Artiklid ja uudised

Nõuandeid kardinate valikuks

Mida tuleks enne kardinate ostmist läbi mõelda. Anname paar näpunäidet, mis aitaksid Teid õige valiku tegemisel.

Teil on kindlasti juba olemas ideed ja eelistused mõne stiili suhtes. Siiski võiksite enne lõpliku otsuse tegemisel uurida kujundusajakirju või pildialbumeid tehtud töödest meie disainistuudios. Pea meeles seda, et iga ruumi tuleks käsitleda, kui ühte tervikut, kus kõik harmoniseeruks.

Esiteks tee selgeks endale millist õhkkonda soovite oma kujundatavas toas luua, ning mis on antud ruumi funktsioon. Võõrastetuba on rohkem formaalse stiiliga. Elutuba võiks olla funktsionaalsem või rahulikes toonides. Söögituba võib olla julgema ja huvitama stiiliga. Magamistoa stiil võiks olla pehmem ja romantilisem. Aken tööruumis võib olla väga efektne kui kujundada kardinad julgemas stiilis.

Tähtis on peale ruumi funktsiooni teada ka täpseid akna mõõtmeid. Kardinad peaksid olema proportsioonis.

Kui Teie aken on väiksemõõtmeline, siis võiks kasutada lihtsamat tekstiil- või roomakardinat. Väikeste ruumide puhul ei ole soovitatav kasutada kardinatel suuri kangamustreid, see võib mõjuda ruumi terviklikkusele rõhuvalt. Mõõtmetelt väikeses ruumis on soovitatav kasutada õrna mustriga kardinakangaid (samuti sobivad ka triibulised ja ruudulised kangad).

Tähtis on teada ka millise ilmakaare suunas asub Teie aken. Lõunapoolsesse tuppa paistab suvel päike suurema osa päevast. Osad kardinad võivad aga ajapikku kaotada oma värvid. Hommikul võib liigne päikesevalgus segada Teie und, sellisel juhul kasutage pimenduskardinat. Põhjapoolsetes ruumides kus päikesevalgust on vähe, võiks kasutada õhulisemaid ja erksavärvilisemaid kardinakangaid.

Olge ettevaatlikud kasutades tumedaid kardinakangaid kõrvuti heledate seintega. See võib tekitada ruumis väga tugeva kontrasti. Kui Teie valite kardinateks tumedamad toonid aga soovite vähendada kardinate mõju ruumis, siis võiksite valida külgkardinad heledamad, mis sulaksid kokku seinavärviga.

Kui Teie akna all paikneb radiaator, siis tuleks jätta piisav vahe kardina ja radiaatori vahele. Arvestada tuleb ka aknalaua laiusega. Kardinaga kaetud radiaator ei soojenda piisavalt ruumi ja mõned kardinakangad võivad suurel kuumusel kokku tõmbuda või kaotada oma kuju.

Kanga valikul pidage silmas, et Te ostaksite kvaliteetse kanga, sest kui valida võimalikult odav kardinamaterjal võib juhtuda, et kangas pleegib kiiresti võib tõmbub kokku. Sageli kaotab odav kangas oma värvid peale esimest pesu. Kardinaid võiks pesta või saata keemilisse puhastusse kord aastas, eriti pits- ja vuaalkardinaid. Jälgige täpselt hooldusmärke valmis kardinatel.

Sisestatud: 24.01.2005

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki