Inspiratsioon, sisekujundusideed, näpunäited ja nipid

Planeerimine tagab mugava ja kauni vannitoa

Vannitoa planeerimisel on oluline, et kõik saaks tehtud õiges järjekorras ja hästi, sest vannitoa ehitamine või renoveerimine ei ole odav. Seega – hästi valitud materjalid, õiged värvitoonid ning hoolikalt valitud ja mugav sisustus aitavad vannitoa muuta hubaseks lõõgastuspaigaks.

Kaasaegse vannitoa planeerimisel tuleks alustada ruumi võimaluste läbi mõtlemisest:
• Millised seadmed on hädavajalikud?
• Kas vanni asemel saab hakkama ka duššiga?
• Kas ikka on vaja bideed?
• Kas ja kuhu tuleb pesumasin?

Kui ruumi on piisavalt, võib planeerida vannituppa nii duššinurga kui ka vanni, kahe valamuga vannitoakapi ja panipaiga. Kindlasti tuleb üle vaadata tehnilised võimalused – vee äravoolud, kanalisatsioon ja ventilatsioon ning planeerida sanitaartehnika ja torude asetused. Alles seejärel saab hakata mõtlema vannitoa stiili ja kunstilise kujunduse peale.


Lahendused väikeses vannitoas
Tihti on vannituba kodu kõige väiksem ruum ja optimaalse ruumiplaneeringu tegemine tõeline väljakutse. Sellisel juhul tuleb kujundamisele läheneda terviklikult. Oluline on meeles pidada, et väikese vannitoa puhul on parim lahendus visuaalne lihtsus ning detailide vähesus.
Selleks, et väikeste mõõtmetega vannituba tunduks valgusküllasem võib valgust laenata kõrvalasuvatest ruumidest. Näiteks laseb valgust läbi ilma privaatsust ohvriks toomata läbikumav klaasuks. Valamu kohal on soovitav kasutada suurt peeglit – see muudab ruumi visuaalselt suuremaks ja efektsemaks ning on vaatamiseks mugav.
Kui väikese vannitoa uks avaneb sissepoole, väheneb sellega oluliselt ka kasutatava põrandapind. Kui vannitoa uks avaneb kitsasse koridori, väheneb ruum ka seal. Mõlemal juhul on parimaks lahenduseks lükandukse paigaldamine, mis annab ruumi ja avarust juurde nii vannituppa kui koridori.


Vannitoa tarvikute valimisel tasub eelistada seinale kinnitatavad valamuid ja WC potte, mis näivad kerged ja õhulised. Vannitoa üldmulje on ühtlasem, kui loobuda dušialusest põrandakaladega dušinurga kasuks. Kuigi suuremad põrandaplaadid teevad ruumi avaramaks ja efektsemaks, on põrandakaldega dušinurga puhul soovitav kasutada väiksemaid plaate, mis hõlbustavad vajaliku kalde saavutamist. Kui on kindel soov kasutada just suuri põrandaplaate, on vajalik seinaäärne duširenn või nurgatrapp.

Materjalid ja trendid
Vannitubade disainimisel on valikuvõimalused väga laiad, kuna moes on erinevad tekstuurid ning omavahel kombineeritakse erinevaid materjale - siledaid ja karedaid, läikivaid, matte ja reljeefseid pindu.

Vannitubade hetke trendiks on monokroomsus – värve kasutatakse põrandate, seinte ja mööbli juures vähe. Domineerivad valdavalt hallid, valged või beežid toonid. Vannitubades ja tualettruumides kasutatakse palju puitu nii laes, põrandatel kui ka seintel.

Järjest täielikumaks ja kvaliteetsemaks muutuvad kõikvõimalike imitatsioonidega plaadid on vannitubades kasutamisel tõusuvas trendis. Selle aasta kindlaid hitte on puiduimitatsiooniga plaadid. Miks ei võiks dušinurgas olla täielikult veekindel ehe puidu välimus ja tekstuur? Tänavu jätkavad võidukäiku ka huvitavad tekstuurid ja mustrid nagu rooste, nahk, metallik jne.

Ka mosaiigist korrapärase mustri loomine, kus on joonistuvad välja elegantsed, romantilised lillemustrid või hoopiski graafilises võtmes kujundatud seinapinnad, on väga populaarsed. Kui tavaline mosaiik tundub igav, siis võib kaaluda erineva formaadiga plaatide kokku miksimist ühes ja samas vannitoas – näiteks suuremõõduline puhas plaadipind koos mosaiigiga.

Kui ruum võimaldab, võib julgelt kasutada suuremaid plaate. Need annavad ruumile avarust ning hooldamine on lihtsam. Siledad ja plaaditud seinad paneb ruumis elama puidust elementide julge kasutamine. Looduskivi puhul tuleb arvestada, et poorset pinda on raskem puhastada ja vees leiduv rooste või katlakivi võib aja jooksul looduskivi värvi oluliselt muuta.

Tänapäeval avanevad nii materjali kui ka teostuse osas üha uued võimalused, seega võib fantaasial lasta lennata ning teoks teha ka julgemaid unistusi. Hästi valitud materjalid, õiged värvitoonid ning mugav sisustus muudavad vannitoa hubaseks.


K-rautas saadaval neljal stiilisuunal põhinev omabrändi Cello lai vannitoamööbli valik, mis pakub suurepäraseid kooslusi ja inspireerivaid ideid.

Kui tundub, et keerulise planeeringuga ja väikese vannitoa kujundamine käib endale üle jõu, siis soovitame pöörduda sisekujundaja poole.

Koostanud: Merike Hirvoja, K-rauta sisekujundaja
Lauri Luik, kodusisustuse tootejuhtSisestatud: 18.10.2012

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki