Artiklid ja uudised

Tekstiilid ja tekstuurid tänapäeva kodus

Milline on praegu kangamood?
Tulemas on väga palju feminiinseid mustreid. Varem oli maskuliinne joon. Materjalid on ikka nagu vanasti. Mõni aasta tagasi nägime ainult ühevärvilisi asju. Nüüd on hästi palju erinevaid mustreid. Mustrid muutuvad üha elegantsemaks. Palju on romantikat ja pastelseid toone.
On ka päris julgeid asju. Pannakse kokku väga erinevaid värve ja materjale. Põhirõhk on looduslikel materjalidel, aga ka akrüül ja polüester on tänu oma vastupidavusele vältimatud.

Millised on materjalisuundumused?


Villane, puuvillane, linane. Palju on eri kiududest kokku miksitud materjale – siidi, lina mohääri. Karm, sünteetiline väljanägemine on kadumas. Kui oleme sunnitud kasutama tehiskiudu, siis lõppviimistlus jätab pehme kena loodusliku mulje. Või siis teine äärmus metalne, läbikumav futuristlik.

Mis sorti kangad on Paral ja Mario Sirtoril, keda esindate Eestis?
Tema üks liin on naturaalsed materjalid - kas ainult lina või ainult puuvill või segud. Neil on väga ilusate disainidega trükitud tekstiilid või kangastiilid: šenillid, labasekoelised kangad, eritrükkidega, -mustritega. Teine liin on neil õuemiljöösse mõeldud kõrgtehnilised akrüülkangad. Para on maailmas teine spetsiifiliste kangaste tootja, mis on väga kõrge vastupidavusega valguse, niiskuse ja vee vastu. Toodab akrüüli ja fiibrit markiisidele, õuemööblile. Selle kanga valguskindlus on erakordselt suur, mis tähendab, et võib vabalt olla 10 aastat päikese käes ja ei juhtu midagi.

Mati Sirkel
Sirkel Fabrics
www.sirkelfabrics.ee

Priit Penjam
Inspro Interior OÜ
www.inandin.ee

Sisestatud: 01.12.2007

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

KODUKONTORI MÖÖBEL - KIIRELT JA SOODSALT!

Koroonaviiruse tõttu väljakuulutatud eriolukorrast riigis on suunatud paljud töötajad kodukontoritesse ja õpilased distantsõppele. Kuigi mõne inimese jaoks on see juba harjumuspärane, siis mitmed on leidnud end täiesti uuest olukorrast.

Need, kellel on juba eraldi tuba või nurgake kontorimööbli jaoks olemas, on muretud. Küll aga teistel võib ootamatu kodukontori üles seadmine osutuda üpris keeruliseks. Esimesed päevad pendeldad muretult diivani, köögilaua ja voodi vahel. Vahelduseks on nii täitsa tore, kuid lõpuks väsib selg pidevast küürutamisest ning tekib vajadus korraliku istumisasendi järele.

vaata kõiki