Artiklid ja uudised

Sinakashall lubjakiviplaat Põhja-Portugalist

Lubjakivi ehk paas on tuttav igale eestlasele. Meie esivanemad on sajandeid seda kasutanud kalmete, hoonete ja kindlustuste rajamisel ning valmistanud sellest kauneid skulptuure. Tänapäeval on hakatud seda kasutama isegi ehete valmistamisel.

Lubjakivi on materjal, mida leidub ka maailma teistes piirkondades ja seda hoolimata asjaolust, et nad asuvad meist vahel üsna kaugel ja hoopiski teises kliimavöötmes.

Üks selliseid on Portugalis Alcanede piirkonnas pärinev lubjakivi Azul Valverde, mida kaevandatakse aladelt, kus on täna leitud ja leitakse jälgi dinosauruste tegevusest maal. Seepärast on neile kividele iseloomulik kivististe ja fossiilide jäljed mustris.

 Allikas: www.positiveinteriors.ee

Allikas: www.positiveinteriors.ee

Skandinaavlastele meenutab see Rootsis tuntud Jämtlandi kivi ja selle ning oma soodsama hinna tõttu on ta leidnud laialdast kasutust nende siseviimistluses nii põranda kui ka seinakattematerjalidena. Samuti on see sobiv materjal kasutamiseks köögi töötasapindadena ja ka trepiastmetena.

 Allikas: www.positiveinteriors.ee

Allikas: www.positiveinteriors.ee

Azul Valverde on toode, mis sobib kasutamiseks erilaadsetes projektides ning loob koduse tunde kõikidesse ruumidesse.

Positive Interiorsi tootevalikusse kuulub see lubjakivi hallika ja sinakashallika varjundiga ning on meie tootevalikus saadav lihvituna, poleerituna ja harjatud pinnaviimistlusega.

Rohkem infot saab toote kohta Positive Interiorsi kodulehelt www.positiveinteriors.com või külastades meie Tallinna salongi aadressil Peterburi tee 56, E-R 9.00-13.00
Facebook

Sisestatud: 02.04.2015

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki