Artiklid ja uudised

Ripplaed

Kerge, hügieeniline ja ökonoomne!
Suurepärane variant oma vannitoa ümberkujundamiseks. Meie paneele saab kasutada nii ripplaena kui ka seina tegemiseks. Toodetud kõrgekvaliteetsest U-PVC materjalist, tehtud tugevaks, et materjal peaks vastu ka löökidele. Paneelid on kaetud akrüüliga, mis annab paneelile vastupidava pinnase. Dekoratiivsel fassaadikattel või ripplael on meeldiv esteetiline välimus, mida on kerge puhtana hoida ning lisaks veel eelis lihtsa ja kiire paigaldamise näol.
Paigaldamise lihtsuse suur eelis on ka see, et ei ole vaja otsida ja palgata kallist tööjõudu ja eeldusel, et sein on sile, siis võib paneele paigaldada otse seina, sellisel juhul ei ole vaja ehitada ka karkassikonstruktsiooni. Eelistades pvc lae- ja seinapaneele tavapärasele plaatimisele, on võimalik säästa kuni 50%.
Et tagada niiskuskindel kinnituvus, võib kasutada sobivat silikooni alguse ja lõpu liitekohtade äärtes.

1-2-3 süsteem lae-ja seinapaneelide erinevaks paigaldamiseks
1-2-3 süsteem lae- ja seinapaneelide erinevaks paigaldamiseks pakub veel omakorda võimalusi interjööri muutmiseks. On stiilne tekitada ühtne katteefekt, kus jooned erinevate paneelide vahel on vaevumärgatavad. Kanaliliistud (paneelide vaheliistud) on saadaval mitmetes värvides, mis võimaldavad luua erinevaid viimistluslahendusi nii seintele kui lagedele.

Ühtne efekt

Ühtne efekt

Vaheliiste ei ole kasutatud, erinevad paneelid on ühendatud üksteise sisse. See tekitab laes või seinas ühtse efekti.Kasutatakse vaheliistu

Kasutatakse vaheliistu

See on väiksemat tüüpi vaheliist. Vaheliiste võib kasutada kas iga- või kahe-kolme paneeli järel. Vaheliist jääb paneeli peale ja pakub suurepärase dekoratiivse efekti.Kasutatakse laiemat vaheliistu

Kasutatakse laiemat vaheliistu

See vaheliist on laiem kui eelmisel variandil ja see jätab kahe paneeli vahele suurema vahe. See variant sobib suurepäraselt nii lagedele kui ka seintele. Lagedele on soovitatav paigaldada vaheliist iga paneeli järel. Laiem vaheliist jääb paneelide vahele, samas kui eelmise variandi puhul vaheliist jäi paneelide servade peale.


Isolatsioon
Isolatsiooni saab suurendada paigaldades klaaskiudu või laiendatud polüstüreeni kas seina või lae ja fassaadikatte vahele.

Tule näitajad
Täidab BS 476, osa 7, klass 1Y, tule pindmise leviku nõuete kohta.

Termo-omadused
PVC paneelid on kergekaaluline materjal ja sellel on madal soojuse juhtimisvõime. Vahelduva kütmise tingimustes see toode soojeneb kiiresti, luues elanikele mugavad tingimused ja aitab vähendada pinnase kondenseerumise riski.

Piirangud
Abrasiivseid toimeaineid ei tohi kasutada. PVC reageerib teatud lahustite sideainetele. Ei ole soovitatav kasutada maalriteipi või teisi kleeplinte prinditud pinnal, sest see võib eemaldada prinditud mustri. Toode võib mingis ulatuses muuta kuju, kui seda asetada lähedalasuva tule vahetusse lähedusse (näiteks kamin vms). Pikaajaline paljastus ultraviolettkiirgusele põhjustab toote värvuse tuhmumist.

Kinnitusdetailid
Paneelid on omavahelise sisemise kinnituvusega, kus juht- või ümardatud paneeli serv ühildub tapistiilis eelmise paneeli U-kujulisse lõpuserva. Paigaldamine algab lõigates ääre- või nurgaliistu sobivaks kõrguseks ja kinnitades selle lakke (või seina), mida kaetakse. Esimene paneel lõigatakse õigesse mõõtu, selle ümardatud serv lukustatakse profiili ja lõpuserv fikseeritakse seinale või karkassile ja selle serv on valmis järgmise paneeli lisamiseks. Viimast paneeli oleks vaja lõigata nii, et jääks 3 mm liikumisruum, et paneeli saaks paika panna pärast seda, kui profiil on juba kinnitatud, painutades paneeli õigele kohale ja surudes profiili.
Et tagada niiskuskindlat kinnituvust, tuleks kasutada sobivat silikooni ühenduskohtades algus- ja lõpuserva vahel. Kui eelistatakse, siis saab silikooni kasutada profiilide asemel nurkade lõpetamiseks.

RonHold OÜ
Aadress: Aardla 15, Tartu
Telefon: 745 6688
E-mail: ronhold@ronhold.ee
Koduleht: www.ronhold.eu

Sisestatud: 08.11.2006

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki