Artiklid ja uudised

Hea tundega preemiakodu Kalamajas

Veebruaris Kodukirja "Aasta kodu" konkursil "Hea tundega kodu" preemia võitnud Kalamaja kodus on peale muusika ja kohvilõhna tunda mõnusat boheemlaslikku avatust ning ühtehoidmist. Koridoris troonivad suvised mahlapurgid, sügisõunad ja kapsad.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee

Anneli ja Urmas Pilpaki kodus on nii hoone ehitamisaega toonitavaid armsaid detaile kui ka moodsat disaini, mis on pandud stiilselt kokku kõlama. Ümmargune ahi kena kuldse uksega on üks imelisemaid. Esiku mustrilised plaadid, ovaalse uksega riidekapp ning vannitoa pitsilise kardinaga tahveluks loovad mõnusaid 20.- ndate aastate meeleolusid. Samas võtmes – heledas rõõmsas ja valges, elegantses hallis ning ajaloolistel ja olulistes detailides, tiksub terve elamine. Näiteks troonib elutoas uhke astmeline kapp, puusepp Seene Kaarli kosjakingitus oma kallimale. See on vastamisi Softrendi moodsa diivaniga.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee

Tihedas asumis, justkui ootamatu leid, on teisel korrusel asuv päikeseküllane kinnine veranda, mida eraldab elutoast pitsiline kardin. Koos rootsiliku puidust sohvaga süvendab see suvemajalikku meeleolu. Ja valge klaver – pereema igapäevane (töö)kaaslane – kroonib idülli. Pitsilise lühtri kristallidel veikleb valgus nagu suvel, ehkki alles on südatalv.

 Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee

Pere on verandale paigutanud ümmarguse ajaloolise söögilaua koos leentoolidega. Elutoas võtavad oma osa elegantselt hall diivan, kaminahi ja teisele korrusele viiv keerdtrepp. „Alul oli elutuba plaanitud tumedamates toonides, aga valgust on meil niigi vähe ja nii sai kõik valgeks muudetud, põrand kaasaarvatud,“ ütleb Anneli. Seintele tulid looklema taimemustriga ajaloohõngulised
tapeedid. „Mulle meeldis mõte, et siin oleks nagu alati suvi,“ naeratab ta päikeseliselt. Ilmselt oleks tema kodus ka sombustel päevadel helge. Loe edasi maikuu Kodukirjast! Allikas: ideesahver.ee

Allikas: ideesahver.ee
VEEL KODUKIRJA VÄRSKES MAIKUU NUMBRIS:

* Esimese Wabariigi aegses stiilis emadepäeva peolaua lavastus
* Muutumismängus võtab võimust flower-power
* 8 küsimust kinnisvarast
* Restaureerime ja hooldame vanavara. Metallesemed 2/6
* Aiamööbli taastamine ja liivakasti ehitamine
* Saaremaa kireva aiaga talu
* Kurgid ja kõrvitsad mulda
* Aarne Kähr õpetab tundma maikellukest
* Patuvabad maiused Pille Endeni retseptidega

Ajakiri osta poest või telli soodsalt: www.ajakirjad24.ee/kodukiri
ideesahver.ee
Facebook

Sisestatud: 04.05.2015

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki