KÜSI NÕU PUIDU RESTAURAATORILT JA MÖÖBLI RENOVEERIJALT

Kummuti restaureerimine

Ketlin 23.10.2006 11:13

Tere,
kas keegi oskab soovitada kuidas vanalt kummutilt(kirsispooniga) lakki maha saaks võtta kõige kergemini, või head kiiret ja soodsat tegijat?

Tsiteeri

kolja 23.10.2006 22:04

kuumapuhuri ja pahtlilabidaga olen ise teind

Tsiteeri

Marge 26.10.2006 20:31

Vaata http://www.nikerdajad.ee nemad korraldavad ka kursuseid ja müüvad vahendeid millega seda tööd teha

Tsiteeri

Marge 27.10.2006 09:41

Kuumapuhuriga peab väga hoolikalt tegema, sest võib puidu ära kõrvetada, eriti kui tahetakse naturaalse puidu mustrit välja tuua, kasutatakse mingeid mürke mis võtavad vana kihi maha.

Tsiteeri

Ketlin 27.10.2006 09:55

Aitäh teile nõuannete eest

Tsiteeri

eveli 27.10.2006 21:06

Oleneb lakikihi paksusest ja tugevusest. Kui on õhuke kiht, siis väike kogus nuuskpiiritust vees lahustatuna ning sellega pesemine/hõõrumine aitab ka. Alustama peaks nii või teisiti sellega puhastamisest ning alles siis jätkama "mürkidega". Neid mürke muide müüakse ka ehituspoes.

Tsiteeri

gea 01.05.2007 15:22

:) Mürgi nimi on Wenfex ja seda müüakse tõesti ka ehituspoes, ning vanal spoonitud mööblil soovitan kindlasti kasutada kuumapuhuri asemel wenfexit. Hea on, kui saad eseme võtta juppideks lahti (nii saad lihtsalt korralikuma tulemuse), kui aga tapid on kõvasti kinni ning pole ka viitsimist pikemalt jännata, saad lihtsalt kanda wenfexi ühtlase kihina esemele (soovitatavalt mitte kohe tervele esemele, sest mürk võib kuivada enne kui jõuad järgmisesse kohta, seejärel tuleb uuesti seda peale kanda), katta mürgiga kaetud ala kilega ning lasta 5 mninutit mõjuda. Nüüd võid hakata mürki, mis on laki lahti sulatanud, eemaldama kas terava spetsiaalse kaabitsaga, terava pahtlilabidaga, või saad teha ka nii: keedad vee, võtad tugeva harja ning harja kuuma vee sisse kastes hakka nüüd mürki maha hõõruma ( see hakkab tavaliselt vahutama ning pead arvestama, et lödistamist on palju), kasuta kindlasti ka karedat riiet või spetsiaalset karukeelt, mida müüakse ka ehituspoes, et ülejäänu kenasti maha hõõruda. Nüüd on aeg lihvida liivapaberiga (esialgu pisut jämedamaga, siis viimistleda peenikesega) ning kõige lõpuks uus peits ning lakikiht :) Jõudu tööle!!!

Tsiteeri

Joel 08.05.2007 09:50

Wenfex on väga mürgine, kindlasti peab kasutama paksemaid kummikindaid, sest käe peale sattudes hakkab nahka söövitama, ja võimalusel maski, mis kemikaalide auru kinni peab. Muidu Wenfex töötab hästi.
Vana kummut on tõenäoliselt originaalis viimistletud piirituslakiga (šellakiga). Seda saad testida nii: pane vati peale piiritust ja tupsuta kummutil. Kui hakkab kleepuma, on piirituslakiga tegu. Eseme seisukohast olekski kõige ohutum vana viimistlus maha võtta tehnilise piiritusega lahustades. Võib samuti teha kompressi ja katta kilega kinni ning seejärel puuvillavatiga nühkida. Vatt kogub saasta hästi endasse. Võib-olla piisabki vaid piiritusega puhastamisest ja värskendamisest.
Kuumapüstoliga võib kergesti kahjustada peenemaid puitdetaile ja puidulõiget - puit hakkab söestuma ja muutub rabedaks.
Lihvimisel peaksid jälgima, et spoonikihist läbi ei lihvi. Uuest puidust parandusi võib natuke järele toonida.
Lõppviimistluseks soovitaks šellak-lakki, see toob esile puidu ilu ja ajapikku valguse toimel ise tumeneb.
Tee rahulikult, see töö võtabki aega! :)

Tsiteeri

Kristjan 27.06.2007 09:25

Tere.
Vanalt kummutilt vana värv vaja maha saada. olen kuulnud mingist vedelikust millega saab. Infot on kellelgi

Tsiteeri

isenikerdaja 27.06.2007 17:22

loe eelmisi kommentaare

Tsiteeri

Tarvo 15.09.2007 11:03

Olen pajusid vanu asju restaureerinud.Maitse asi kas keemjaga või ilma,aga minu soovitus on kuumaõhu püstol.Kuna keemjal on üks omadus,nimelt mingi % imendub puidu sisse ja annab talle tumedama tooni kui tegelikult puu ise on.Ja on muidugi harjumuse asi,aga mina saan kuuma püssiga kiiremini töö valmis.
Kui see kummut on vana,siis sellel ajal polnud keemjat olemas.Olid munad ja sõnnik jne.
Aga palju edu ja jõudu.See on tore,et inimestel on tahtmist.Sellistest töödest tunneb pärast väga suurt rahuldust ja rõõmu.

Tsiteeri

rutumutu 12.03.2010 14:18

kus saab õppida mööbli restaureerimist

Tsiteeri

pirx 08.07.2010 13:14

rutumutu kirjutas:
kus saab õppida mööbli restaureerimist

Pärnu kutsehariduskeskuses toimuvad kevadeti kursused, Tartu Rahvaülikoolis, Vana-Võidu tehnikumis,,

Tsiteeri

triin 02.01.2011 20:48

Ma olen ikka osad detailideks võtnud,noh nii palju kui kannatab.Ja siis ikka lihvijaga vana jama maha lihvinud,,osa ka käsitsi...Võtab aega nädalaid:) vahest kuid.Aga kaifin täiega...!

Tsiteeri

triin 02.01.2011 20:49

Ma olen ikka osad detailideks võtnud,noh nii palju kui kannatab.Ja siis ikka lihvijaga vana jama maha lihvinud,,osa ka käsitsi...Võtab aega nädalaid:) vahest kuid.Aga kaifin täiega...!

Tsiteeri

reet 20.04.2011 11:18

tsunftijäneses, asuvad Viimsis on mööbli restaureerimise kursused just selline kodukasutajale . http://www.tsunftijanes.ee/containers/display/section_id/19

Ise näppida on see risk, et kui miskit vusserdad ära on pärast palju kordi kallim selle asja taastamine, parem ikka küsida enne nõu spetsialistide käest, siinjuures on oluline eristada neid, kes on spetsialitid päriselt, mitte lihtsalt kuuma fööni ja liivapaberiga töömesilased.

Tsiteeri

Antiigiveeb.ee 24.04.2011 20:49

Lihvida soovitan ikka käsitsi - masinaga lihvides võivad kergelt liivatera jäljed sisse jääda, mis alles viimistlemise käigus nähtavale tulevad

Tsiteeri

Väino! 30.05.2011 11:34

Soovik teada millises vahekorras segada kokku Serllak ja piiritus et saada hea katvus.

Tsiteeri

Antiigiveeb 30.05.2011 17:39

tere,

Paki peal on kirjas: 1l piiritust, 100g sellakit

Tsiteeri

Väino! 31.05.2011 09:14

Suur tänu.

Tsiteeri

Gerli 02.02.2017 20:14

Tere, tegime vanast puidust mööblit aga puidus on üraskid sees- kuidas neist lahti saada?

Tsiteeri

Piret 13.02.2017 19:34

tee kogu puidu pind vaigutärpentiiniga üle ja lase kuivada. Meile koolis õpetati nii ja mina olen seda kasutanud ka palkseina puhul.

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.