Artiklid ja uudised

2016. aastal algavad taas kursused Vivendi puidu- ja paberistuudios

2016. aastal algavad taas Vivendi koolituskeskuses kursused noortele ja täiskasvanutele. Kavas on mitmed inspireerivad kursused, mis arendavad oskusi paberist ja puidust meisterdamisel.

Valikus on järgmised kursused:

- Köitekursus - erinevate köitetehnikate maailm on suur ja erinevaid köiteliike on palju (voldikutest raamatuteni).
- Raamatu restaureerimine - tule restaureeri ise endale armsaks saanud vana raamat või kallis dokument õppides praktilise töö käigus ka köite ja graafika restaureerimise põhimõtteid ja suundi ning peamisi töövõtteid.

 Allikas: www.vivendi.ee

Allikas: www.vivendi.ee

- Lambikuplikursus - paber on imepärane materjal - seda saab kasutada tohutult paljudel viisidel ääretult erinevate esemete loomisel ning tema võlu seisneb materjali käsitlemise lihtsuses.
- Paberitegu - ise käsitsi paberi tegemine on üks vahva ettevõtmine ja sellesse saab panna kogu oma loomingu ning soovid. Võib ju jääda mulje, et paberitegu on lihtne, kuid ka siin on omad nipid ja trikid, miks üks paber tuleb parem kui teine ja kolmas tugevam kui esimene.
- Intarsia - tule valmista endale vahva lõikelaud-kandik ja õpi algteadmisi ning oskusi intarsiaja marketrii tehnikatest. Intarsia on õhukeste puitlehtede vajalikeks kujunditeks lõikamine ja nende kombineerimine mosaiikornamentideks ja figuraalseteks kompositsioonideks erinevatel puitesemetel.

 Allikas: www.vivendi.ee

Allikas: www.vivendi.ee

- Decoupage'i kursus - decoupage (prants. sõnast decouper – välja lõikama) aplikatsioonitehnika, mida kasutatakse selleks, et saavutada dekoreeritaval esemel maalingute efekti. Tehnika leiutati Hiinas, Euroopasse levis see 17-18. sajandil. Tänapäeval nimetatakse dekupaaži ka "salvrätitehnikaks". Dekupaaži abil võib anda uue elu nii vanade asjadele kui üldiselt kaunistada erinevaid esemeid (lillepotid, pildiraamid, nõud, küünlad, karbid, mööbel ja isegi tekstiil).
- Aaderdus - aaderdamise võlu seisneb käsitöö ja kunsti ühendamises. Selle põneva vana jäljendustehnikaga antakse odavamale puidule väärispuidule omane välimus. Männile ja kuusele saab aaderdusega näiteks anda tammele või saarele tunnusliksüüjoonis, kaske ja leppa on aga joonistatud pähkliks jne. Aaderdusega saab jäljendada ükskõik millist kodumaise või eksootilise väärispuidu süüd - kõik on vaid harjutamise küsimus. Tõelise meistri maalitud puidusüüd on pärispuidust pea võimatu eristada.
- Quilling - quilling on väga põnev ja võimalusterohke tehnika, mis on kergelt õpitav ja alati imekauni õrna tulemusega. Quillinguga saab teha nii ehteid ja ruumikaunistusi kui ka mahulisi vorme kausside, vaagnate jms näol. Quillinguga on võimalik kaunistada seinu, mööbliesemeid, pildiraame ja palju muud.

 Allikas: www.vivendi.ee

Allikas: www.vivendi.ee

- Puidutöökursus - Vivendi puidu- ja paberistuudio pakub läbi aasta erinevaid puidutöö valdkonda kuuluvaid kursuseid ja koolitusi täiskasvanutele, sealhulgas ka mööbli valmistamise kursus.
- Mööbli restaureerimine - tule restaureeri ise endale armsaks saanud või äsja soetatudvana mööbli- või puitese õppides praktilise töö käigus ka restaureerimise põhimõtteid ja suundi, peamisi töövõtteid ja viimistlemist ning erinevate restaureerimiseks vajalike tööriistade kasutamist kogenud juhendaja käe all. Kursus on heaks võimaluseks ka neile, kel on küll oskused ja teadmised olemas, kuid pole kohta, kus ega tööriistu, millega restaureerimist ette võtta.

 Allikas: www.vivendi.ee

Allikas: www.vivendi.ee

- Puidust hoiukasti kursus - tule valmista endale vahva puidust hoiukast-panipaik ja õpi algteadmisi ning oskusi puidu kui materjali töötlemist ja viimistlemist ning erinevate käsi- ja elektritööriistade kasutamist kogenud juhendaja käe all.
- Korvipunumise kursus - Punuda saab väga paljudest materjalidest: puidulaast, vits, õlg, kuid ka kangas ja paber. Antud kursusel keskendume paberile ja laastule.

Kursused on juba üleval ning käib tihe registreerumine!

VIVENDI KOOLITUSKESKUS
Sõpruse pst 211a, Tallinn
Tel: 537 28520; 600 2244
E-mail: info@vivendi.ee
www.vivendi.ee

Sisestatud: 04.01.2016

VIVENDI koolituskeskuse puidu- ja paberistuudio

Tel.:
600 2244, 5372 8520
Aadress:
SÕPRUSE PST. 211, Tallinn, Harjumaa
E-mail:
Kirja saatmine ebaõnnestus. Täitke kõik väljad.

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

vaata kõiki