KÜSI NÕU PUIDU RESTAURAATORILT JA MÖÖBLI RENOVEERIJALT

puidust katted aknalaudadele

evelyn 10.05.2011 11:59

tere!

tean, et treppide puhul on üks võimalik restaureerimise võimalus paigaldada treppidele puidust või laminaadist katted. kas ka aknalaudade puhul on selline võimalus olemas? sooviksin paigaldada katted, mis jätaksid mulje, et tegemist on puidust aknalauaga. ei tahaks hakata vanu (kipsplaadist) aknalaudu eemaldama.

tänud ette!

Tsiteeri

Antiigiveeb.ee 10.05.2011 12:19

tere,

Võimalusel võiks trepi kulunud puitosad plommida - tulemus palju parem. Laminaadiga (puiduga) katmine - see on selline nn. Majavalitsuse remondimehe töö, mitte restauraatori.

Aknalaud - kipsplaadist aknalaud vast ikka ei ole? Mõtlete vist mingit kaasaegset plastikkattega aknalauda?

Kontaktliimiga (montaaz´iliimiga) võib puidust aknalaua peale liimida küll. Esiserva laiem liist, et ka eest kena vaadata oleks.
Kui te aknalaua peale liimite - ei pea uue plaadi paksus üle 10 mm olema. Poes on müügil näiteks 16mm puitkilpe, millest saab aknalaua välja saagida. NB! jälgige, et aken lahti käima hakkaks (siis kui aken sissepoole avaneb). Liimimisel oleks vaja mingit survet - liivakott, või saab puulattidega ülemisest aknapõsest suruda. Et ülemist aknapõske ei rikuks võiks lati alla lauajupi paigaldada (mida suurem, seda parem.

av.

Tsiteeri

Soovin e-mailile teadet, kui sellele teemale vastatakse.

Lisa pilte

Sisustusweb ei vastuta foorumisse lisatud postituste ega nende sisu, samuti postituste kaudu kättesaadavaks tehtud internetilehtede sisu eest. Sisustusweb jätab endale õiguse kustutada postitused, mis on teemavälised, kirjutatud teise isiku nimel, solvavad, labased, vaenu õhutavad, ebaseaduslikule tegevusele üles kutsuvad või muudele headele tavadele mitte vastavad.