Artiklid ja uudised

Algab Disainiöö festival

25.-28. septembril toimub IX Disainiöö festival, mis toob järjekordselt kohalikule disainihuvilisele sõõmu rahvusvahelist disainimelu ning tutvustab head Eesti disaini. Tänavuseks slõuganiks on "Märka head disaini!". Viimaste aastate paremikku tutvustatakse N099 teatris avataval näitusel ning parimaid töid pärjatakse BRUNO tootedisaini auhinnaga Lilleküla jalgpallihallis toimuval galal, kus premeeritakse ka andekaid noori, veebi- ja teenusedisaini.

Disainifestivali sisukama osa moodustavad arutelud ja töötoad. Nii võib laupäeval jälgida, kuidas tegutsevad Saksamaal autodisainerina töötav Björn Koop ning teised profid NO-s lahti tehtavas avalikus disainibüroos. tööd Seekordsel rahvusvahelisel seminaril "Disaini viggad ja õppetunnid" tuuakse näiteid heast ja halvast disainist ning arutletakse vigadest õpitu üle.
Suur hulk näitusi ning sündmusi leiab aset endises Heliose kinos, kus toimub ka disaini õpetavate koolide väljapanek. "Ühise pealkirja alla „Heliodesign” on koondatud palju väikesi rahvusvahelisi näitusi, mis annavad ülevaate viimase aja trendidest, tekitades kindlasti vägeva sünergia. Näituste kõrval saab Helioses tunda seda head vanade ja amortiseerunud ruumide elluäratamise võlu, mis on aastaid festivali kontseptsiooniga kaasas käinud," leiab Disainiööd korraldav disainer Stella Soomlais.

Festival kavasse kuuluvad juba traditsiooniks saanud üritused nagu teravate esinejatega PechaKucha välkloengud, heategevuslik disainioksjon, valgusšõud, disainiekskursioonid. Programmis “Moes on Disain” näeb mitme rõivalooja hulgas ka tekstiilidisaineri Mare Kelpmani Soomes ja Saksamaal edukalt müüdavat loomingut ning jätkusuutliku rõivadisaineri Reet Ausi uut kollektsiooni, mis on pälvinud juba ka suurt huvi väljaspool Eestit. Aus selgitab: "See on esimene kollektsioon, mis on upcycling-põhimõttel masstootmises valminud."
Arhitektuuri- ja Disainigaleriis avatakse flaami kontseptuaalse disaini näitus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis antakse ülevaade tööstustekstiilist ning tutvustatakse Poola plakateid. Lisaks toimuvad mitmed satelliitüritused, tegeletakse geriljavalgustuse ja mitmesuguste teiste aktsioonidega. Värsket Eesti disaini saab soetada Kaubamajas avatud pop-up poest. Disainiinfot jagab Eesti Disaini Maja.

Disainiööd korraldab MTÜ Disainiöö koostöös Eesti Disainerite Liiduga. Festivalil löövad kaasa Eesti Disainikeskus, mitmed saatkonnad jt. Festivali toetab KULKA ja Tallinna linn.

Festivalist täpsemalt: www.disainioo.ee

Ürituse kataloog Issuus.


Flaami disaininäitus Davy Grosemans, kastekann Lungo Allikas: www.disainioo.ee

Flaami disaininäitus Davy Grosemans, kastekann Lungo Allikas: www.disainioo.ee

Fashion design, Anna Viik  Allikas: www.disainioo.ee

Fashion design, Anna Viik Allikas: www.disainioo.ee

Huum elektrikeris, autor Mihkel Masso Allikas: www.disainioo.ee

Huum elektrikeris, autor Mihkel Masso Allikas: www.disainioo.ee

Sisestatud: 23.09.2014

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki