Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kodune raamatukogu

Kui olete raamatusõber, siis on Teil ilmselt aastate jooksul tekkinud märkimisväärne hulk teoseid. Kodune raamatukogu aitab teil organiseerida raamatukollektsioone, et teoseid oleks lihtsam leida ja mõnusam lugeda.

Koduse raamatukogu kolm põhielementi on ruum, riiulid ja raamatud.


Majja võib ehitada spetsiaalse toa või valida raamatute jaoks ruumi olemasolevatest tubades.
Kui elamine kirsas, siis võib raamatute tarvis püüda leida sobiliko koha hoopisgi esikusse või vahekoridori.


Sisseehitatud koduraamatukogus saab hoiustada raamatuid maast laeni ja see säästab ka palju ruumi. Raamaturiiuleid võib paigutada ka seinale või osta klaasist hoiukapi, mis sobib hästi antiiksete raamatue säilitamiseks. Kui riiulid lähevad väga kõrgeks, peaks soetama ka raamatukoguredeli, millega ulatuks turvaliselt ülemiste raamtuteni.


Raamatukogu mööbli seas võiks olla laud juhul kui olete seda tüüp lugeja, kes armastab teha lugemise ajal märkmeid. Väga paksude köidete, mida on ebamugav käes hoida, lugemisel tuleb appi raamatuhoidja, kuhu peale saate raamatu lugemise ajaks asetada. Samuti sobivad raamatukokku diivanid ja mugavad toolid, mis kutsuvad inimesi mitmeid tunde raamatute seas veetma.


Valgusute valimisel otsige lampi, mis aitab Teil näha ka kõige väiksemat teksti. Valgusti peaks olema paigutatud nii, et valgus paistaks üle Teie õla ja mitte otse silma. Lambi valgus peaks olema eredam kui valgustus ülejäänud ruumis, kuid kuna valgus kahjustab raamatuid, siis tuleks seda minimaalselt kasutada.


Hea ja organiseeritud süsteem aitab iga raamatu kiiresti üles leida. Raamaturiiuleid saab isikupärasemaks teha isiklike asjadega nagu fotod ja suveniirid, mis aitavad visuaalselt lõhkuda raamatute rivi ning annab võimaluse leida uutele raamatutele kohta, kui kollektsioon suureneb.


Koostanud: Mirjam Nikolai
Algallikas: home-designing.com

Sisestatud: 11.09.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

vaata kõiki