Artiklid ja uudised

Puuvillane vedeltapeet peab sooja ja neelab heli

Vedel seinakattematerjal UM Wall on pärit Jaapanist. Esimesed teated seina looduslikust kiust materjaliga katmise kohta pärinevad 17. sajandist.

Vedeltapeet koosneb taimsetest ja mineraalsetest toormaterjalidest, millest 90% moodustab puuvill ja 10% lisaained (liim, glimmerid, värvained). Toode on mürkainetevaba ja lõhnatu, mistõttu sobib see hästi ka allergikutele. Siiani on vedeltapeeti Eestis põhiliselt kasutanud eraisikud – kes ehitab uut, kes renoveerib vana –, kuid materjali saab kasutada ka märksa laialdasemalt.

Tootevalikus on nii pehmemad kui ka kõva pinnakihi jätvad materjalid. Toonivalikus on pakkuda 51 tooni, kuid lisaks nendele on võimalik erinevaid tootesarju omavahel kokku segada, et saavutada kordumatuid lahendusi. Samuti võib kasutada erinevaid värvilisi ja läikivaid lisandeid – glimmereid –, mis muudavad seinapinna kirkamaks.

Vedeltapeeti müüakse kuivainena kilekotis, millest jätkub 3,3–3,5 m2 seina katmiseks, vastavalt sellele on lihtne välja arvestada, kui palju materjali tarvis on. Koti peal on ka kiri, kus on ära märgitud veekogus, mis tuleks lisada õige viskoossusega massi saamiseks. Pärast segu valmistamist tuleb see ca 15 minuti möödudes plastiklabidaga seinale kanda. Plastiklabidaga antakse materjalile staatiline laeng, tänu millele tõrjub pind atmosfääri tolmu ja säilib ka pika aja möödudes värskena.

Vedeltapeedikiht peaks jääma võimalikult õhuke, umbes 0,3–1 millimeetrit, nii et aluspind ei kuma läbi. Paksemad kohad ei jää küll kuivanult välja paistma, kuid materjalikulu on suurem. Vedeltapeet kuivab seinas ligi 96 tundi, sõltuvalt toatemperatuurist ja ventilatsioonist. Pikk kuivamisaeg võimaldab töötada peaaegu et laisas tempos ja vajadusel vigu parandada.

Suuremate pindade puhul on soovitatav appi võtta spetsialistid, kuid väiksema pinna viimistlemisega peaks iga inimene ise hakkama saama.

UM Walli katet saab harjata, pesta, parandada ja ka üle värvida. Parandamiseks tuleb rikutud koht veega lahti sulatada (selleks kulub ca 15 minutit) ning uuesti katta.

Vedeltapeedi eelisteks traditsiooniliste seinakattematerjalide ees on selle väga hea soojusisolatsioon (tõstab ruumis temperatuuri ca 3 °C võrra) ja suurepärane helineelavus, mille tõttu kasutajad hindavad vedeltapeeti kui väga head akustika parandajat. Lisaks on UM Walli seinakattematerjal hingav, luues tervislikuma elukeskkonna.

Vedeltapeeti ei saa kasutada ruumides, kus on pidevalt niiske (vannitoad), ega ruumides, kus temperatuur on alla

5 °C. Puuduseks võib pidada ka seda, et kuna põhiliseks koostisaineks on puuvill, siis võtab materjal lõhnu kergesti ja pikaks ajaks külge. Seetõttu pole sellises ruumis soovitatav näiteks suitsetada.

UM Walli seinakatete hinnad jäävad 80–220 krooni piiresse ruutmeetri kohta, seda koos spetsiaalse aluskrundi maksumusega.

Vedeltapeet ei kolletu
UM Walli seinakattematerjalide omadused
naturaalne (puuvillakiud)
lõhnatu
elastne
hingav
ei kolletu
soojust isoleeriv
helineelav
Allikas: AS Devori Kaubandus

Sisestatud: 21.05.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Tapeet vannitoas

Tapeet vannitoas

Tapetseeritud sein märgruumis - vannitoas või wc-s - võimaldab luua mängulise ja omanäolise ruumi. Võrrelduna keraamilise plaadiga, mille paigaldus on kulukas ja vaevarikas ning mis peab sobituma interjööri ka aastate pärast, annab tapeedi kasutamine võimaluse palju originaalsemateks lahenduseks, võimaldades mõne aja pärast taas hõlpsalt ruumi ilmet muuta. Põhjamaises kodus ongi paslikum vannitubades kasutada keraamilist plaati osaliselt, otsest vett saavatel pindadel, ülejäänud seinaosad värvida ja/või tapetseerida. Selline lahendus loob palju kergema ja hubasema interjööri kui üle ruumi hõlmav raske kivi või keraamika. Vaata pildigaleriid vahvatest tapetseeritud vannitubadest ja luba end inspireerida neist seinakatetest!

Tapeedistuudio uued kollektsioonid nii traditsioonilise maakodu-stiili kui eriliste modernsete tapeetide austajale

Tapeedistuudio uued kollektsioonid nii traditsioonilise maakodu-stiili kui eriliste modernsete tapeetide austajale

Tapeedistuudio uusimad kollektsioonid pakuvad ohtralt materjali kodu ilme värskendamiseks. Uuemates tapeedi- ja kangakollektsioonides on aktuaalseimateks stiilisundadeks romantilised maakodumustrid, kus traditsiooniline skandinaavia stiil on segatud elitaarse Inglise maakodu õhustikuga ning modernsema stiili austaja leiab meelepärase efektsetest pilttapeedilikult mõjuvatest suurtest külluslikest, põnevatest ja geomeetrilistest mustritest.

vaata kõiki