Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Teeme vanast uksest voodipäise

Ühel uksel on küll kaks poolt, kuid erinevaid kasutusviise on mitmeid. Siin vaatame ühte näpunäidete rida, kuidas vanast uksest saada uus voodipäis. See on mõnus nokitsemine, mis ei käi ülejõu, ning saab tehtud mõne tunniga, olenevalt, ukse seisundist ja tegija soovidest.


Kui nurgas seisev otstarbeta puust uks on leitud, siis töökäik uuele voodipäisele oleks järgmine.
1) Kõige pealt puhastame ukse, sellele kogunenud mustusest ning vaatame kumb pool oleks parem eksponeerimiseks.
2) Järgmiseks lõikame ukse voodi laiuseks, kui tegu on tahveluksega oleks mõistlik mõlemast ukse otsast eemaldada tükk, et jääks sümmeetria.
3) Peale lõikust peaks uksele pihustama värvieemaldajat ja laskma tal seista mõnda aega. Jäiga teraga eemaldame ukselt värvi. Kui värv on paks, võib protsessi korrata, kuni värv on kas täielikult või meelepärase tasandini eemaldatud.
4) Kui värv on eemaldatud, laseme ukse üle liivapaberiga, et minimaliseerida konarused. Liivapaberiga peab ülekäima ka värskelt lõigatud otsad.
5) Peale lihvimist on aeg asuda viimistlemise juurde, mis on loomulikult lõbusam osa, on see siis värv, peits, lakk …
6) Kui uks on kuivanud ja saanud meelepärase välimuse, kinnitame ukse peatse kohale olenevalt voodi tegumoest. Üldjuhul peab ukse ka seina külge kinnitama ja seejärel ka tugipostid põranda ja uue peatsi vahele lisama, et kõik kindlalt paigas oleks.


Tulemuseks on kena, omade kätega tehtud voodipäis, sealjuures ära kasutades tühjalt seisev uks.

Koostas: Kaisa Kabin
Fotod:
styleblog.cottagelife.com
freshome.com

Sisestatud: 26.04.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki