Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

„Kiiksuga“ valgustid kodukujunduses.

Valgustite valimine on oluline moment igas kodukujunduses – sobivad valgustid peavad andma piisavalt valgust kui ka sobituma kujunduselt ruumiga.
Miks mitte aga valgustite valikul olla julgem ja loomingulisem ning kasvõi ise üks valgusti meisterdada? Pilgu võib pöörata näiteks taaskasutuse teema poole ja mõelda millise valgusti saaks näiteks meisterdada kuuris olevast kastist, või vanast tellisest või pudelist või väikesest ämbrist? Või millise valgusti saaks teha mere poolt randa uhutud puunotist? Võimalusi on lõputult – tuleb lahtiste silmade ja mõtetega lihtsalt ringi vaadata.

Samas piisab ruumis ainult ühest efektsest valgustist, et luua põnev ja omanäoline kujundus. Arvestama peaks siis, et samas ruumis olevad teised valgustid oleks sel juhul kujunduselt nö märkamatud, et lasta domineerida pilkupüüdval käsitöölambil.

Kodu kujundamine on loominguline tegevus, kus hea tulemuse saamisel on suur roll väikestel detailidel. Miks mitte siis lisada kujundusse julgemaid lahendusi, et lõpptulemus oleks omanäoline ja heas mõttes kiiksuga!

Lamp lusikate ja kulpidega.
Väike lustakas traadist ja lõngadest punutud lamp ilmestab tagasihoidlikku valget modernset kööki. Lambi küljest rippuvad lusikad, kulbid jm köögiriistad teevad isetehtud valgustist heas mõttes kiiksuga ruumiaktsendi. Selline efektne element ruumis vajab rahulikku tausta, et paremini esile tulla.
Lisaks on sellist lampi tore ka koos lastega meisterdada!


Ajaleht, kleepsud ja liim.
Ajalehe ribade, liimi ja soovi korral ka kleepsude lisamisega saab luua omanäolise kuppelvalgusti kööki. Valminud lamp on üle lakitud ning lisatud ka väike pitsist äär.
Lõpptulemuseks on lihtne, odav ja põnev valgusti modernses köögis.


Juukserullid kasutusse!
Plastmassist juukserullide osava ühendamise tulemusena on loodud eripärane „kiiksuga“ valgusti.

Torud, sõel, trummel jm
Torud, sõelad, pesumasina trumlid jms esemed võivad olla algmaterjaliks, millest vormida omanäoline valgusti. Vaja ainult fantaasia lendama lasta!
Taaskasutus on ju moes ja miks mitte seda oma kodu kujunduse juures kasutada.


Kaablitrippidest valgustid?
Esmapilgul vaadates ei oskakski aimata, et nende efektsete valgustite valmistamiseks on kasutatud ehituspoodides müüdavaid valgeid kaabli trippe. Valgusti meisterdamine võtab küll omajagu aega, aga lõpptulemusena saab vormida erineva kuju ja suurusega põnevaid valgusteid.


Julget pealehakkamist Teilegi!

Koostanud: Margit Kool
Fotod: Margit Kool erakogu (pildistatud Soome elamumessidel)

Sisestatud: 24.04.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki