Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Ümmargused raamaturiiulid

Kuigi tänapäeval on elektroonilised raamatud aina populaarsust kogumas, on siiski kõigil kodus raamatuid ka vanamoodsal kujul. Raamatud annavad kodule hubasust ning jutustavad meile loo inimestest, kellele teosed kuuluvad, seega on täiesti mõistetav, et raamatuid hoitakse kodus nähtaval kohal. Kui tavaliselt on raamaturiiulid neljakandilised ning ühekülgsed, siis järgnevalt tutvustame Teile riiuleid, mis on sootuks põnevama kujuga – ümmargused.


Üldiselt on raamaturiiulid tehtud puidust, kuid Indias kujundas Kamat&Rozario Architecture ainulaadsed ümmargused riiulid, mis on betoonist. Neis on neli riiulit, kus oma lemmikteoseid või nipsasjakesi hoida. Selline riiul sobib hästi modernsesse sisekujundusse.


Ka Michaël Bihain on mõelnud nendele inimestele, kes armastavad interjööris modernseid lahendusi ning loonud minimalistlikud raamaturiiulid, mis kaunistavad Teie elutuba. Ümmargune „kapp“ koosneb mitmest lahtrist, kuhu saab raamatuid sisse panna. Kuna ühte riiulisse väga palju raamatuid ei mahu, siis on sellel riiulil pigem visuaalne kui praktiline väärtus ja ere värv tõmbab kõigi tähelepanu.


Yin ja Yang raamaturiiul toob oma ilusa ja lihtsa disainiga tasakaalu igasse koju. See võib tunduda uskumatu, kuid riiul ise on tehtud papist ning niivõrd hästi, et peab raamatute raskusele suurepäraselt vastu.


Doris Kisskalt on kujundanud FlexiTube’id, mis on ümberpaigutatavad raamaturiiulid. Neid saab väga edukalt kasutada ruumi jagamisel kaheks erinevaks osaks. Riiuleid on saadaval kahes erinevas suuruses ning kombineerida saab nii mitu toru nagu teile meeldib.


Parim koht lugemiseks on vaieldamatult akna all, kus on kõige rohkem päevavalgust. Fabio Galeazzo on muutnud selle paiga veel mõnusamaks, kujundades akna ümber ümmarguse raamaturiiuli. Ümmargune aken on juba iseenesest väga efektne, kuid värvilised raamatud seal ümber moodustavad täiusliku terviku.

Vahvat sisustamist ja lugemist!Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod:
www.freshome.com
www.modecodesign.com
www.furnitureandhomedesing.com
www.inewidea.com
rrlibrary.blogspot.com

Sisestatud: 12.03.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kuidas kujundada lastetuba, mida jagab mitu last?

Kõik me armastame oma lapsi ning kui saaksime, pakuksime neile alati vaid parimat. Esmaklassiliste mänguasjade, arvukate raamatute ja vanemate jäägitu tähelepanu kõrval oleks igal silmateral uhke lastetuba, kus ta saaks lustida pikki õnnelikke aastaid. Paraku pole reaalsuses alati võimalik igale lapsele isiklikku tuba eraldada ja seda ainult tema tahtmiste järgi sisustada. Sageli peab võsuke jagama tuba õe või vennaga, kelle vanus ja huvid on tema omadest erinevad. Meie suur soov on aga, et iga laps tunneks end oma kodus õnnelikuna. Seetõttu jagame hea meelega meie sisekujundaja näpunäiteid teemal kuidas sisustada jagatud lastetuba nii, et kõik tunneksid seal end mõnusalt.

vaata kõiki