KÜSI NÕU PÕRANDASPETSIALISTILT

Põranda soojustus

Piret 28.09.2019 09:45

Tere. Korter asub eestiaegses vanas puumajas, muldpõrandaga keldri kohal (kelder väga niiske ja külm) Keldri lael soojustust ei ole. Keldri ja korteri vahel in palktalad. Plaan on võtta korteris üles vana laudpôrand (palklaagide vahel soojustuseks liiv), soojustada, ehitada uus karkass. Küsimus: Millist soojustust peaksin kasutama. Kas midagi ka niiskustôkke tarbeks (?) ja milline vill oleks parim soojustuseks kui all niiske kelder? Kui paks vill peaks olema? Kas peaks jätma õhuvahe pôranda alla, tekitama tuulutuse? (Ühe pildi lagi annab ülevaate milline pôranda konstruktsioon on laudise all?

Tsiteeri

Tarmo Titov 30.09.2019 09:24

Tere!
Esimene ülesanne on ikkagi keldri liigniiskusest vabanemine (vihmavee äravool, vundamendi hüdroisolatsioon, tuulutus jne). Alles peale seda tasub ettevõtta vahelae ümberehitust.
Vahelaes kasutatava liiva funktsioon lisaks isolatsioonile on ka niiskuse sidumine. Selle eemaldades on oht, et liigniiskus hakkab kahjustama hoone konstruktsioone, kui niiskusetaset eelnevalt kontrolli alla ei saa.

Tarmo Titov
Floorin põrandad

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.