Artiklid ja uudised

Kaasaegne büroomööbel on mahukas ja võtab vähe ruumi

Kui vanasti dikteeris mööbel inimeste harjumused, siis tänapäeval on võimalused avardunud.

"Eelistatuimad variandid on rippkaantekapid, -kastid ja -raamid, kuna nendesse asetatavaid dokumente ei pea augustama, need leiab kiiresti üles ja saab hõlpsasti kaante vahelt kätte," selgitab Büroomaailma kliendihaldur Rita Palatu.

Tema sõnul pannakse rippkaaned kas rippkaantekappi, -kasti, -raami või -kärusse. "Rippkaante- ehk failikapid on metallist ja lukustatavad, neid on kitsaid ehk üherealisi ning laiu ehk kaherealisi."

Rippkaantekastid on plastmassist ja need sobivad nii töölauale, riiulisse kui ka kappi. Lisaks on Palatu sõnul olemas ka mobiilsed kastid lukustatava kaane ja transportimissangaga. "Selle raamid on kokkupandavad ja see sobib väga hästi kappi või riiulisse," kinnitab ta. "Vähetuntud on veel tugevast lainepapist kaanega rippkaantekast, mida saab kasutada arhiveerimisel ja transportimisel." Lisaks on veel ratastel rippkaantekärud, mida saab kontoris vastavalt vajadusele ümber paigutada.

Isku Mööbli ASi tegevjuht Riho Lassi kinnitusel mahutavad kaasaegsed bürookapid ja -riiulid nii paberist infokandjaid kui ka CDsid. "Iskus on saadaval büroomööblit väga erinevatest materjalidest - näiteks naturaalspooniga kaetud kapid ja riiulid ning valida saab 17 erineva peitsitooni vahel." Riiuleid on tema sõnul puidust, metallist ja melamiinkattega, lisavarustuseks hõlpsasti paigaldatavad rippkaante raamid, lahtrid, CD-hoidjad ja mapitoed, et rasked mapid külili ei vajuks.

Isku kappe saab ka liug- ja rulooustega. "Kappide sügavusi on meil kaks - 426 cm ja 330 cm," selgitab Lass. Viimane sobib ruuminappuse korral kiirköitjate hoidmiseks.

Värviliste kappide abil on kontoris võimalik luua ka meeleolu ning neid saab kasutada kontori liigendamisel vaheseinte asemel.
Riho Lass, Isku Mööbli AS tegev-direktor Arhiivikapid on tema sõnul justkui suur lego, kus saab kombineerida erinevaid omavahel sobivaid variante. "Näiteks võib soovi korral allapoole paigutada 426 cm sügavusega kapi ja üles 330 cm," pakub Lass. "Värviliste kappide abil on kontoris võimalik luua ka meeleolu ning kasutada neid kontori liigendamisel vaheseinte asemel."

Wermo ASi müügijuht Margit Toom ütleb, et nende ettevõte pakub dokumentide korrastamiseks rippkaantekappe ja ratastel laekakappe. Viimast saab ka teise laua alla lükata.

Siiski on Lassi sõnul populaarseim ja käepäraseim tavaline riiul, kuhu kaustad lihtsalt reastada saab.

Sama kinnitab ka kultuuriministeeriumi avalike suhete nõunik Ave Toots-Erelt. "Meil on kabinettides tavalised riiulid. Hoiuraamatukogus paiknevad kiirköitjad metallist riiulitel. Sisustus on tavaline, kuid olulisem on süstematiseeritus," leiab ta.

Büroo korrastamisel saab alustada rippkaantest
Näiteid bürookaupade ja -mööbliesemete hindadest kroonides
Büroomaailm

rippkaaned:
tavalised, kartongist 6
tavalised, plastikust 20
kolmeosalised 30
rippkaantekapid:
üherealine 4700-4900
kolmerealine 7300-8500
rippkaantekastid:
plastikust 300
lainepapist 65
rippkaantekäru
lahtine 1480
lukustatava kaanega 2999
Isku
pealetõstetav ülariiul 500
riiulile tõstetav dokumendihoidja kuni 1000
naturaalspooniga tavaline kapp 8000
Wermo
rippkaantekapp 3598
laekakapp 3526
Allikas: Büroomaailm, Isku Mööbli AS, AS Wermo

Sisestatud: 21.05.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki