Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Teeme vanast uksest voodipäise

Ühel uksel on küll kaks poolt, kuid erinevaid kasutusviise on mitmeid. Siin vaatame ühte näpunäidete rida, kuidas vanast uksest saada uus voodipäis. See on mõnus nokitsemine, mis ei käi ülejõu, ning saab tehtud mõne tunniga, olenevalt, ukse seisundist ja tegija soovidest.


Kui nurgas seisev otstarbeta puust uks on leitud, siis töökäik uuele voodipäisele oleks järgmine.
1) Kõige pealt puhastame ukse, sellele kogunenud mustusest ning vaatame kumb pool oleks parem eksponeerimiseks.
2) Järgmiseks lõikame ukse voodi laiuseks, kui tegu on tahveluksega oleks mõistlik mõlemast ukse otsast eemaldada tükk, et jääks sümmeetria.
3) Peale lõikust peaks uksele pihustama värvieemaldajat ja laskma tal seista mõnda aega. Jäiga teraga eemaldame ukselt värvi. Kui värv on paks, võib protsessi korrata, kuni värv on kas täielikult või meelepärase tasandini eemaldatud.
4) Kui värv on eemaldatud, laseme ukse üle liivapaberiga, et minimaliseerida konarused. Liivapaberiga peab ülekäima ka värskelt lõigatud otsad.
5) Peale lihvimist on aeg asuda viimistlemise juurde, mis on loomulikult lõbusam osa, on see siis värv, peits, lakk …
6) Kui uks on kuivanud ja saanud meelepärase välimuse, kinnitame ukse peatse kohale olenevalt voodi tegumoest. Üldjuhul peab ukse ka seina külge kinnitama ja seejärel ka tugipostid põranda ja uue peatsi vahele lisama, et kõik kindlalt paigas oleks.


Tulemuseks on kena, omade kätega tehtud voodipäis, sealjuures ära kasutades tühjalt seisev uks.

Koostas: Kaisa Kabin
Fotod:
styleblog.cottagelife.com
freshome.com

Sisestatud: 26.04.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki