Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Kuidas valida voodit?

Voodi ostmine on suur ost ning loodetavasti pakub see Teile aastaid mugavust ja head und. Seitsme aasta jooksul veedate voodis 20 000 tundi, seega on loomulik, et kulutate õige voodi valimisele palju aega ja raha.

Siit Teile viis nõuannet, mis aitavad teha voodi valikul õige otsuse.


1. Pange paika, mis on Teile oluline
Püüdke jõuda selgusele, millist voodit endale soovite: hinnaklass, magamistoa eripärad, võimalus madratsit ümber pöörata, standardvoodi või elektriline, voodi peats, suurus ja kuju, materjal ja värv jne.


2. Proovige võimalikult palju voodeid
Minge poodi ja proovige nii paljusid voodeid kui võimalik. Kui tahate kaheinimese voodit, siis peate proovima seal koos pikutada, sest Teil peab olema seal koos mugav. Lebage oma tavalises magamisasendis mitu minutit ja proovige ennast ka pöörata. Voodi valmimisel peaks lähtuma ka oma kehakaalust ja –ehitusest.


3. Voodi ja madrats
Kuna voodi ja madrats peavad koos hästi toimima, siis tuleb ka neid koos valida. Alati pole see kahjuks võimalik ning voodi ja madrats valitakse eraldi. Veenduge, et nad sobivad omavahel hästi kokku ja et madrats oleks õige suurusega. Kõik voodid ei ole standardsete suurustega, isegi kui nende nimetus on sama, näiteks võib erinevate tootjate „King Size“ voodi olla erinevas suuruses.


4. Mõelge suurelt
Selge on see, et suurem voodi on mugavam, eriti kui jagate seda partneriga. Hea une saladus on see, kui on ruumi end välja sirutada, ümber pöörata ja kerra tõmmata ilma partnerit segamata. Suuremas voodis saavad mõlemad nautida segamata und. Laiem voodi on kasulik ka siis, kui magate üksi, sest pöörates ei tule voodi serv kohe vastu.


5. Kvaliteet sõltub hinnast
Nagu enamike asjade puhul, sõltub ka voodi kvaliteet hinnast. Voodi ja madratsi ostmisel ei tasuks kokku hoida, sest kaalul on siiski Teie igaöine hea uni. Suurema summa eest saab kvaliteetsema ja kauem vastupidava voodi.


Koostanud: Mirjam Nikolai
Algallikas: padstyle.com
Fotod:
www.aboutproperty.co.uk
www.home-designing.com
archzine.org/interior
myh0medesign.blogspot.com

Sisestatud: 15.03.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki