Artiklid ja uudised

On aeg äratada aed

On aeg äratada aed ja kaunistada kodu. Hansaplanti aianduskeskus kutsub kõiki välja valima kauneid pojenge, viljapuid ja marjapõõsaid ning hekitaimi.

 Allikas: www.hansaplant.ee

Allikas: www.hansaplant.ee
ÕUEALA ON AVATUD, ON AEG ÄRATADA AED

Teie rõõmuks on avatud Hansaplanti õueala uksed. Tulge uudistama, sest kohale on jõudnud õuetaimed!

Kohal on mullapalliga elupuud "Brabant" ja "Smaragd" ning teised okaspuud. Uutest okaspuudest on sel aastal valikus kompaktse kujuga sinakashõbedase okkavärvusega kirju kadakas "Meyeri Compacta", musta männi kitsas sammasvorm "Green Rocket" ning hariliku kuuse väike ja tihe kääbusvorm "Compacta".

Õunapuudest on valikus kindlasti suviõun "Suislepp", sügisõunapuud "Sügisdessert" ja "Liiiv Kuldrenett" ning teised maitsvad ja head sordid.

Suur valik sammasõunapuid: suvesordid "Uldis" ja "Zane", sügissordid "Ilma", "Valiuta", "Džin", "Baiba" ning talvesort "Moskovskoje Ožerelje".
Populaarne ja hea ploomisort "Emma Leppermann", proovimist väärib uus kirsisort "Shokoladnica".

Pohlad, mustikad, vaarikad, karusmarjad, punased, valged ja mustad sõstrad annavad suvele maitset ja parimat energiat. Kui ruumi napib, istuta UUDNE perepõõsas, kus on ühes põõsas erinevad marjasordid (mustsõstar, valge sõstar ja punane sõstar). Magus ja säravmust aedmuraks "Gazda" on samuti valikus.

Vaata lähemalt siit.


 Allikas: www.hansaplant.ee

Allikas: www.hansaplant.ee
MÜÜGIL ON SEEDRI PUUKOOLI VILJAPUUDE ISTIKUD

Viljapuude sortiment on veelgi lisa saanud ja täna rõõmustame eelkõige neid, kes hindavad vanu sorte oma tuntud headuses. Lisaks täienes viljapuude valik ka uute populaarsete sortidega. Praegu saad valida erinevate sordi õuna-, pirni-, ploomi-, mureli- ja kirsipuu vahel.

Pirnipuu "Pepi"
Keskmise viljaga kollane pirn, mille põsk on õrnalt punaka jumega. Maitselt magus ja mahlane. Heades tingimustes võib teda säilitada novembrini. Iseviljuv! Valmimisaeg september.

Suveõun "Suislepp"
Tugeva kasvu ja hea saagikusega puu. Kollakasvalged viljad, mis on kaetud marmorja punaga.

Sügisõun "Liivi Kuldrenett"
Kõnealust sorti kasvatatakse Eestis 20. sajandi algusest. Tegu on väga populaarse ning haiguskindla sordiga. Hea lauaõun! Heades hoiutingimustes säilib detsembrini (jaanuarini).

Vaata täpsemalt siit.


 Allikas: www.hansaplant.ee

Allikas: www.hansaplant.ee
UUED OKASPUUD JA ELUPUUD HEKITAIMEDEKS JA SOOLOPUUDEKS

Müügile on jõudnud suur valik okaspuid potis ja mullaplliga:
- Nulud
- Ebaküpressid
- Kadakate sammasvormid, roomavad kadakad, hiina kadakad ja paljud teised kadakad
- Kuused, kanada kuused, hõbekuuse kääbusvormid, serbia kuused
- Männid, kääbus-mägimännid, mägimännid, mändide kääbusvormid, valged männid, soomusmännid
- Jugapuude erivärvilised vormid
- Elupuud, elupuude erivärvilised vormid, keravormid, kõrgekasvulised sammasvormid.

Vaata lähemalt siit.

Kõikide okaspuude kohta leiate pildid ja kasvukõrgused siit.

Konteinertaimede istutamise kohta leiate palju häid nõuandeid siit ja mullapalliga okaspuude istutamise kohta infot leiate siit.


Harilik sarapuu Red Majestic Allikas: www.hansaplant.ee

Harilik sarapuu Red Majestic Allikas: www.hansaplant.ee
KEVADINE SORTIMENT LEHTPÕÕSAID

Müügile on jõudnud esimesed lehtpõõsad: suur valik tüvel pajusid, harilik sarapuu 'Contorta', 'Fuscorubra' ja 'Red Majestic', punapaju 'Nana' ja 'Pendula', raagremmelgas 'Curly Locks' (tüvevorm) ja 'Kilmarnock' (põõsas ja tüvevormina), suur sarapuu 'Purpurea', terveservaline paju 'Flamingo' ja 'Hakuro-Nishiki' (tüvevorm).

UUS SORT! Pikaemakaline paju "Kurome" nii põõsana kui ka tüvevormina. Pajul on vahvad mustad urvad, külmakindlus on väga hea.

Vaata lähemalt siit.


 Allikas: www.hansaplant.ee

Allikas: www.hansaplant.ee
AIANDUSKESKUSE HANSAPLANT KEVADKATALOOG ON ILMUNUD

Aianduskeskusel Hansaplant on valminud järjekordne kevadkataloog! Kataloogist leiad hulgaliselt häid pakkumisi, et äratada oma aed ja viia kevade lainele ning alustada suurepärast aiandushooaega! Pakkumised kehtivad kuni 31.05.2015. Sirvi kevadkataloogi SIIN.

Saa ka kasulikke näpunäiteid, kuidas rajada rikkalikku suveamplit ning kuidas taimi ümberistutada ja külvata SIIT.Sisestatud: 10.04.2015

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki