Artiklid ja uudised

Avati Eesti disainerite mööblit müüv pood

Eesti disainerite võimalused eestimaalaste kodude sisustamisel löögile pääseda tõusid eile, sest Eesti mööblitööstuse hällis, vanas Lutheri vineerivabrikus avas uksed eranditult kohaliku toodanguga tegelev Lutheri Stuudio.


Neil Eesti disaineritel, kes ühegi suurbrändi heaks ei tööta, on oht rooste minna - disainikaupluste vähesuse tõttu jõuab disainerite loomingust ostjateni vähe, ütles "Aktuaalsele kaamerale" Eesti Disainerite Liidu esimees Ilona Gurjanova.

Kas Eesti inimene tahab teada midagi kodumaisest disainist või piisab talle odavast Hiina ja Poola mööblist? See aeg on möödas. Tahavad küll ja väga. Soome näide hakkab siin korduma. Kui kuuekümnendatel oli iga soomlase au asi osta oma disaineri toode ja see tõi majandusele väga suurt kasumit ja patriootlikkus ka muidugi," rääkis Gurjanova.


"Nagu me kõik teame, on Eesti disain väga vähe esindatud ja tehakse väga toredaid asju. Euroopast tulevat mööblit on niigi väga palju," ütles Lutheri Stuudio perenaine Madle Mühlbach.

"Eesti publik vaatab ju ahnelt ringi, et kus saaks Eesti disaini näha, isegi kui pole raha osta. See on ka eesti maine küsimus. Siin käib ajakirjanikke, kes küsivad, kus on Eesti disaini showroom, kus saab disaini näha. Võtame käe otsa, näitame: näed siin üks taburet, siin üks vaip. See ei ole ju normaalne, see nii marginaalne," rääkis Gurjanova.17. detsembril avab disainerite liit täna veel remondijärgus olevates Kalasadama 8 ruumides Eesti Disaini maja. Lisaks disaininäidistele, tuleb majja ka väike raamatukogu, kohvik ja palju muud. Ühtlasi tekib Eestisse nii ka veel teine kauplus, mis tegeleb eranditult kodumaise tootedisaini müügiga.

Sisestatud: 25.11.2010

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki