Artiklid ja uudised

Lumi ja jää VELUX katuseakna ümber

Lumi võib põhjustada probleeme
Külmades ja lumistes piirkondades võivad VELUX katuseaknad mattuda pikemaks perioodiks lume alla. Liiga suur kogus lund võib koguneda ka katuse peale.

Temperatuuri tõustes hakkab lumi akna pealt ja ümbert sulama väikeste soojakadude tõttu. Sulavesi voolab mööda akent alla külmemale, veidi paremini soojustatud katuse pinnale akna all, kus ta uuesti jäätub.

Sellistel puhkudel, kui on oht, et sulavesi ladestub akna alla, võib sinna tekkida jäätamm. Sulaperioodidel võib see põhjustada vee aknast läbitungimise, sest nii aken kui ka akna ja katusekatte vaheline ühendus ei ole normaaltingimustes ette nähtud vastu pidama sulavee survele.

Kuidas probleeme ennetada
Kindlusta et sulavesi juhitakse akna pinnalt eemale.

Võimalikult palju tuleb akna pealt ja ümbert ära koristada sinna kogunenud lund ja jääd. See omakorda laseb sulaveel joosta ilma tõketeta akna pinnalt ja ümbert eemale.

Kui katusele pääs on raske või võimatu, peaks mõtlema küttekaablite
paigaldusele akna alumise serva alla.

Küttekaablid
Küttekaablid aitavad hoida puhtana pinna, mida mööda sulavesi saab akna pealt ja ümbert eemale joosta. Kaablid tuleb paigaldada aknast kuni vihmaveerennini. Samuti tuleb kaablid paigaldada katuserenni ja vihmaveetorusse.

Muud soovitused
Karmides talvetingimustes tekib vältimatult akna alla jää, kui ei ole paigaldatud küttekaableid. Järgnevatest nõuannetest võib olla abi jäävee eemale juhtimiseks ja lekkeprobleemide kõrvaldamiseks.

Veenduge, et katusekonstruktsiooni all on aluskate ning see on tihedalt aknaga ühendatud. Enamus katusekattematerjale ei ole kaitstud sulavee lekete eest.

Kindlusta et akna ümbrus on korralikult
soojustatud, et vältida soojuskadusid.

Aurutõkkekile peab olema paigaldatud väga korralikult, et vältida toast tuleva sooja ja niiske õhu jõudmist katusekonstruktsioonini.

Sisestatud: 18.01.2011

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki