Artiklid ja uudised

Dushid ja dushipaneelid

Kodusesse dušinurka saab lasta ehitada luksusliku aurusauna või koguni massaažikabiini.

Balteco esindussalongi juhataja Indrek Veskimäe sõnul teevad tänapäevased mitmete funktsioonidega dušipaneelid remontija elu varasemast lihtsamaks – paneeli on üsna hõlbus seinale paigaldada. Kui tavaliselt jooksevad dušinurgas kõik torudeühendused seina sees, siis paneeli puhul jäävad ühendused seina peale, aga paneeli alla peitu.
Lisaks saab paneeli alla peita hulgaliselt lisasid, mis muidu käivad kaasas suuremate ja kallimate dušikabiinidega. Üks selliseid on seljamassaažidüüsid – avad, millest tulevad veejoad saab kergelt vastavalt pesija pikkusele ja soovidele sobivasse kohta suunata.

Duši alla istuma

Wermstock pakub ka dušisambaid, mille puhul võib veeühendus olla keset põrandat ja dušš kõrgub otsekui sammas keset vannituba.
Kuigi tavaliselt kuulub iste kinnise dušikabiini või aurusauna juurde, on olemas ka istmega nurka paigaldatavaid seinapaneele – mugav variant väsinud või vanemale inimesele.
Kui muidu on dušinurga viimistlus ja ehitus suures osas maitseasi, siis vanas hoones on korralik kinnine dušinurk suisa hädavajalik, vastasel juhul tuleb hiljem niiskuskahjustustega võitlema hakata. «Valmis nelja seinaga dušinurk ei vaja seina külge kinnitamist ja seetõttu soovitame seda näiteks palkmajja,» ütles Veskimäe. «Naturaalne puit mängib, palkmaja vajub ja seinale kinnitatud dušisein võib seal ajapikku isegi puruneda.»

Pehme vihmavaling

Mitmeid võimalusi pakuvad ka dušiotsikud ehk -käpad. «Üks põnev variant on seinapealne, 180 kraadi ulatuses liigutatav kahe peaga dušš Freehander, mida vastavalt asendile saab kasutada nii tavalise duši kui ka massaažidušina,» kirjeldas FEB ASi hulgimüügi juht Andrus Sulu. Erinevad firmad pakuvad ka laia peaga dušši, mille rikkalik veejuga meenutab pehmet vihmavalingut.
Laste ja vanainimestega peredes muudab pesemise turvalisemaks termostaadiga dušisegisti, mis tagab, et kraanist tuleb kogu aeg parajalt sooja vett. Kuuma vee lahtikeeramiseks peab eraldi nuppu vajutama.


Sisestatud: 24.01.2005

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki