Artiklid ja uudised

Roostevabast terasest käsitsi maalitud nõud Nelinurga poest

Õiglase kaubanduse põhimõtete järgi tegutseva kodusisustuse ja kingituste poe Nelinurk.ee valikus on hulgaliselt praktilisi ja nägusaid käsitsi maalitud roostevabast terasest nõusid.

Rõõmsavärvilised käsitsi maalitud roostevabast terasest nõud on saanud oma kauni väljanägemise Indias Kashmiris elavate käsitööliste käe all. Kvaliteetse käsitöö tegemine eeldab pikki tunde õppimist ja harjutamist, mille tulemusel saavutatakse kaunis tulemus.

 Allikas: nelinurk.ee

Allikas: nelinurk.ee

Nelinurk.ee poolt pakutavate roostevabast terasest nõude valmistajad on koondunud kooperatiivi, mis võimaldab elatist teenida käsitöölistel India ühes suhteliselt keerulises ja konfliktirohkes piirkonnas. Selle piirkonna põhiliseks elatusallikaks ongi käsitööga tegelemine. Naivistlikud lille- ja linnumustrid on maalitud nõudele käsitsi vaba käega, seega on iga ese unikaalne.

 Allikas: nelinurk.ee

Allikas: nelinurk.ee

Peale suuremate ja väiksemate kausside, kruuside ja kannude, on valikus midagi üsna omanäolist, kus jällegi on saanud kokku iidsed traditsioonid ning kaasaegne disain, nimelt tiffinid - eesti keeles võiks see olla kolmekordne einekarp või pigem pott ning see pärineb ajast, kui India oli veel Briti koloonia. Oma olemuselt on tegemist kolme erineva suurusega roostevabast terasest potiga, mis on üksteise peale laotud ja kinnitatud. Indias leiavad taolised einepotid igapäevast kasutust ja ka meie saame neid nutika lahendusega eineanumaid oma kultuuriruumis kasutada, serveerides neist toitu või kasutades küpsiste, kuivatatud puuviljade või kommide hoiustamiseks ning miks mitte kasutada neid armsaid meeleoluloojaid ka näiteks piknikunõudena.

 Allikas: nelinurk.ee

Allikas: nelinurk.ee


www.nelinurk.ee
Facebook

Sisestatud: 16.02.2015

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki