Artiklid ja uudised

Mööblit valides arvesta ka pere vajadusi

Pehme mööbli valikul tuleb arvestada kattematerjali, värvigamma ning pereliikmete vajadustega. Kattematerjalist sõltub omakorda aga ka toote hind.

Esmalt tuleks kaalumisele võtta mööblitüki kattematerjali valik – kas eelistada nahka või riiet, sünteetikat või naturaalseid materjale.

Naha puhul tuleks arvestada asjaoluga, et see on küll kergelt puhastatav, aga ihu vastas külm. Samuti vajab nahk hooldust elastsuse säilitamiseks. Nahast pehmet mööblit ei ole samuti soovitatav paigutada ahju või kamina vahetusse lähedusse.

Kangas on ihu vastas soe. Kaasaegsete kangaste heaks omaduseks on mustust hülgav töötlus, samuti on uued ja moodsad materjalid lihtsamini puhastatavad. Riidematerjalide valikul tuleks kasuks teadmine, et kõige praktilisem on Trevira CS katteriie, mis ei pleegi, veni ega põle.

Aatriumi sisustuskaubamaja ostujuhi Tiina Vabaoja sõnul kehtib kahjuks kangaste puhul printsiip “kõike head korraga ei saa”, mis tähendab näiteks seda, et 100% naturaalne kangas (puuvillane) määrdub kergemini ja pleegib valguse käes. Kõige rohkem pleegib punane värv.

Katteriide juures tuleks enamasti lähtuda asjaolust, kas see peaks olema üleni või osati eemaldatav. Eemaldatavate katete hooldusest rääkides peab kahjuks tõdema, et pärast puhastamist võib tekkida raskusi selle tagasipanekul. Eemaldatavate katete probleemiks on peamiselt see, et need ei talu vesipesu – lähevad pesus kokku, kuigi tegemist võib olla loodusliku materjaliga. Sellistel juhtudel on kõige õigem kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, mille kasutamisel on eelmainitud oht märksa väiksem.

Sünteetika suurimaks eeliseks on vastupidavus, samuti on sünteetilisest materjalist pehmet mööblit enamasti palju kergem puhastada.

Kodudes, kus peetakse lemmikloomi, tuleks kindlasti arvestada asjaoluga, et reljeefse pinnaga kanga puhul on lemmikutel oht jääda küüntega koesse kinni, mis omakorda rikub kangast ja tõmbab niidid välja.

Pehme mööbli tegumoe valikul soovitab sisekujundaja Marit Kutser sisekujundusbüroost MK Sisekujundus sisustussalongides ka mööblil istuda, sest välimus võib vahel olla petlik.

Oluline on läbi mõelda pehme mööbli otstarbekus ja kasutusviis – kas vajatakse diivanit, mis käiks lahti ka voodiks? Peaks läbi mõtlema pereliikmete harjumused ning isegi nende pikkuse, millest tulenevalt tehakse otsus mööbli suuruse ning tegumoe kohta.

Pehme mööbli keskmised hinnad netipoes kroonides
Nahkkomplektid ~16 600
Kangaskomplektid ~11 400
Nurgadiivanid ~9 600
Tugitoolvoodid ~5 900
Diivanvoodid ~3 800
Tugitoolid ~3 800
Järid ja tumbad ~1 300
Kott-toolid ~950
Allikas: on24.ee
Tiina Vabaoja paneb südamele, et enne ostmist ja valimist tuleks kindlasti nii tuba kui ka pehme mööbel ära mõõta, vältimaks üllatusi, kui poes nii parajana tundunud mööbel tuppa ära ei mahu.

Kui soovitakse pehme mööbli toon sobitada kardinate või tapeediga, oleks mõistlik sisustuspoodi kaasa võtta kanga-, värvi- või paberinäidis, vältimaks möödalaskmisi värvidega kogu interjööris.

Samuti võib olla juhuseid, kus mööbli huvitav disain ei pruugi kõigile mugav olla, seetõttu tuleks hoolikalt läbi mõelda iga pereliikme soovid ja vajadused ning otsustamisel nendest ka lähtuda.

Pehme mööbli moes hakkavad jälle moodi tulema erinevad suuremustrilised mööblikangad, teab Marit Kutser. Samas on endiselt eelistatud ka ühevärvilise tumeda katteriidega pehme mööbel, värvitoonidest näiteks sinakasmust, sinakashall, pruunikasmust ja pruunikashall. Kujult eelistatakse madalaid nurgadiivaneid laiade ja kandiliste käetugedega.

Huvitavaid sisekujunduslikke nüansse võib saavutada pehme mööbli paigutusega ning pehme mööbli kombineerimisel erinevatest komplektidest ja värvitoonidest.

Meeldivus kaalub praktilisuse üles
Gisela Sau
infospetsialist

Minu tibukollases elutoas valitses tükk aega tühjus selle koha peal, kus peaks olema diivan.Viimaseid leidub meil poodides igasuguseid, kuid mina tõin lõpuks endale koju ikkagi sellise, mis mulle esimesest silmapilgust meeldis.

Uus diivan on kollane, aga helekollane, mustade käetugedega, et see seinavärvi sisse ära ei kaoks. Ma teadlikult ei tahtnud mõelda heleda värvitooni praktilisusele, nagunii saab ta mustaks, kuid diivan on kangast ja pealegi saab vajadusel selle katet pesemiseks eemaldada.

Diivanil on palju patju erinevatest kangastest, erinevates toonides. Näiteks üks neist on mustriline ja kuldne, teine sai Taist toodud ja on toreda litritest elevandiga.

Erinevad materjalid on koos huvitavad. Näiteks võin tuua oma tugitooli asendava tumekollase nahast kott-tooli, mis sobib diivani kõrvale ideaalselt.

Diivan peab olema ilus ja huvitav, kuid siiski peab kandma oma põhifunktsiooni, millena näen seda, et koju tulles saan oma mõlemad väsinud jalad diivanil välja sirutada ja ennast kõige mugavamalt tunda.

Pehme mööbel müüb ka netis hästi
Ove Siiro
netipood Living.ee

Veebist ostetakse diivaneid, mis maksavad kuni 7500 krooni, enamasti aga ostetakse diivaneid, mis jäävad hinnaklassi 3000–3500 krooni. Arvan, et siin on plussiks transport, mis meil on üle 2000kroonise ostu puhul tasuta. Põhimõtteliselt toimib netis süsteem, et igale kaubale on klient. Tähtis on ainult kaupa õigesti presenteerida. Tegelikult võib öelda, et ostetakse praktiliselt kõike.

Diivanite hinnad hakkavad 2700 kroonist, nahkdiivanid alates 5700 kroonist.

Sisestatud: 04.04.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki