Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kodune raamatukogu

Kui olete raamatusõber, siis on Teil ilmselt aastate jooksul tekkinud märkimisväärne hulk teoseid. Kodune raamatukogu aitab teil organiseerida raamatukollektsioone, et teoseid oleks lihtsam leida ja mõnusam lugeda.

Koduse raamatukogu kolm põhielementi on ruum, riiulid ja raamatud.


Majja võib ehitada spetsiaalse toa või valida raamatute jaoks ruumi olemasolevatest tubades.
Kui elamine kirsas, siis võib raamatute tarvis püüda leida sobiliko koha hoopisgi esikusse või vahekoridori.


Sisseehitatud koduraamatukogus saab hoiustada raamatuid maast laeni ja see säästab ka palju ruumi. Raamaturiiuleid võib paigutada ka seinale või osta klaasist hoiukapi, mis sobib hästi antiiksete raamatue säilitamiseks. Kui riiulid lähevad väga kõrgeks, peaks soetama ka raamatukoguredeli, millega ulatuks turvaliselt ülemiste raamtuteni.


Raamatukogu mööbli seas võiks olla laud juhul kui olete seda tüüp lugeja, kes armastab teha lugemise ajal märkmeid. Väga paksude köidete, mida on ebamugav käes hoida, lugemisel tuleb appi raamatuhoidja, kuhu peale saate raamatu lugemise ajaks asetada. Samuti sobivad raamatukokku diivanid ja mugavad toolid, mis kutsuvad inimesi mitmeid tunde raamatute seas veetma.


Valgusute valimisel otsige lampi, mis aitab Teil näha ka kõige väiksemat teksti. Valgusti peaks olema paigutatud nii, et valgus paistaks üle Teie õla ja mitte otse silma. Lambi valgus peaks olema eredam kui valgustus ülejäänud ruumis, kuid kuna valgus kahjustab raamatuid, siis tuleks seda minimaalselt kasutada.


Hea ja organiseeritud süsteem aitab iga raamatu kiiresti üles leida. Raamaturiiuleid saab isikupärasemaks teha isiklike asjadega nagu fotod ja suveniirid, mis aitavad visuaalselt lõhkuda raamatute rivi ning annab võimaluse leida uutele raamatutele kohta, kui kollektsioon suureneb.


Koostanud: Mirjam Nikolai
Algallikas: home-designing.com

Sisestatud: 11.09.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

TAIMELAMP- VAJALIK ABIVAHEND MEIE KLIIMAS.

TAIMELAMP- VAJALIK ABIVAHEND MEIE KLIIMAS.

Ajal kui päevad on lühikesed ja päikesevalgust napib, on hea taimedele anda lisavalgust
taimevalgustiga. Valgusallikas neis valgustites kiirgab, erinevalt tavalisest valgustist,
fotosünteesiks sobivat valgust. Selle mõjul kasvavad taimed rikkalikumalt ning on
elujõulisemad. Taimevalgusti abil saab kasvatada ürte, salati- ja maitsetaimi ning lilli
aastaringselt. Samuti on valgusti väga hea idude kasvatamiseks, sest need tärkavad vaid
paari päevaga.

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini Box Life: üks toode, lõputud võimalused

Scavolini tutvustab sellel aastal oma innovaatilist uut toodet Box Life. Box Life on nutika sisekujunduse kontseptsioon, mis võimaldab luua erineva funktsiooniga alasid väikesel pinnal organiseeritult ja funktsionaalsel viisil, mida iseloomustavad elegants ja ülipaindlik kohandamise võimalus. See hõlmab lõputuid funktsioone, ühendades samal ajal elu-, majapidamis- ja magamistoad, et tagada väikeste eluruumide ülim paindlikkus. Mööbli disainisid rahvusvaheline disainistuudio Rainlight ja selle loovjuht Yorgo Lykouria koostöös HOK-iga, kes on kaasaegse arhitektuuri mõne olulisema teose, sealhulgas Dali muuseumi, Mercedes Benzi staadioni ja Hamadi Rahvusvahelise lennujaama disainerid ja autorid.

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

Valgustemperatuuri olulisus

Valgustemperatuuri olulisus

Suure tõenäosusega loevad paljud inimesed antud artiklit siseruumis, kus valgust annab tehislik valgusallikas. Moodsa aja inimene veedab suure osa ajast kinnises siseruumis ja puutub päeva jooksul kokku erinevate valgusallikatega. Tänu tehislikule valgusele on inimesel palju võimalusi juurde tekkinud aga samas on see ka segadusse ajanud organismi, mis on tuhandete aastate jooksul arenenud reageerima muutlikule valgusele. Seda valgusele reageerivat masinavärki saab nimetada bioloogiliseks kellaks, mis on olemas enamus elusorganismidel.

vaata kõiki