Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Ümmargused raamaturiiulid

Kuigi tänapäeval on elektroonilised raamatud aina populaarsust kogumas, on siiski kõigil kodus raamatuid ka vanamoodsal kujul. Raamatud annavad kodule hubasust ning jutustavad meile loo inimestest, kellele teosed kuuluvad, seega on täiesti mõistetav, et raamatuid hoitakse kodus nähtaval kohal. Kui tavaliselt on raamaturiiulid neljakandilised ning ühekülgsed, siis järgnevalt tutvustame Teile riiuleid, mis on sootuks põnevama kujuga – ümmargused.


Üldiselt on raamaturiiulid tehtud puidust, kuid Indias kujundas Kamat&Rozario Architecture ainulaadsed ümmargused riiulid, mis on betoonist. Neis on neli riiulit, kus oma lemmikteoseid või nipsasjakesi hoida. Selline riiul sobib hästi modernsesse sisekujundusse.


Ka Michaël Bihain on mõelnud nendele inimestele, kes armastavad interjööris modernseid lahendusi ning loonud minimalistlikud raamaturiiulid, mis kaunistavad Teie elutuba. Ümmargune „kapp“ koosneb mitmest lahtrist, kuhu saab raamatuid sisse panna. Kuna ühte riiulisse väga palju raamatuid ei mahu, siis on sellel riiulil pigem visuaalne kui praktiline väärtus ja ere värv tõmbab kõigi tähelepanu.


Yin ja Yang raamaturiiul toob oma ilusa ja lihtsa disainiga tasakaalu igasse koju. See võib tunduda uskumatu, kuid riiul ise on tehtud papist ning niivõrd hästi, et peab raamatute raskusele suurepäraselt vastu.


Doris Kisskalt on kujundanud FlexiTube’id, mis on ümberpaigutatavad raamaturiiulid. Neid saab väga edukalt kasutada ruumi jagamisel kaheks erinevaks osaks. Riiuleid on saadaval kahes erinevas suuruses ning kombineerida saab nii mitu toru nagu teile meeldib.


Parim koht lugemiseks on vaieldamatult akna all, kus on kõige rohkem päevavalgust. Fabio Galeazzo on muutnud selle paiga veel mõnusamaks, kujundades akna ümber ümmarguse raamaturiiuli. Ümmargune aken on juba iseenesest väga efektne, kuid värvilised raamatud seal ümber moodustavad täiusliku terviku.

Vahvat sisustamist ja lugemist!Koostanud: Mirjam Nikolai
Fotod:
www.freshome.com
www.modecodesign.com
www.furnitureandhomedesing.com
www.inewidea.com
rrlibrary.blogspot.com

Sisestatud: 12.03.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Intervjuu Michael Hilgersiga: “Loogiline on töötada vineeriajaloo epitsentris”

Maris Vahter Radis Furniture’ist (MV): Peale Lutheri perekonna poolt veekindla vineeriliimi leiutamist Tallinnas asutati 1897. aastal Londonis tütarettevõtte Venesta. 1931.aastal koostöös Venestaga asutatud Isokon seevastu on saanud moodsa disaini ajalukku vineermööbliga. Isokon tootis vineermööblit koostöös selliste maailmakuulsate Bauhausi nimedega nagu Walter Gropius ja Marcel Breuer. 1930ndatel jõudis Isokonile disainida ka Le Corbusier’ büroo. Nüüd, rohkem kui 80 aastat hiljem, samuti saksa ,disainer Michael Hilgers teeb tooteid koos Radis Furniture’ga, valmistades neid Tallinnas. Michael, näed sa siin positiivset ja viljakat pinnast vineeri renessansile?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

KUIDAS LEIDA IDEAALNE DIIVAN?

Kui ees on diivani vahetamine või uue soetmine, võite leida ennast küllaltki keerulisest olukorrast. Valikuid on ju turul mustmiljon. Kuidas aga tunda ära see ideaalne diivan?
Diivaneid on erineva ergonoomikaga ja selleks, et leida omale sobiv, tuleb selgeks teha, kas eelistad midagi pehmemat või jäigemat. Suure istumissügavusega diivanit, et mõnusalt lebotada või klassikalist kitsast diivanit. Nii sule-, verdu- kui poroloondiivanid on väga erineva tunnetusega. Ei saa väita, et üks on parem kui teine, vaid tuleb lihtsalt proovida ja leida endale meeldivaim.

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

7 nippi puhta ja modernse köögimööbli disainimiseks

Puhasta pinnad pisividinatest ja vaheta mõned vanad elemendid uute vastu - nii lihtne see ongi!
Me veedame palju tunde köögis ja kuna toidu valmistamiseks läheb vaja nii erinevaid köögimasinaid, vidinaid kui abivahendeid, siis on loomulik, et köök ei pruugi igapäevaselt kõige stiilsemat silmailu pakkuda. Kui otsid võimalusi oma kööki renoveerida või ka lihtsalt mõne nipi abil šikimaks muuta, siis järgnevad nipid minimalistliku ja vaba pinnaga köögi disainimiseks on just sulle.

vaata kõiki