Artiklid ja uudised

Mida arvestada diivani valikul?

Ilmselt on seda teemat käsitletud nii mõnelgi korral erinevates väljaannetes kuid püüaks siin lisada veel mõningaid mõtteid, mis loodetavasti aitavad diivani otsijal valikute rohkuses paremini orienteeruda.
Diivani kvaliteedis on kõige suurem osatähtsus diivani karkassil. Kahjuks on just see osa diivanist aga kliendi eest peidetud porolooni jm. polsterdusmaterjalidega. Karkasse valmistatakse mitmetest materjalidest: puit, saepuruplaat, vineer, kartong. Kombinatsioone on erinevaid: puit+saepuruplaat, puit+vineer jne. Võib väita, et kvaliteetseimad karkassid valmistatakse täismahus vineerist. Kõige kehvemaks variandiks võib üldjuhul lugeda saepuruplaadi kasutamist karkassis. Üldiselt on kvaliteetsete diivanite tootjad ja müüjad huvitatud ostjatele toodete kvaliteedi tutvustamisest ja teavitavad ostjat ka diivani karkassi plussidest. Mida aga teha kui sellist informatsiooni ei ole kusagilt saada? Kõige lihtsam test võiks olla karkassi jäikuse kontrollimine. Mida jäigem on karkass, seda kvaliteetsem ta ka on. Kui te tõstate diivanit kergelt ühest nurgast ja pikema külje jalg ei tõuse kaasa vaid karkass paindub läbi, oleks mõtet edasi jalutada ja ka teisi diivaneid vaadata. Ebakvaliteetne karkass võib ka hoogsama istumise korral raksuda ja murduda. See ei tähenda muidugi seda, et diivan oleks mõeldud seal peal hüppamiseks. Sihipärase lõhkumise käigus on kindlasti võimalik jagu saada ka kõige kvaliteetsematest karkassidest.
Istekohtade vedrustuses kasutatakse siks-sak vedrusid, elastvööd ja vedruplokke. Need kõik on tänapäeval laialdaselt kasutatavad ja ilmselt võib kõiki neid variante ka aktsepteerida kvaliteetses diivanis.
Tähtis on ka poroloonide õige kasutamine polsterdusel ja istmetes. Tuleks tähele panna, et istepatjades ja muudes tugevama koormusega kohtades oleks kasutatud tihedamaid poroloone. Poroloon muutub istumise käigus pehmemaks ja vale porolooni kasutamise korral võivad isted hakata läbi vajuma.
Tihti kasutatakse diivanitele „kohevuse“ lisamiseks paksu vatiini. Vatiin vajub aja jooksul. Ettevaatust „kohevate“ diivanitega!
Seljatoe patju valmistatakse poroloonist, kiutäidisega, suletäidisega. Kõige ebamugavamad on poroloonpadjad, mis ei järgi selja kuju. Sobivamad on kiutäidisega ja sule/poroloongraanulite täidisega padjad.
Diivanikangaste valik on väga lai. Kanga valiku puhul peaks tähelepanu pöörama müüjate ja sisekujundajate soovitustele. Neil on küllalt palju kogemusi erinevate kangastega.
Eelnevale jutule toetudes võib väita, et kõige odavamate materjalide kasutamisega ei ole võimalik toota väga kvaliteetseid diivaneid. Seega, kes soovib kvaliteetset diivanit ärgu kindlasti vaadaku kõige odavamat. Küllaltki võõrastavalt mõjub kombinatsioon stiilsest elamust või korterist, kus kõik muu on tasemel ja elutoas võib näha mööbli supermarketist soetatud diivanit, mis on mõeldud hinnatundlikule kliendile. Loodetavasti see täna küllalt tihti esinev teadmatus on asendumas disaini-kvaliteedi teadlikkusega.Inspro Interior
Aadress: Aiandi tee 21, Viimsi
Telefon: 562 73041
E-post: info@inandin.ee
www.inandin.ee

Sisestatud: 09.04.2007

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki