta just riiuliteks või nii, aga kuna see süvis sai nii kõrgele ja on liialt sügav siis ei saa sealt riiulitelt miskit kätte. Akvaariumit ei saa panna kuna pole vee võimalust lähedal. Aga mida see lahtine akva endast täpsemalt kujutab??
Aitähh vastamast

Tsiteeri

Tead, vesi tõmmatakse voolikust vannitoast. Ainult uusehitistes on võimalik algselt planeeritud akvaariumi asukohta äravool + vee olemasolu saavutada. Igalpool mujal käib asi ämbri ja voolikuga. Kui sul vannituba kuni 10 m kaugusel on, pole vast hullu.
Akva all mõtlesin lahtist akvaariumit nt vesikilpkonnadega. See on madalam, umbes 50-60 cm , pealt lahti, saab ilusasti ligi. Aga seal käiks vee toomine ja viimine samuti ämbriga. Vahe sellest, et vett kõvasti vähem. Mina paneksin kusagile, nt tagaseina paekivi, tooksin lakke valgustuse , nt halogeenid + paneksin ümber mõned toalilled.
Aga kui kõrge on sein. Kui selle augu kõrgus on 2,2. Ja see asetseb nö kahe korruse vahel, siis Sul peaksid 4 m laed olema?Kui kõrgelt ta põrandast hakkab? Kuidas see koht teleri jaoks jääks? + muu kodutehnika?
Või kui Sul on nt 2,6 m laed ja see auk hakkab 40 cm kõrguselt, siis saaks sinna nt kapi teha. Paned lükandukse ette ja kõik asjad ilusasti peidus ning elutuba, kus niigi ruumi vähe, saaks seda juurde.

Tsiteeri

reili 06.06.2006 21:56

Jma panin sorry, augu kõrgus on 90 cm ja see ongi lae all, nii et küünitada täitsa jama sinna sügavus on 135cm ja siis pikkus 220cm. Nii lolli koha peal et täitsa jama ja võimatu riiulite ja akvaariumi variant. Aga see lillede ja maakivi idee täitsa mõnus, sest ilmselt peabki seda nagu maalina võtma või nii.
Kas veel mingeid ideid pähe tugatab? :)

Tsiteeri

isehakkaja 07.06.2006 08:56

Sel juhul ma paneksin augu sügavusest(135 cm) mingi osa kinni. Sa ise ütled ka, et küünitada sinna üsna raske, mis siis veel rääkida sinna auku tolmu pühkima ronimisest. Jätaksin kuni poole meetrise nišši. (Kipsiga saab selle kinni panna). Jääb nagu riiul nt iluasjade jaoks
Ja siis on erinevad võimalused. Värvida tuba ühte värvi ja see ava võiks olla nagu aksent, mõni teine värv hoopis. Augu lakke paneksin valgustuse.
Või siis teha augu tagasein paekiviga. Kui see on õhukeseks lõigatud(kuni 1 cm) siis saab kipsi peale plaatimisseguga väga edukalt panna.

Tsiteeri

isehakkaja 07.06.2006 16:51

Mul oleks tegelikult hädasti poja tuppa sellist auku vaja. Tal kindel soov magada kusagil lae all aga tuba on niigi katusekaldega ja pisike kah veel, nii et ei mängi välja. Muidu teeks seina peale redeli, paneks madratsid, palju patju ja ohh kui mõnusa ja pehme olesklemisaseme saaks :))

Tsiteeri

reili 07.06.2006 17:03

OI vot nüüd tuligi lahe idee, mul ka poja turnib seal augus koguaeg, äkki teekski temale sinna pesa;)
Ainult et ei sobi vist sisutusega kokku ja poisil oma toas kõrge voodi, mda sullegi soovitan, kui poisil soov lae all magada. See selline kõrgete jalgadega ja redeliga voodi mõnedel variantidel veel lisaks ka liumägi, selle all on onni temaatikaga kardinad, et nagu maja ja ideaalne koht meeletute mänguasjade virnade peitmiseks. Meie majapidamises täiesti asendamatu mööbliese huvitav ja praktiline. :))

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.